Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV 65 cali z opcją SMART, 4k, WiFi do filmów i internetu kupić? Do 6500 zł.

dwd01 18 Jan 2017 15:31 978 16
    dwd01
    Level 11  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? salon 60m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4-6m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 80%czasu wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? 4 okna z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 50' plazma LG
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV/ android, 4k, wifi, (100Hz-w tej cenie da rade?)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy polsat
    10 .Jakie urządzenia? soundbar,dekoder, laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~7
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? bardzo możliwe, yt raczej
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
    16. Preferencje co do marki? Samsung, LG
    17. Preferencje co do wielkości? nie mniej niż 65'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne działanie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? zawsze 17-24
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000. może do 6500
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? ostatni z 8lat temu
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? obecny tv nie ma takiej opcji, na nowym owszem

Witam, proszę o poradę co do zakupu. Nie jestem zbytnio w temacie i nie wiem co jest teraz polecane i na topie. Zależy mi szybkim niezacinającym androidzie/smart tv, wifi i żeby miał 4k.
    Myslałem o LG LED 65UH6507 albo Samsung UE65KU6072 oba w podobnej cenie, tylko samsung nie ma bluetooth a chce kupic soundbara i fajnie by bylo tak go podlaczyc
    User removed account
    Level 1  
    macijowu
    Level 16  
    Dokładnie, prawdopodbnie poza tym Philipsem to podejrzewam, że wyboru nie masz.
    User removed account
    Level 1  
    Mariano11
    Level 28  
    Do 6500 zostaje Philips, ale na 65 cali to zdecydowanie większy budżet polecam.
    macijowu
    Level 16  
    Czy ja wiem? Skoro ten Philips jest na matrycy VA, 100 Hz matryca, 10 bitowy kolor to już w parametrach wygląda super. Pozostaje tylko ewentualnie zerknąć na faktyczny obraz, ale z doświadczenia wiem, że zwykle takie TV bronią się w porównaniach na żywo. A cena całkiem niezła, chociaż może być już niełatwo dostać ten TV, z tego co obserwuję w necie. :)
    User removed account
    Level 1  
    Mariano11
    Level 28  
    65 calowe Philipsy w takiej cenie?
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Ktos wie ile RAM ma ten Philips 65PUS6521 ?
    Te mniejsze modele z serii 65 maja za malo i po instalacji kilku aplikacji strasznie wolno android chodzi :(
    I niestety czasem trzeba restartowac tv...
    Ludwik XVI
    Trzeba, trzeba - wiem bo moi rodzice maja Philipsa 49PUS6561 i niestety muli to mocno - do tego potrafi sie zawiesić raz w tygodniu (regularnie)
    Choc mam wrazenie, że po naprawie gwarancyjnej jest lepiej, bo wczesniej wieszał sie co 3-4 dni....
    Ludwik XVI
    LOCOLOCO wrote:
    Nie trzeba - wystarczy pobrać nowy update:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/1349002-post13.html

Trzeba, bo ten update rodzice mają od czwartku - jeden reset juz był w miedzyczasie :(
    Na pewno jest lepiej ale niestety Android na Philipsie 6561 muli przeokropnie po instalacji aplikacji.
    Za mało RAM, za wolny procesor.

W przyszłym tygodniu zrobie im fabryczny reset i zostawię tylko te aplikacje które uzywają (Kodi z wtyczkami, Netflix, Player, Youtube etc)
    Podobno jak sie wszystko wywali to bedzie chodzic dobrze. Juz ich tez poinstruowałem że mają wszystko wolno robić - jak sie szybko klika to sie czesciej wiesza .

Troche głupio wyszło, bo mieli wcześniej 4 letnie LG które pod względem stabilności było jak skała, skusili sie na większego Philipsa i od 5 miesiecy jeden wielki problem z tym telewizorem jest.
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja ich namówiłem na Philipsa na Androidzie :(
    Ludwik XVI
    Moi rodzice nie sa zadowoleni. Philips 6561 okazał sie bublem. Takie zycie.
    Ja sie nauczyłem zeby nie naciskac na sprzet, ktorego sam nie przetestowałem. Mam nauczkę.

Teraz pozostaje walczyc aby go doprowadzic do jako takiej uzywalnosci.
    User removed account
    Level 1