Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaniki pamięci kamery BCS DMIP1300IR-E i rejestratora BCS-NVR0402-P

18 Sty 2017 01:40 1626 3
  • Poziom 7  
    Witam problem jest dość złożony ale postaram się opisać do w jak najbardziej uporządkowany sposób.
    Jakiś czas temu kupiłem rejestrator BCS-NVR0402-P i 1 kamerę (póki co ) BCS-DMIP1300IR-E.
    Oczywiście przewaliłem pół świata w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które powstają automatycznie po zakupie tej marki.
    Po problemie (rejestrator tracił ustawienia) i kontakcie z serwisem, doznałem aktualizacji oprogramowania (2.616.0000.0 build 2014-8-25). Zakończone sukcesem.

1 Osobliwość jaka powstała to web service jest dostępny z każdej przeglądarki. Nie mniej jednak nie można się zalogować. Każe ściągnąć jakiś plugin, ale zawiera on wirus (winda 10 panikuje totalnie....).
    Po wyłączeniu firewalli i innych dupereli, po prostu dalej nie można się zalogować. Oczywiście wcześniej przez IE miałem pełny podgląd. Nie mam pojęcia co jest nie tak (PSS działa), sprawdzane na dwóch komputerach na których wcześniej przez IE działało.

2. Podczas naprawy linii energetycznej, do której jestem podłączony, parokrotnie włączano i wyłączono prąd. Niby nic nie ucierpiało , ale ustawienia rejestratora częściowo się zresetowały np. dotyczące kamery i kanału do którego była ona podłączona (pojawiał się też błąd "kanał 1 dane niemożliwe do pobrania" i terminarz, ale już stref detekcji z obrazu nie ruszyło). .
    Przez PSSa nie dało rady się zalogować. Na miejscu przez monitor podłączony do rejestratora na kanale 1 komunikat: konto zablokowane ( nie w rejestratorze tylko w kamerze).
    Co dziwne Config tool nie wyszukiwał kamery (ani rejestratora), żeby pobawić się nią bezpośrednia, czy nawet zmienić hasła.

Ok sprawdziłem użytkownika i hasło wpisane w rejestrator . Sprawdziłem wszystkie poszlaki z internetu, dodawaniem i usuwałem tą kamerę w urządzeniach. Na moje nieszczęście nie to nie dało.
    Rozwiązaniem (?) okazało się być zmiana producenta kamery z BCS (tak było cały czas) na Onvif -z tym samym hasłem {!} zaczęło działać z tym że obraz jest ciemniejszy(WTF).

3. Po planowanym restarcie we wtorek niestety znów straciłem obraz. Okazało się, że kamera wróciła do ustawienia BCS - w związku z czym był komunikat konto zablokowane. Tym razem z pamięci nie uleciały żadne inne ustawienia.

Planuję jeszcze przynajmniej dokończyć system na tym rejestratorze (jeszcze zostały 3 kamery i sterta czujek do kupienia) , tak wiec będę bardzo wdzięczny za pomoc..
  • HELUPOWER
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam
    Proponuje podłączyć UPS. Krótkie zaniki napięcia mogą ale nie muszą spowodować, że będą się działy dziwne rzeczy z rejestrator i kamerami. Co do problemów ze zdalnym połączeniem PSS. Zaczął bym od sprawdzenia jak jest skonfigurowane DHCP na routerze i rejestratorze.
    Pozdrawiam
    W.B.
  • HELUPOWER
  • Pomocny post
    Poziom 4  
    Co do zmiany ustawień kamery (brak obrazu itp), zauwyżyłem podobne problemy w rejestratorach BCS+kamery BCS z wbudowanym portem POE (ja musiałem kupić osobno switch POE bo miałem już dość, a serwis nie miał pomysłów).

Zrób na próbę tak:
    - pożycz jakiś zwykły switch (może być z POE) - jeżeli bez to podłącz osobno zasilanie do kamery
    - podłącz rejestrator do switcha
    - switch do sieci lokalnej

Musisz zmienić tylko adres IP z puli sieci lokalnej.
  • Poziom 7  
    Zielonka napisał:
    Proponuje podłączyć UPS. Krótkie zaniki napięcia mogą ale nie muszą spowodować, że będą się działy dziwne rzeczy z rejestrator i kamerami.

Oczywiście w perspektywie czasu miałem podłączyć UPS, na chwile obecną będzie to niemożliwe. Nie mniej jednak, problem nie powinien występować podczas auto-restartu.
    Czy w rejestratorze jest jakaś bateria guzikowa ? Może powinienem się jej przyjrzeć ? Choć gdzieś wyczytałem że ona trzyma tylko godzinę, a same ustawienia powinny być trzymane w pamięci trwałej.
    Zielonka napisał:
    Co do problemów ze zdalnym połączeniem PSS. Zaczął bym od sprawdzenia jak jest skonfigurowane DHCP na routerze i rejestratorze.

Zarówno na routerze jak i rejestratorze jest przypisane stałe IP. Port-trigerring ustawione na 3 domyślne porty bez DMZ. Panel administracyjny routera przestawiony na port 81.
    megatapety napisał:
    rejestratorach BCS+kamery BCS z wbudowanym portem POE

Zabiłeś mnie trochę. Kto odruchowo nie sądzi, że sprzęt jednej firmy będzie lepiej współpracował. Mógłbyś opisać te problemy dokładniej, może uda się znaleźć coś co potwierdziło by tą teorię (np coś co już rozwiązałem ale nie pamiętam że coś takiego miało miejsce - trochę było dziwnych zachowań)?
    Z ciekawych rzeczy to np. na samym początku (parę miesięcy temu) podszedłem ambitnie do tematu zmieniłem kamerze hasło i ip. Próbowałem dodać ją ręcznie do rejestratora, ale nie szło. Kamera zadziałała na domyślnych pasach i rejestrator sam na siłę zmieniał jej IP (z tego nadanego przez config toola - który wcześniej działał) bez pytania . Zależało mi na rejestratorze z POE bo na etapie budowania domu pociągnąłem tylko skrętkę i nie mam opcji dołożenia kabla zasilającego. Kupno oddzielnie rejestratora i switcha to spory koszt. Sam rejestrator udało mi się kupić za 450 zł z dyskami (łącznie 3 TB) więc jak za darmo. Może kogoś wcześniej denerwował?

Nadal dla mnie najbardziej zastanawiającą kwestią pozostaje to, że kamera krzyczy że ma zablokowane konto przy tym jak ma wybranego producenta BCS. Prostując sprawę ciemniejszego obrazu - normalnie kamera dawała obraz jaśniejszy niż odbierany gołym okiem w tym samym miejscu. Po przestawieniu producenta na Onvif jest on wyraźnie ciemniejszy....

Edit: Okazało się, że mam na tyle "cyfrowy" dom, że gdy u sąsiada wszystko szaleje, u mnie odbija się to tyko na utracie ustawień przez monitoring. Chyba rozejrzę się jednak za UPSem.

Edit: 26.01.2017 UPS doszedł podłączę go na weekendzie zrobię wipe i zobaczę czy kamera działa na ustawieniach BCS. Pozostałe kwestie oprócz utraty ustawień aktualne. Ponadto zapraszam do wątku z innym moim problemem.