Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omnia i900 - Samsung Omnia i900. Zakupiono nową baterie. Może źle ją ładuję...

18 Sty 2017 18:58 1140 15
  • Poziom 17  
    Witam. Zakupiłem baterie z allegro.
    Taką jak na zdjęciu.

Baterie formowałem trzy raz 12 godzin w cyklu ładowanie do ?ełna później rozładowanie do pustego.
    Samsung ma simlocka na orange. ja korzystam z innej sieci.Wiec nawet nie dzwoniłem.

Tu wam wkleję rozmowę ze sprzedawcą
    Witam, zwrot jest możliwy wyłącznie przypadku nieużywanego produktu. Pan używał baterię - więc przysługuje Panu prawo reklamacji, a nie zwrotu.

Gwarancja na każdą baterię to 6 miesięcy, nawet jeśli kupuje Pan w salonie nowy telefon na abonament - to na baterię ma Pan również 6 mies gwarancji.

Pozdrawiam oraz życzę miłego dnia

W dniu 18.01.2017 o 12:23, mailwww pisze:
    >
    >
    > W dniu 2017-01-17 21:46:59 użytkownik allegro(malpa)time4gsm.pl <allegro@time4gsm.pl> napisał:
    >
    > W dniu 2017-01-17 14:28, mailwww pisze:
    >
    > Tak tak właśnie robiłem.Najważniejsza sprawa to że od wczorajszego naładowania do pełna o godz13 tej włączyłem sobie na omni i900 radio.
    Dosłownie za 30 minut pojemność spadła o polowe.
    Dziś jadąc w autobusie. Dosłuchałem radia 0k 1 godz. Telefon rozładował się całkowicie.
    > Teraz się zastanawiam czy czegoś nie potrafię?
    Mój jakiś błąd .Używam oryginalnej ładowarki samsunga o prądzie 0,7Ampera-5 Volt.
    Dziś zakupiłem ładowarkę o prądzie 1,5Ampera.Ale ona jest do przerobienia(bo to Nokii ładowarka).Nie wiem czy się bawić w jakieś próby.
    Bo to może ładowarka za słaba.
    Na razie nic nie robię.Nie kombinuje.
    > Ale czytając w specyfikacji standardowa bateria to
    >
    > Standardowa bateria
    > Li-Ion 1440 mAh
    > Więc standardowa ładowarka pasuje.Może jest dłuższy proces ładowania.
    > link do opisu
    >
    > http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/omnia/
    >
    > Szanowni Państwo a co rozmowami
    >
    > Max. czas rozmów
    > 2G: 340 min. (5,7 h)
    > 3G: 240 min. (4,0 h)
    > Max. czas czuwania
    > 2G: 500 h (20,8 dni)
    > 3G: 400 h (16,7 dni)
    >
    > Na razie mam SIM-locka na nią ale widzę że rozmowy by trwały minuty a nie jak powyżej specyfikacja.

Na razie tak wygląda sytuacja.
    Będę ze sprzedający bawi się w kotka i myszkę.
    Totalny bajer.
    Mogłem kupić Andide bo jest najtańszą i nikt nie ukrywa skąd pochodzi towar.
    U mnie jest kartonik,hologram.
    A model doklejany jest tuż przed transakcją.
    Następnym kłamstwem jest gwarancja na którą się skusiłem 12 miesięcy.
    Nawet jest naklejka na baterii 12 miesięcy+long live.

Ok.
    To co radzicie dopłacać do kolejnych przesyłek dla tej firmy.
    Bo takie niby są przepisy.
    Odsyłasz-płacisz.
    Ja nie mam już zaufania do tej firmy.
  • Admin grupy GSM
    Gwarancją na baterię to maksymalnie 6 miesięcy (zamienniki) czasem na oryginały dają producenci rok czasu.
    zony
    Natomiast na krotki czas działania baterii wpływ może mieć wiele czynników jednym z głównych jest zalanie lub zawilgocenie telefonu a co za tym idzie jakieś zwarcie na płycie aby to wykluczyć należy telefon rozebrać oraz sprawdzić pobór prądu.
  • Poziom 17  
    Cześć słuchajcie sprzedawca kręci. Na baterii mam naklejkę 12 miesięcy gwarancja. Teraz sprzedawca twierdzi że 6 miesięcy.
    Teraz odnośnie pobieranego prądu przez telefon. Gdyby był zalany to na pewno wydzielała by płyta główna jak i bateria ciepło. Może i by szwankował np.blokował się lub inne inne podobne były by kłopoty. Co radzicie?
  • Poziom 17  
    Witam.
    Jutro będę mierzył prąd pobierania np.przy słuchaniu radia.
    No cóż na tej nowej baterii to tylko 3 godziny.
    Jakieś podpowiedzi.
    Ach jeszcze ryzykowna sprawa z SIM-lockiem jak opisują w internecie.
  • Poziom 38  
    A masz starą baterię do tego telefonu? Lepiej trzymała? Tzw. formatowanie raczej nic nie daje. Nowe nieoryginalne baterie to loteria ty miałeś pecha. Jeśli Omnia się jakoś bardzo nie nagrzewa to nie wina telefonu tylko lipna bateria. Wiem bo miałem ten telefon i potrafi się on nagrzać troszkę ale jak mamy odpalony internet i inne aplikacje. Ładowarka większej mocy nie pomoże szkoda przerabiać. Radził bym omijać baterie szczególnie te o podwyższonej pojemności a ta chyba taką jest.

W sprawie simlocka zajrzyj tutaj: http://telsg.pl/252/simlock-samsung-omnia/
    Tylko trzeba mieć kartę sieci w której jest simlock :)
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich ponownie. Własnie próbuję zdiagnozować słabość tej baterii.
    A więc tak: Po długim ładowaniu gdy mam napięcie ponad 4 volty(np.4.13volt)
    Pokazuje naładowaną baterię.
    Ale naładowanie bardzo szybko spada dosłownie w dłoni. Nie dzwoniąc i używając go.
    Przy napięciu 3,73 pokazuje 1 kreskę na baterii.W takim razie bateria jest sprawna.
    Chciałem już wysłać tą baterię do sprzedawcy. Ale odmówił by mi wymiany.
    co może być przyczyną?
    P.S Bateria była sprawdzana z równolegle wpiętym multimetrem do telefonu.
  • Poziom 38  
    cyrograf napisał:
    W takim razie bateria jest sprawna.

Co z tego jak zamiast deklarowanej pojemności ma ok 500mAh. Aby sprawdzić pojemność baterii najlepiej wykorzystać zewnętrznego pomiaru np. kws-v20 takiego wynalazku co zmierzy mniej lub bardziej dokładnie szacunkową pojemność. Cena takiego urządzenia jest porównywalna z nową baterią więc sam sobie odpowiedz czy opłaca się zakup.

Co do zakupu baterii to taka dygresja mając szukać oryginalnej baterii do nokii zrezygnowałem i kupiłem cały telefon nowy gdyż stwierdziłem, że oryginalnej nie dorwę nie ważne ile bym zapłacił. Co do baterii to ostatnio pozyskałem za free baterię do tej nokii z pojemnika do zbiórki na elektrośmieci. Bateria troszkę od innego modelu (nieco krótsza) miała napięcie 0V wiec myślę trup ale dla zasady wrzuciłem ją na chwilę pod 12V ożyła więc naładowałem w nokii. Ku memu zdziwieniu bateria trzyma już 4 dzień i wszystkie kreski są jeszcze. Od tamtej pory będę częściej zaglądał do takich pojemników. Znalazłem też kilka telefonów głownie na części: złącza, mikrofony itd. ale znalazłem też sprawną nokię 6100 bez obudowy.
  • Poziom 17  
    OK. To wszystko się kręci w okół poziomu napięcia z baterii.
    To w takim razie naładowana bateria ile powinna mieć napięcia. Te 3.7 Volt to teoria....?
    Zacznę te całe testowanie od początku. A czy elektronika w baterii też może mieć wpływ?
    Zamierzam wysłać ją do sprzedawcy. Muszę mieć naprawdę dobry powód. Też chciałem kupić typowo chińską Andide ale zrezygnowałem...
  • Poziom 38  
    Napięcie nie ma nic wspólnego z pojemnością ogniwa. Górne napięcie na li-ion to 4,2V. Elektronika w baterii jest pomijalną kwestią bo jest ona skromna i głownie jest to czujnik temperatury reszta tak naprawdę jest w telefonie. Żeby określić pojemność potrzebował byś taki miernik jak podałem. Ewentualnie jakiś kolega z ładowarką modelarską może Ci realną pojemność tej baterii sprawdzić.
    Jeszcze pytanie ile czasu ładuje się ta bateria do pełna bo mi w i8000 ładowała się ok 2,5h.
  • Poziom 17  
    Tu recenzja Andidy. Proszę nie sugerować się modelem...

http://forum.android.com.pl/topic/61882-recenzja-baterii-andida-1800mah/

Kolega twierdzi że nie mam sugerować się napięciem.
    Jednak tak.To po prostu napięcie baterii w czasie rzeczywistym.
    Można narysować sobie taki wykres...
    Ale do rzeczy jakąś baterię muszę wstawić.Oczywiście niedrogą.
    P.S Też mam Blackberrego 9800.Tylko że czeka na załadowanie softu....

Dodano po 23 [minuty]:

Przeczytałem że Andida jest najgorsza...
    A tu M-LIFE

• Poziom 38  
    Wiec lepiej wgraj soft do Blackberry.
    Nie wiem czy nie podawałem już jakieś aplikacji na WM ale podam kolejną.
    Link
    Aplikacja podaje pobierany prąd obciążając ją stałym obciążeniem np. 5godzin x 200mA=Pojemność 1000mAh. Szacunkowo obliczysz pojemność podstawiając do wzoru matematycznego.
  • Poziom 17  
    Wszystko jasne co Kolega opisuje.
    Ale niech ktoś mi wyjaśni jak wygląda napięcie baterii do wskażnika w komórce.
    Ja nadal twierdze że bateria jest OK.
    Bo szacunkowo mierząc baterię mam dokładnie 3,7 Volt.
    No to więc jak "byk"przy takim napięciu powinno pokazywać pełną baterię na wyswietlaczu telefonu.
    Wiem że górne napięcie to 4,2 Volt.Czyli co przedział od 4,2 Volt do 3,7V to cały zakres baterii.
    Ja narazie nie zwracam jej reklamacyjnie bo mierząc jest sprawna-w/g mnie.
    Możę się mylę. Jeżeli tak niech ktoś mnie poprawi.
  • Poziom 22  
    Andidy to miód zamienników :)
    Są kijowe ale lepsze od wszystkiego innego
  • Poziom 17  
    Andidy to miód zamienników :)
    Są kijowe ale lepsze od wszystkiego innego

Wtedy jak się decydowałem były tanie jak barszcz po ok7 zł(Andida).A teraz są na allegro po 26 zł....
    Dałem się nabrać na reklamę M LIFE.
    Co proponujecie reklamować?Muszę miec niezbity dowód....
  • Poziom 17  
    Słuchajcie normalny skandal...
    Testuje baterie(czówanie bez rozmów) od 26 maja od godziny 21 i dziś mam zaledwie dwie kreski na wskazniku w telefonie.
    Co wy na to?