Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka do domu [do 250 zł]

18 Jan 2017 16:15 1584 12
  • Level 16  
    Witam, przepatrzyłem kilka różnych artykułów, rankingów oraz tematów na temat drukarek ale przez to jeszcze mniej wiem w co celować. Drukarka nie będzie jakoś mocno eksploatowana, myślę, że kilka - kilkanaście kartek tygodniowo. Stwierdziłem, że do moich zastosowań lepsza będzie atramentowa. Najważniejszą kwestią są tanie tusze (zamienniki), bo nawet jeśli mało drukuję to nie uśmiecha mi się płacenie za komplet tyle co za pół drukarki. Oczywiście za taką kwotę nie spodziewam się żadnych "fajerwerków", więc zależy mi głównie na tym żeby drukowała (dla poprzedniej mojej drukarki ta opcja nie była oczywista :)) i była w miarę tania w użytkowaniu. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje oraz sugestie.
    Pozdrawiam
  • Level 38  
    Zależy Ci na kolorze? Jeśli nie brałbym drukarkę laserową przynajmniej nie masz problemu z zasychajacymi tuszami.
  • Level 16  
    Myślałem nad tym i doszedłem do wniosku, że jednak wolałbym mieć możliwość kolorowego wydruku (stąd wskazanie na atramentową). Jeżeli jednak masz na myśli jakiś konkretny model laserowej to możesz zaproponować, przynajmniej będę miał więcej opcji do rozpatrzenia.
  • Level 38  
    Być może żadna rewelacja ale mam kilka ładnych lat HP1102 i powiem szczerze na moje potrzeby w zupełności wystarczająca. Nowa kaseta z tonerem wałkiem OPC kosztuje 30-40 zł i wystarcza bardzo długo. Dlaczego ja kupiłem drukarkę laserową? Drukowałem jak Ty kilka kilkanaście stron tygodniowo. Jednak zdarzyło się że nie drukowałem przez tydzień dwa nic. Kolejny wydruk- z przerwami zaschły dysze. Wszelakie próby odetkania nie pomogły. Kupuję nowy kartridż. Jest ok za jakieś pół roku może więcej historia się powtarza. Tym razem kupuję drukarkę laserową mam spokój do dziś. Spojrzałem na datę produkcji: Luty 2010. Więc u mnie jest jakieś 5-6 lat.

Mam w urządzeniu wielofunkcyjnym drukarkę atramentową ale nie korzystam też HP1510 jeszcze na oryginalnych tuszach. Akurat to kupiłem jakieś dwa lata temu ponieważ potrzebowałem na gwałt skaner a w pobliskim sklepie tylko to mieli. I tak mam drukarkę atramentową która wydrukowała może z 10 stron czyli praktycznie nic.
  • Level 31  
    BartN4 - to ma być drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?
  • Level 16  
    janek1815 wrote:
    Dlaczego ja kupiłem drukarkę laserową? Drukowałem jak Ty kilka kilkanaście stron tygodniowo. Jednak zdarzyło się że nie drukowałem przez tydzień dwa nic. Kolejny wydruk- z przerwami zaschły dysze. Wszelakie próby odetkania nie pomogły. Kupuję nowy kartridż. Jest ok za jakieś pół roku może więcej historia się powtarza. Tym razem kupuję drukarkę laserową mam spokój do dziś.
    Fakt, laser byłby w moim przypadku "bezpieczniejszy" i dodatkowo zyskałbym możliwość drukowania pcb, ale nie do końca jestem przekonany co do braku koloru. Gdybym kupował sprzęt do biura to byłbym za laserem, ale jeżeli chodzi o dom to mam trochę wątpliwości.

Stan-S11 wrote:
    BartN4 - to ma być drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?
    Jeżeli za te pieniądze można dostać jakieś sensowne urządzenie wielofunkcyjne to skłaniałbym się właśnie ku takiemu zakupowi.
  • Level 2  
    Polecam jak kolega wcześniej drukarkę laserową HP1102w. Jest to taka sama drukarka, ale atutem jest możliwość pracy w sieci WiFi. Idealne rozwiązanie w domu. bardzo prosta konfiguracja. Można drukować nawet ze smartfona. Mam taką od 3 lat. Pracuje bez problemu. zamienniki tonera można dostać od 40 PLN. Polecam
  • Level 16  
    Drukarka którą koledzy polecają według ceneo to koszt ok. 600 zł więc to nie bardzo mój typ ;)
  • Level 12  
    A ja polece Canon iP 7200
    Ma tanie zamienniki na allegro po 2 zł sztuka, nic się nie dzieje z nimi i z głowicą, drukuje na zamiennikach bardzo ładnie.
    Polecam zostawiuć orginalny tusz co jest z drukarką, nie ruszać go wrazie awari, żeby wyslać na gwarancje z oryginalnymi tuszami, mi padła raz ale to była elektronika zasilacz lub coś, po prostu się już nie włączyła i dostalem nową taką samą z gwarancji.

Raz podobny model stał rok i po włączeniu i kilku czyszczeniach glowicy przez zwykły program drukarki działala beż problemu nić nie zaschło tak jak inni mówią.
    Jest tania drukuje szybko i ładnie.
    Dodatkowo drukuje na płytach CD/DVD
  • Level 16  
    Nie widzę w sklepach IP 7200, jest natomiast IP 7250. Stawiam, że to nowszy model, bogatszy tylko o jakąś funkcję. Rzuciłem okiem na zamienniki i wydają się być tanie. Ceny urządzenia to ok. 300 zł czyli nieco więcej niż sobie założyłem, ale biorę je pod uwagę. Jeżeli ktoś jeszcze ma doświadczenia ze sprzętem z tej półki cenowej to proszę o podzielenie się nimi.
  • User removed account  
  • Level 24  
    A może laserowa, monochromatyczna RICOH SP112?
    Nowe chodzą od 130-220zł.
  • Level 16  
    Imprimarex wrote:
    A może laserowa, monochromatyczna RICOH SP112?
    Nie jestem przekonany do braku koloru.

Odwiedziłem dzisiaj sklepy ze sprzętem RTV i moją uwagę zwróciły dwa modele od HP:
    HP Deskjet Ink Advantage 3635 - 250 zł
    HP Deskjet Ink Advantage 4515 - 300 zł
    Funkcje na pierwszy rzut oka podobne, wydaje mi się, że główną różnicą jest wygląd (4515 ma bardziej "profesjonalny" + dotykowy wyświetlacz). Oryginalne tusze kosztują ok. 35 - 40 zł (5 ml) a zamienniki które widziałem (20 ml) były w podobnej cenie. Nie jestem za bardzo w temacie więc nie wiem czy to sensowna cena, ale wydaje mi się, że nie jest źle. Czy ktoś miał do czynienia z tymi urządzeniami i mógłby coś o nich napisać?

Edycja:
    Wybrałem HP Deskjet Ink Advantage 4535 i po 2 miesiącach użytkowania jestem zadowolony ;)