Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha Big Bear 350 - Paliwo w filtrze powietrza

adamkol1 17 Sty 2017 22:45 564 8
  • #1 17 Sty 2017 22:45
    adamkol1
    Poziom 8  

Witam serdecznie,

Posiada Quada Yamaha Big Bear 350. Wczoraj odpaliłem maszynę, dodam że dosyć długo nie był odpalany, przez ostatnie mrozy stał w garażu, bez odpalania silnika.

Początkowo po odpaleniu wszystko było wporządku, ale po chwili spokojnej jazdy, gdy silnik się rozgrzał, gdy dodałem dość konkretnie gazu, quad zaczął przerywać, w pewnym momencie po dodaniu gazu na ful, przerywał w połowie a z tłumnika wyleciał czarny dym, gdy puściłem dźwignie gazu quad odrazu zgasł, musiałem lekko cały czas dodawać gazu aby nie zgasł, gdy zgasł, odpaliłem go i sytuacja znów się powtarzała. Zauważyłem że quad jest oblany paliwem w okolicach wlotu powietrza (pod bakiem), fakt faktem dolewałem wcześniej paliwo ale zrobiłem to starannie i nigdzie nie oblałem maszyny. Zdjąłem więc pokrywę od obudowy filtra i na spodzie obudowy było około 2 cm paliwa, i tym samym gąbka na filtrze powietrza była zabrudzona tym paliwem. Po tem nie uruchamiałem już quada, ponieważ nie wiem skąd taka sytuacja, skąd tam wzięło się paliwo?

Proszę o pomoc w wyjściu z tej sytuacji, co może być przyczyną, co powinienem zrobić?

Pozdrawiam

1 8
  • #2 18 Sty 2017 13:33
    Gunslinger
    Poziom 28  

Iglica w gaźniku mogła się zawiesić i zalewa go. Działa tylko po dodaniu gazu, bo jest za dużo paliwa. Rozkręć i wyczyść gaźnik.

0
  • #3 19 Sty 2017 11:48
    adamkol1
    Poziom 8  

Witaj, dziekuje za odpowiedź,

jednak gdy zabrałem się do czyszczenia filtra okazało się że to nie paliwo, tylko olej, wcześnie po prostu tego nie sprawdziłem. Wyczyściłem filtr, dolot powietrza i złożyłem, dziś spróbowałem się przejechać i jest to samo. Silnik przerywa gdy mu dam po gazie, a gdy tylko spuszczę z gazu odrazu gaśnie, no i jest zalany olejem w okolicac wlotu powiertrza. Okazuje się że olej wyrzuca ten wężyk który wychodzi z silnika do dolotu powietrza, to odma, prawdopodobnie? Co może być przyczyną tego? Dodam że po odpaleniu quad kopcił na biało.

Pozdrawiam

0
  • #4 19 Sty 2017 22:29
    Gunslinger
    Poziom 28  

Zapewne kompresja leci w dół i wypycha olej.

0
  • #5 20 Sty 2017 18:59
    melon1968
    Poziom 9  

adamkol1 napisał:
    Witaj, dziekuje za odpowiedź,

jednak gdy zabrałem się do czyszczenia filtra okazało się że to nie paliwo, tylko olej, wcześnie po prostu tego nie sprawdziłem. Wyczyściłem filtr, dolot powietrza i złożyłem, dziś spróbowałem się przejechać i jest to samo. Silnik przerywa gdy mu dam po gazie, a gdy tylko spuszczę z gazu odrazu gaśnie, no i jest zalany olejem w okolicac wlotu powiertrza. Okazuje się że olej wyrzuca ten wężyk który wychodzi z silnika do dolotu powietrza, to odma, prawdopodobnie? Co może być przyczyną tego? Dodam że po odpaleniu quad kopcił na biało.

Pozdrawiam

Odłącz przewód odmy i zaślep wejście tego przewodu w dolocie.Odpal i sprawdż co się dzieje.

0
  • #6 26 Sty 2017 22:27
    adamkol1
    Poziom 8  

Witam,

dziś zabrałem się do wymiany oleju, musiałem to zrobic by być pewnym przynajmniej oleju, ponieważ jeszcze go nie wymieniałem. Okazało się że w oleju jest bardzo dużo benzyny, olej jest rzadki. Dodam, że od początku w quadzie miałem problem z gaźnikiem, quad bardzo dużo razy był zalany. Od pewnego czasu po tym gdy mechanik "podreperował" mi gaźnik, nie było problemu z zalewaniem, ale mówił już wtedy że iglica ma wżery i trzeba kupić zestaw naprawczy. Czy problemy z gaźnikiem mogą mieć wpływ na zaistniałą sytuację?

Pozdrawiam

0
  • #7 27 Sty 2017 11:11
    web69
    Poziom 26  

Olej jak najszybciej do wymiany, gaźnik do regeneracji

0
  • #8 31 Sty 2017 22:11
    adamkol1
    Poziom 8  

Tak właśnie zrobiłem, lecz nie mogę znaleźć zestawu naprawczego do gaźnika. A czy na to, że benzyna dostała się do oleju może mieć wpływ właśnie gaźnik? Czy jeśli taka sytuacja miała miejsce, to na pewno tłok do wymiany?

0
  • #9 01 Lut 2017 17:01
    melon1968
    Poziom 9  

adamkol1 napisał:
    Tak właśnie zrobiłem, lecz nie mogę znaleźć zestawu naprawczego do gaźnika. A czy na to, że benzyna dostała się do oleju może mieć wpływ właśnie gaźnik? Czy jeśli taka sytuacja miała miejsce, to na pewno tłok do wymiany?

To że benzyna w oleju to gźnik lub pompa paliwa jeśli mechaniczna i podłączona do bloku.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo