Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Qashqai 2,0 dci - kręci ale nie odpala

17 Jan 2017 20:09 14676 31
  • Level 20  
    Qashqai 2007 2,0 DCI 110KW M9R
    Wymieniłem wtryskiwacz na drugim cylindrze. Po wymianie normalnie odpalił tylko nierówno chodził, po próbie zakodowania wtryskiwacza zero zmian w pracy silnika a sterownik kod przyjął. Odpalałem go kilka razy, chodził tylko nie równo na wolnych obrotach. Teraz wieczorem chciałem go przestawić a on nie odpala, podłączyłem go i są dwa błędy;
    P1612 Komunikacja EMC-IMMO
    P0611 Nieprawidłowe kody wtryskiwaczy

i kolejna rzecz
    zamiast kodów wtryskiwaczy w wyświetla się AAAAAAA dla każdego wtryskiwaczy.

Ktoś zna może problem?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 15  
    Zdejmij kleme z akumulatora na jakiś czas a później dopisz wtryskiwacze i powinno działać.
  • Level 20  
    Idę zdjąć kleme. Rano będę walczył i dam znać.
  • Level 20  
    Niestety
    Zero zmian , kodów nie przyjmuje , błędy dalej są.
    Mam tylko ST6000
    Czy może potrzeba czegoś lepszego żeby to ugryźć?
  • Level 41  
    Prawdopodobnie Renault Clip i Reprog.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 15  
    Też mam st6000 i niestety nie robi wszystkiego poprawnie to co ma w spisie. Spróbuj clip-em a jak nie to nissan consult.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Consult lub Carman.
  • Level 20  
    G-scan nie dał rady. Poszukam kogoś z Clip'em, bo juz mnie denerwuje ten qashqai.
    Carman scan vg64 to nawet kodowania nie ma w opcjach.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Miłego szukania...
  • Level 20  
    Dałem mu spokoju ale jest nowy tydzień , trzeba go jakoś uruchomić.
    A to nie przypadkiem immo się wysypało?
  • Level 20  
    Nikt nic nie wie?
  • Level 21  
    Co to za wtryskiwacz ten wymieniony i po co go wymieniałes?
  • Level 20  
    Na 2 cylindrze zamontowałem drugi wtryskiwaczy kupiony przez właściciela auta o dokładnie tych samych numerach po regenegacji. Wymieniony został ponieważ był nieszczlny , paliwo uciekało przelewem i auto nie odpalało samo wcale. Po zamontowaniu drugiego wtryskiwacza auto odpalilo bez problemu, magistrala się uszczelniła i palił 100 na 100, ale na wolnych obrotach nie równo pracował.
    W celu poprawy pracy silnika postanowiłem zakodować wytryskiwacz urządzeniem BrainBee St6000. Po wpisaniu kodu wyświetlił się komunikat o udanym zakodowaniu. Po zakodowaniu nie zmieniła się praca silnika a komputer nie widziała żadnych błędów. Zgasiłem auto i poszedłem do domu.
    Po mniej więcej 1h chciałem go odpalić i przestawić w inne miejsce lecz już nie odpalał i w pamięci są dwa kody błędów które są w pierwszym poście.
  • Level 15  
    Na sam początek dopisz wtryskiwacze do sterownika. Znajdź kogoś z dobrym sprzętem, inaczej to będzie błędne koło.
  • Level 20  
    Podłączony był do G-scan 2 , kts340 , oryginalny Delphi ,carman scan i moj ST i żaden nie może mu zakodowac , wywala nie powodzenie.

• Level 34  
    EEPROM w sterowniku silnika się wysypał.
  • Level 15  
    Kolega może mieć rację w kwestii eeproma. Troszkę zabawy Cię czeka ale auto do uruchomienia jak masz dostęp do programatorów i osób znających temat.
  • Level 20  
    damdam wrote:

Jesteś Kolego pewien?
  • Level 33  
    Znajomy ma Qashqai 2008 2,0 DCI po przejechaniu 130 000 km auto nie chciało odpalić. Okazało się, że uszkodzony rozrząd.
  • Level 30  
    Megawe wrote:
    Znajomy ma Qashqai 2008 2,0 DCI po przejechaniu 130 000 km auto nie chciało odpalić. Okazało się, że uszkodzony rozrząd.
    Nie bylo by bledu Immo wiec raczej odpada.
    Ja koduje wtryski Autocomem bez problemu wiec jesli Delphi sobie nie poradzil to niestety kolega ma chyba racje ze chinol mogl uszkodzic eeprom.
  • Level 21  
    Przyjżał bym sie temu drugiemu wtryskiwaczowi. Spróbuj wstawic inny nawet ten poprzedni na którym jakoś tam chodził.

• Level 34  
    MarcinS70R wrote:
    damdam wrote:

Jesteś Kolego pewien?

Pewnien mogę być po przeprowadzeniu diagnozy osobiście.
  • Level 20  
    diodabg wrote:
    Megawe wrote:
    Nie bylo by bledu Immo wiec raczej odpada.
    Ja koduje wtryski Autocomem bez problemu wiec jesli Delphi sobie nie poradzil to niestety kolega ma chyba racje ze chinol mogl uszkodzic eeprom.

Tylko ze auto źadnym chinolem nie było podłączone , samymi oryginałami.
  • Level 1  
  • Level 20  
    Problem połowicznie rozwiązany.
    Winny był immobiliser. Po zaprogramowania immo pali ze strzału ale ST6000 i KTS340 nie może zakodowac wtrysków.
  • Level 1  

• Level 34  
    jakie znowu denso w 2.0dCi ....... Bosch Piezo.
  • Level 1  
  • Level 21  
    Swoją drogą temat ciekawy. jeszcze nie słyszałem żeby immo poleciało po próbie kodowania wtrysków. Ale pewnie autor zapomniał nas poinformować o jakimś szczególe... :D
  • Level 20  
    O niczym was nie zapomiałem poinformować, chciałem uzyskać pomocy wiec w moim interesie było wszystko opisać i tak uczyniłem.
    Człowiek który kodował immo stwierdził że przez słaby aku immo się wysypało, jak mu powiedziełem o kodowaniu wtrysków stwierdził że to zbieg okoliczności a aku w te mrozy 2 razy faktycznie padło, nie skojarzyłem faktów.