Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha Big Bear 350 - Paliwo w filtrze powietrza

adamkol1 17 Jan 2017 22:45 2871 8
    adamkol1
    Level 9  
    Witam serdecznie,

Posiada Quada Yamaha Big Bear 350. Wczoraj odpaliłem maszynę, dodam że dosyć długo nie był odpalany, przez ostatnie mrozy stał w garażu, bez odpalania silnika.

Początkowo po odpaleniu wszystko było wporządku, ale po chwili spokojnej jazdy, gdy silnik się rozgrzał, gdy dodałem dość konkretnie gazu, quad zaczął przerywać, w pewnym momencie po dodaniu gazu na ful, przerywał w połowie a z tłumnika wyleciał czarny dym, gdy puściłem dźwignie gazu quad odrazu zgasł, musiałem lekko cały czas dodawać gazu aby nie zgasł, gdy zgasł, odpaliłem go i sytuacja znów się powtarzała. Zauważyłem że quad jest oblany paliwem w okolicach wlotu powietrza (pod bakiem), fakt faktem dolewałem wcześniej paliwo ale zrobiłem to starannie i nigdzie nie oblałem maszyny. Zdjąłem więc pokrywę od obudowy filtra i na spodzie obudowy było około 2 cm paliwa, i tym samym gąbka na filtrze powietrza była zabrudzona tym paliwem. Po tem nie uruchamiałem już quada, ponieważ nie wiem skąd taka sytuacja, skąd tam wzięło się paliwo?

Proszę o pomoc w wyjściu z tej sytuacji, co może być przyczyną, co powinienem zrobić?

Pozdrawiam
    Gunslinger
    Level 30  
    Iglica w gaźniku mogła się zawiesić i zalewa go. Działa tylko po dodaniu gazu, bo jest za dużo paliwa. Rozkręć i wyczyść gaźnik.
    adamkol1
    Level 9  
    Witaj, dziekuje za odpowiedź,

jednak gdy zabrałem się do czyszczenia filtra okazało się że to nie paliwo, tylko olej, wcześnie po prostu tego nie sprawdziłem. Wyczyściłem filtr, dolot powietrza i złożyłem, dziś spróbowałem się przejechać i jest to samo. Silnik przerywa gdy mu dam po gazie, a gdy tylko spuszczę z gazu odrazu gaśnie, no i jest zalany olejem w okolicac wlotu powiertrza. Okazuje się że olej wyrzuca ten wężyk który wychodzi z silnika do dolotu powietrza, to odma, prawdopodobnie? Co może być przyczyną tego? Dodam że po odpaleniu quad kopcił na biało.

Pozdrawiam
    Gunslinger
    Level 30  
    Zapewne kompresja leci w dół i wypycha olej.
    melon1968
    Level 10  
    adamkol1 wrote:
    Witaj, dziekuje za odpowiedź,

jednak gdy zabrałem się do czyszczenia filtra okazało się że to nie paliwo, tylko olej, wcześnie po prostu tego nie sprawdziłem. Wyczyściłem filtr, dolot powietrza i złożyłem, dziś spróbowałem się przejechać i jest to samo. Silnik przerywa gdy mu dam po gazie, a gdy tylko spuszczę z gazu odrazu gaśnie, no i jest zalany olejem w okolicac wlotu powiertrza. Okazuje się że olej wyrzuca ten wężyk który wychodzi z silnika do dolotu powietrza, to odma, prawdopodobnie? Co może być przyczyną tego? Dodam że po odpaleniu quad kopcił na biało.

Pozdrawiam

Odłącz przewód odmy i zaślep wejście tego przewodu w dolocie.Odpal i sprawdż co się dzieje.
    adamkol1
    Level 9  
    Witam,

dziś zabrałem się do wymiany oleju, musiałem to zrobic by być pewnym przynajmniej oleju, ponieważ jeszcze go nie wymieniałem. Okazało się że w oleju jest bardzo dużo benzyny, olej jest rzadki. Dodam, że od początku w quadzie miałem problem z gaźnikiem, quad bardzo dużo razy był zalany. Od pewnego czasu po tym gdy mechanik "podreperował" mi gaźnik, nie było problemu z zalewaniem, ale mówił już wtedy że iglica ma wżery i trzeba kupić zestaw naprawczy. Czy problemy z gaźnikiem mogą mieć wpływ na zaistniałą sytuację?

Pozdrawiam
    web69
    Level 31  
    Olej jak najszybciej do wymiany, gaźnik do regeneracji
    adamkol1
    Level 9  
    Tak właśnie zrobiłem, lecz nie mogę znaleźć zestawu naprawczego do gaźnika. A czy na to, że benzyna dostała się do oleju może mieć wpływ właśnie gaźnik? Czy jeśli taka sytuacja miała miejsce, to na pewno tłok do wymiany?
    melon1968
    Level 10  
    adamkol1 wrote:
    Tak właśnie zrobiłem, lecz nie mogę znaleźć zestawu naprawczego do gaźnika. A czy na to, że benzyna dostała się do oleju może mieć wpływ właśnie gaźnik? Czy jeśli taka sytuacja miała miejsce, to na pewno tłok do wymiany?

To że benzyna w oleju to gźnik lub pompa paliwa jeśli mechaniczna i podłączona do bloku.