Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EDH3897SDE - Bardzo dużo włókien/pyłków w filtrze

Robert Kwiatkowski 18 Sty 2017 18:44 834 8
  • #1 18 Sty 2017 18:44
    Robert Kwiatkowski
    Poziom 3  

Witam,

Od jakiś 3 miesięcy posiadam wskazaną suszarką z pompą ciepła Electrolux EDH3897SDE. To produkt raczej z wyższej półki cenowej - koszt ponad 3000 zł. Jednak mam z nią taki problem, że po każdym suszeniu w filtrze pyłkowym osadza się bardzo duża ilość meszku z tkanin. Jest to gruba warstwa, wypełniająca całą środkową część filtra, przypominająca rozmiarem ścierkę do ścierania kurzy. Waga pyłków to ok. 3 gramów. Dzieje się tak od pierwszego użycia, przy każdym standardowym programie, za wyjątkiem jednego - suszenie tkanin wełnianych. W przypadku tego programu pyłków praktycznie nie ma. Marna to pociecha, bo stosowanie tego programu w przypadku standardowego załadunku odzieżą bawełnianą wymaga 3-4 godzin suszenia.
    Dla porównania jedna męska skarpeta waży ok 18g. Czyli mogę powiedzieć, że w miesiącu suszarka zjada mi jedną do dwóch skarpet. Obejrzałem dziesiątki filmów na youtube i nie widziałem, żeby ludzie wyciągali aż takie ilości.
    Bardzo prosiłbym o odpowiedź, czy Wasze urządzenia też tak działają, czy to zjawisko jest naturalne, czy może jednak nie jest to właściwe działnie.

Pozdrawiam,
    Robert

0 8
  • #2 18 Sty 2017 19:12
    electrogt
    Poziom 9  

Witam, testuję wiele suszarek w swoim serwisie i jest to najbardziej naturalny objaw. Nie ma się czym przejmować. Żebyś zaspokoić twoją niepewność wstaw zdjęcie po suszeniu Twojego filtra.

1
  • #4 18 Sty 2017 20:36
    Robert Kwiatkowski
    Poziom 3  

freebsd napisał:
    Tak to wygląda u mnie: http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/04/suszarka-kondensacyjna-do-ubran-jaka.html
    @Robert Kwiatkowski Twoje 3 gramy to faktycznie wydaje się dużo. Jak długo trwa cykl suszenia u Ciebie?

Standardowy tryb suszenia bawełny trwa 2 godziny. Gdyby zbierało mi się tyle co na tym filmiku na Twojej stronie to uważałbym to za normalne i się nie przejmował. U mnie jest tak, że oba skrzydełka filtra pokryte są w całości warstwą "filcu" o grubości zbliżonej do tej jaką stosuje się na przykład w filtrach w odkurzaczach. Za pierwszym razem jak suszyłem to mi się w pierwszej chwili wydawało (bo nie znałem konstrukcji filtra), że to jest część filtra do wyłapywania drobnych cząstek :) Chwilowo nie mam nic do suszenia, ale za parę dni jak mi się nazbiera prania to zrobię film i podeślę. Czy możesz powiedzieć jaką suszarkę używasz?

0
  • #5 18 Sty 2017 20:46
    freebsd
    Poziom 34  

Robert Kwiatkowski napisał:
    Standardowy tryb suszenia bawełny trwa 2 godziny.
    Dla potwierdzenia: tyle to trwa zazwyczaj u Ciebie?
    Czy możesz powiedzieć jaką suszarkę używasz?
    Hoover VHC681B.

0
  • #6 18 Sty 2017 21:17
    Robert Kwiatkowski
    Poziom 3  

freebsd napisał:
    Standardowy tryb suszenia bawełny trwa 2 godziny.
    Czy możesz powiedzieć jaką suszarkę używasz?
    Hoover VHC681B.

freebsd napisał:

Tak. Standardowy tryb suszenia bawełny "do szafy" trwa 2:03h. Teoretycznie może się skrócić, bo tam jest czujnik wilgoci, który steruje programem. Jednak w praktyce trwa to ok 2h chyba, że na prawdę suszy się mało rzeczy. Co ciekawe tryb "wełna" z atestem Woolmark nie generuje prawie w ogóle kłaczków, jednakże po wydłużeniu tego trybu do maks 2h rzeczy i tak są wręcz mokre, więc trzeba jeszcze je trochę suszyć. Jeszcze testuję, ale wydaje mi się, że wysuszenie rzeczy w trybie wełna to jakieś 3-4h.

0
  • #7 19 Sty 2017 21:28
    Robert Kwiatkowski
    Poziom 3  

Przygotowałem filmy. Na pierwszym widać efekty suszenia ok 6kg bawełnianych ręczników w standardowym i referencyjnym programie "bawełna", który trwał 2h. Mam wrażenie, że jak suszę bardziej delikatne rzeczy w rodzaju bawełnianych koszulek, czy dresów to kłaków jest jeszcze więcej. Tak czy inaczej odpadło 3g materiału.

https://youtu.be/U0KdDGatICg

Electrolux EDH3897SDE - Bardzo dużo włókien/pyłków w filtrze3g.jpg Download (754.63 kB) Electrolux EDH3897SDE - Bardzo dużo włókien/pyłków w filtrzedlon.jpg Download (746.17 kB)

Co ciekawe na drugim filmie widać efekty suszenia 1kg bawełnianych ciuchów w programie "wełna", który wydłużyłem do 3h. Kłaków praktycznie nie ma, choć efekty tego programu były słabe - ciuchy po 3h były wilgotne.

https://youtu.be/tjIdeC133Wk

0
  • #8 19 Sty 2017 21:46
    my41s
    Poziom 32  

Na pierwszym widać efekty suszenia ok 6kg bawełnianych ręczników w standardowym i referencyjnym programie "bawełna", który trwał 2h.

Wiele zależy od materiału. Generalnie jest ok.

0
  • #9 19 Sty 2017 22:01
    freebsd
    Poziom 34  

Czy 6 kg ręczników może wygenerować tyle "filcu". Dużo zmiennych tu zachodzi: np.: jakość ręczników, ile kurzu z domu nazbierały. Żona też twierdzi, że ilość włókien jest większa na początku użytkowania, a masz suszarkę dopiero trzeci miesiąc.

0