Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż świateł LED/przkaźnik - przekaźniki a światła robocze LED CRV1 WESEM

18 Sty 2017 13:24 7386 3
  • Poziom 5  
    Witam jestem nowy na elektrodzie i mam problem jak podłączyć światła LED 12/24 V w ciągniku rolniczym , są to LED`y Wesem CRV1 35W . Zastanawiam się nad montażem LED`ów na przekaźnikach 541 i mam pytanie : czy przekaźniki typu 541 będą odpowiednie ? 1 przekaźnik na 2 lampy dać ? I jak je podłączyć ?
  • Poziom 40  
    domi42097 napisał:
    czy przekaźniki typu 541 będą odpowiednie ?

Tak, będą.

domi42097 napisał:
    1 przekaźnik na 2 lampy dać ?

Tak, wystarczy jeden przekaźnik.

domi42097 napisał:
    I jak je podłączyć ?

Poniżej schemat:
    Montaż świateł LED/przkaźnik - przekaźniki a światła robocze LED CRV1 WESEM

Światła możesz dać pod osobny włącznik, albo podłączyć pod włącznik świateł pozycyjnych. Jednak to drugie rozwiązanie jest mniej funkcjonalne - gdyż nie da się wyłączyć lamp roboczych i jechać tylko na zwykłych światłach.
  • Poziom 5  
    Dzięki za odpowiedź , natomiast mam takie pytanie czy LED`y są ogólnie wrażliwe na spadki napięć ? czy przy tego typu światłach są potrzebne przekaźniki ? wiem że przy halogenach ich brak jest odczuwalny ale nie wiem jak to jest w przypadku LED`ów .
  • Poziom 40  
    To zależy jak zbudowana jest lampa. Jak w środku lampy siedzi przetwornica zasilająca LED-y to wtedy zazwyczaj jest większa tolerancja na spadki napięć - nawet przy niższym napięciu LED zachowa pełną jasność.
    Jeśli jednak jest tam jakiś prosty układ zasilający typu rezystor lub jakieś kiepskie źródło prądowe to taka lampa może być równie wrażliwa na spadki napięć co żarówka - a nawet bardziej.