Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosh WFR 2841 - "Wasserhahn zu?"

Piotrhb 18 Sty 2017 14:22 1320 6
  • #1 18 Sty 2017 14:22
    Piotrhb
    Poziom 3  

Witam wszystkich.
    Zarejestrowałem się na tym forum, gdyż mam nadzieję, że mi ktoś pomoże. Otóż moja pralka po naciśnięciu przycisku "start" wyświetla komunikat "wasserhahn zu?". Można nacisnąć start albo przeczekać i komunikat sam znika.

W trakcie prania taki sam komunikat wyskakuje jeszcze z 7-9 razy, ale jednocześnie pralka staje i wyłącza się blokada klapy bębna. Zupełnie tak jakby nacisnąć Pauze. Wtedy muszę wcisnąć start i pralka rusza. Później kolejny komunikat, start i kolejny itd. Pranie jest zrobione, pralka pierze, ale wyskakują te dziwne komunikaty i co chwile trzeba sprawdzać czy czasem nie wyskoczył i czy nie trzeba nacisnąć startu. Jest to bardzo uciążliwe.

Nie mam zielonego pojęcia o co może chodzić... Na chłopski rozum to chyba nie jest to jakaś usterka mechaniczna bo wtedy pralka by nie prała? Sam nie wiem. Dlatego proszę o pomoc. Może ktoś miał podobny problem albo wie jak go rozwiązać.
    Pozdrawiam

0 6
  • Pomocny post
    #2 18 Sty 2017 15:02
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam. Może jest problem z dopływem wody do pralki.

0
  • #4 18 Sty 2017 19:09
    Piotrhb
    Poziom 3  

Jeżeli chodzi o dopływ wody to jest ok. Natomiast ten filmik jest fajny tylko,ze nie rozumiem co ten facet tam zrobil. Tam było coś w dopływie zatkane ? Wybaczcie jeśli pytam o rzeczy oczywiste dla Was :)

0
  • Pomocny post
    #5 18 Sty 2017 20:27
    tod.1977
    Poziom 23  

Otwórz kolego szufladę na proszek jak ten Niemiec z filmiku i popatrz czy strumień w dozowniku jest mocny czy ledwo co siąpi woda. Mnie się wydaje, że ów jegomość czyścił sitko w elektrozaworze. Niech kolega sprawdzi i będzie wszystko jasne. Pozdrawiam.

1
  • #6 19 Sty 2017 10:08
    Piotrhb
    Poziom 3  

Bardzo dziękuję kolegom za odpowiedzi. Jutro będę miał czas i się za to wezmę. Myślę, że możecie mieć rację, ponieważ wczoraj otworzyłem szufladkę i zobaczyłem, że w prawej komorze jest mnóstwo starego proszku do prania. Żona powiedziała, że przez to, że jej proszku nie brało zaczęła używać kapsułek.... Ja się do prania nie pcham a żonka się nie skarżyła... No cóż, jutro spróbuję coś zdziałać. Opiszę co z tego wyniknie. Pozdrawiam

0
  • #7 23 Sty 2017 07:46
    Piotrhb
    Poziom 3  

Witam.
    Ślicznie dziękuję za porady, ponieważ już wszystko super działa. Rzeczywiście sitka były brudne. Jedno przy aquastopie, a drugie na "wlocie" do pralki. To niesamowite, że to była taka bzdura, a my się tak męczyliśmy. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam!

0