Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LG32LB 5610 - nie zapisuje znalezionych kanałów

BEBULKA 17 Sty 2017 21:15 486 8
  • #1 17 Sty 2017 21:15
    BEBULKA
    Poziom 2  

Po włożeniu karty telewizyjnej Multimedia - nie zapisuje znalezionych kanałów. Telewizor znajduje wszystkie programy i jest OK, lecz po wyłączeniu odbiornika wszystko trzeba stroić na nowo. Próbowałem wszystkich możliwych sposobów i za każdym razem to samo. Proszę o pomoc. Dziękuję.

• Pomocny post
    #2 17 Sty 2017 23:30
    komar1811
    Poziom 13  

Wyszukałeś kanały przed włożeniem modułu z kartą, czy po włożeniu go w telewizor?
    Pozdrawiam.

• #3 18 Sty 2017 10:51
    BEBULKA
    Poziom 2  

komar1811 napisał:
    Wyszukałeś kanały przed włożeniem modułu z kartą, czy po włożeniu go w telewizor?
    Pozdrawiam.

Kanały wyszukało po włożeniu karty ,lecz gdy telewizor wyłączam trzeba wszystko ustawiać od nowa.

• Pomocny post
    #4 18 Sty 2017 12:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

komar1811 napisał:

Co ma moduł wspólnego z samym faktem szukania kanałów?
    BEBULKA napisał:
    gdy telewizor wyłączam trzeba wszystko ustawiać od nowa.

Co mówi instrukcja obsługi tego tv w tej sprawie (szukania kanałów)?

• #5 26 Sty 2017 18:51
    komar1811
    Poziom 13  

Moduł może nie ma nic wspólnego, ale telewizja kablowa np. UPC zaznacza, najpierw wyszukaj kanały a później włóż moduł z kartą do telewizora.
    Tak to wygląda u nich na stronie internetowej:

Jak zainstalować UPC MediaModuł CI+

1. Upewnij się, że kabel antenowy z sygnałem UPC jest podłączony do odbiornika TV
    2. Wejdź w menu telewizora i wyszukaj kanały cyfrowe
    3. Umieść UPC MediaModuł CI+ z kartą klucz w gnieździe telewizora

Czyli może jednak coś w tym jest.
    Ja bym na wyłączonym telewizorze wyciągnął kartę, po tym włączył go i zobaczył, czy jest jakaś lista kanałów, jeśli jest, wykasował bym ją i po tym poszukał w automacie kanałów.
    Oczywiście po tym włożyć media moduł.
    Daj znać czy coś dało.
    Pozdro.

• #6 26 Sty 2017 20:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

komar1811 napisał:
    Tak to wygląda u nich na stronie internetowej:

Ja wiem jak to wygląda - 20 lat w tym siedzę i powtarzam Ci ponownie, nie ma to znaczenia.
    Problemem nie jest tu szukanie, wyszukanie programów, tylko fakt, że tv ich nie zapisuje w pamięci i po włączeniu tv trzeba tych kanałów szukać na nowo.
    Zasada działania modułu jest u wszystkich taka sama.
    Moduł CI nie wyszukuje programów - dekoduje tylko strumień danych audio/video z danej częstotliwości.

Może tu pomóc wgranie nowszego oprogramowania do tego tv (jeśli jest dostępne).
    Może sposobem jest też wyszukanie "po sieci", po "ID" operatora, lub ręczne klepanie częstotliwości.

Autor się już prawie 10 dni nie odzywa...

• #7 19 Lut 2017 02:25
    komar1811
    Poziom 13  

Już sobie poradził, masz zaznaczone, że twoja i moja odpowiedź zaznaczona została jako pomocny post, jedyne by mógł zamknąć ten temat.
    Pozdrawiam.

• #8 22 Lut 2017 13:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

komar1811 napisał:
    masz zaznaczone, że twoja i moja odpowiedź zaznaczona została jako pomocny post

Tylko, że to się chyba pojawiło PO tym moim ostatnim wpisie.

• #9 11 Paź 2017 20:56
    BEBULKA
    Poziom 2  

ZADZWOŃ KOLEGO DO SERWISU LG NA STRONIE PRODUCENTA I KONSULTANT PODAJE KOD DO WGRANIA NOWEGO OPROGRAMOWANIA.POZDRAWIAM

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson