Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG789 - Drzwi nie domykają się z jednej strony

18 Sty 2017 15:29 3849 8
 • Poziom 13  
  Tak jak w temacie zmywarka Whirlpool ADG789. Z jednej strony drzwi odstają na ok 1cm-1,5cm przez co w pewnym momencie wydobywa się para... Czy istnieje jakiś sposób regulacji (np. zawiasy)? Wymieniałem sprężyny i linki, ale nie było widać nic gdzie można by podregulować drzwi na zawiasie...
  Zmywarka Whirlpool ADG789 - Drzwi nie domykają się z jednej strony Zmywarka Whirlpool ADG789 - Drzwi nie domykają się z jednej strony
 • Poziom 14  
  Sprawdź rolki górnego kosza, czy przypadkiem się nie rozleciały i jedna nie została w szynie z tyłu.
 • Poziom 13  
  Nic nie blokuje, kosze chowają się prawidłowo. Drzwi nie prężą na zamku ani nie otwierają się samoczynnie.
 • Poziom 14  
  lucas13 napisał:
  Wymieniałem sprężyny i linki

  Podejrzewam, że linki były wymieniane bo się zerwały. Czy przypadkiem drzwi nie opadły bezwładnie w dół. Jeżeli tak to jest wygięte ramię zawiasu z tej strony co się nie domykają. Trzeba wymontować i naprostować lub kupić nowe.
 • Poziom 13  
  Rozebrałem ponownie zmywarkę. Zdjąłem zawias, ale nie widać aby gdziekolwiek był krzywy albo zużyty. Zauważyłem, że ta blacha na, której mocuje się zawias jest o 3 mm za bardzo cofnięta w stosunku do drugiej strony.

  Gdyby były na takiej samej odległości to wg mnie było by ok. Tylko blacha z tego co widzę jest nieregulowana. Sa dwie śruby na dole na torx, ale po ich odkręceniu nie da się tego przesuwać.
  Zmywarka Whirlpool ADG789 - Drzwi nie domykają się z jednej strony
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Na początek spróbuj naprostować ogranicznik wychyłu drzwi ( delikatnie młotkiem lub jakimś kluczem z dłuższym ramieniem). Jak nie pomoże to czeka cię rozbieranie drzwi i prostowanie blachy o którą jest zaczepiona linka.


  Zmywarka Whirlpool ADG789 - Drzwi nie domykają się z jednej strony
 • Poziom 13  
  Tym ogranicznikiem dałeś mi trochę do myslenia.... On odpowiada za to jak głęboko drzwi z danej strony domkną się w kierunku zmywarki? O która blachę ci chodzi? o ta od tego ogranicznika? Ona wyglada na prostą ;/
 • Poziom 14  
  Ogranicznik odpowiada za to żeby drzwi nie opadły na ziemię jak je otwierasz. Ale jak się zerwały linki to to ramię zawiasu gdzie jest zaczepiona linka o niego uderzyło.
  I wygięty jest ogranicznik albo to ramię. Trzeba naprostować najpierw ogranicznik. A jak nie pomoże to jak pisałem wcześniej, rozbierasz drzwi i doginasz ramię. Bez imadła i młotka się nie obejdzie.
 • Poziom 13  
  Proszę zamknąć temat. Pozbyłem się tego szrotu