Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prasa do tłoczenia metalu na gorąco, dobór siłownika

pawlik722 18 Sty 2017 10:30 630 0
    pawlik722
    Poziom 21  
    Witam, muszę zbudować prasę do tłoczenia wzorów, stempli itp w metalu na gorąco. Materiał to płaskownik i profil pełny oraz drut do 20mm grubości, formowany będzie w w matrycach jak już mówiłem na gorąco.
    I tu moje pytanie, jaki nacisk jest potrzebny do pełnego i powtarzalnego wypełnienia matrycy metalem, oraz jakie siłowniki wybrać.

Elementy jakie będę wykonywał to groty ogrodzeniowe, ozdobne osłony kotw, maskownice klamek itp. ogółem główna powierzchnia robocza nie przekroczy 10cm2 maksymalna 25cm2 ale jest to powierzchnia która nie jest dla mnie aż tak ważna i możemy ją pominąć.
    Z racji że mam obecnie zbudowaną giętarkę hydrauliczną, pomyślałem aby zaczerpnąć serce maszyny czyli pompę z niej i prasę dobudować do istniejącej maszyny, nie wiem jedynie czy pompa wydoli, jest to pompa z wózka widłowego, polskiej produkcji. Parametrów nie jestem pewny ale prawdopodobnie ma ona wydajność 20l/min ciśnienia nie znam.

Docelowo chciał bym zamontować w prasie 2 siłowniki dla równomiernego rozłożenia nacisku, ale tu do was pytanie, jaka średnica tłoczyska oraz jakie ciśnienie i nacisk prasy będzie do tego celu potrzebny. skok tłoka około 15cm jest dla mnie niezbędny.
    Proszę Panów o poradę.