Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAE2449FPL - Woda przedostaje się do szuflady na płyn do płukania

18 Sty 2017 16:35 516 3
  • Poziom 27  
    Witam.
    Posiadam model pralki jak w temacie WAE2449FPL
    Pralka jest na gwarancji, gdyż mam ją dopiero pół roku.

Na początku było wszystko ok, lecz systematycznie sytuacja się pogarszała, najpierw przepuszczało minimalnie wody do szuflady na płyn do płukania, później coraz więcej, tak że przy pierwszym płukaniu został już pobrany płyn do płukania.

I nie wiem czy lepiej od razu zgłosić to na gwarancji czy może wystarczy przeczyścić komory ? Na jakiej zasadzie woda jest kierowana do środkowego wylotu, są 3 elektrozawory ? Czy może jest jakaś klapka co zmienia kierunek przepływu wody ?
    Nie chcę tam rozkręcać narazie bo nie wiem czy tam jakiś plomb gwarancyjnych nie ma po drodze ?
    Czy to jest jakiś problem seryjny tych pralek ?
    Czy np. kamień we wodzie mógł spowodować przytkanie tam czegoś ?
    Ciśnienie wody w domu mam 8bar zredukowane do 3,5bara i jest ono stałe.

Drugie pytanie to funkcja "Woda Plus"
    Po aktywowaniu tej funkcji pojawia się dodatkowy cykl płukania (standardowo są zawsze 2 płukania), oraz według instrukcji ma być zwiększony poziom wody przy płukaniu i tu nie zawsze to działa, przy tym samym załadunku raz potrafi się uruchomić wyższy poziom wody innym razem nie. Był pewien okres czasu, tak ze 2 miesiące gdzie za każdym razem niezależnie od załadunku był podwyższony poziom wody przy płukaniu a teraz coś się pralce odniewidziało i zawsze jest minimalny poziom wody, owszem włącza się 3cie płukanie ale poziom wody jest standardowy.

Pozdrawiam
    Z góry dziękuje za odpowiedzi
  • Metal Work Pneumatic
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam. Niech kolega sprawdzi wąż dopływowy przy elektrozaworze, ale skoro pojawia się 2 usterka związana z poziomem wody to raczej sterownik nie steruje tak zaworami jak powinien, ale to warto sprawdzić przed wezwaniem serwisu. Malo prawdopodobne jest by kanaliki w dozowniku na proszek pozarastały po pół roku. Czyszczenie dozownika wiązało by się z jego demontażem a to już może naruszać warunki gwarancji.
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 27  
    tod.1977 napisał:
    Witam.Niech kolega sprawdzi waz doplywowy przy elektrozaworze,ale skoro pojawia sie 2 usterka zwiazana z poziomem wody to raczej sterownik nie steruje tak zaworami jak powinien,ale to warto sprawdzic przed wezwaniem serwisu.Malo prawdopodobne jest by kanaliki w dozowniku na proszek pozarastaly po pol roku.Czyszczenie dozownika wiazalo by sie z jego demontazem a to juz moze naruszac warunki gwarancji.

Wąż sprawdziłem, jest ok. Mam filtry przed reduktorem ciśnienia na instalacji.

Ale zauważyłem że, jeśli przykręcę zawór przed wężem do pralki tak do połowy, wówczas nie nalewa wody do środkowej szuflady, lecz woda musi lecieć bardzo powoli. Wówczas jest ok. Ale puszczę trochę szybciej wodę, to od razu przepuszcza do środkowej szuflady. Im większe ciśnienie wody tym więcej wody zbiera się w szufladzie na płyn do płukania.

No ale nie ustawie tak małego ciśnienia bo nalewałoby wodę do pralki 5minut i proszku nie pobierze prawidłowo z szuflady. I może elektrozawór się spalić chyba.
    No ale co by to oznaczało, że jak jest niskie ciśnienie ok 1bar to jest ok, problem nie występuje.
  • Poziom 23  
    Nie znam rozwiązań w tym modelu mówiąc szczerze, ale wydaje mi się że to wina dozownika. Mimo krótkiego użytkowania pralki jakieś kanaliki już się pozapychały lub będzie tam jakiś patent wewnątrz, który zawiódł.