Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 - Czujnik deszczu i światła brak reakcji

18 Sty 2017 19:10 3468 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Posiadam 307 hatchback 3 drzwiowy 1.6 benzyna rok 2004. Mam problem z czujnikiem światła i deszczu.
    Na wstępie dodam że auto posiada przełącznik zespolony DELPHI COM2000 oraz ESP.
    Teraz jak sytuacja wygląda, szyba była wymieniana jeszcze przez poprzedniego właściciela. Przytrzymując przycisk AUTO na manetce kierunkowskazów pojawia się na wyświetlaczu środkowym (Automatic Lighting Active) i od razu zapalają się światła. Włączając manetkę wycieraczek na AUTO, włącza się po prostu tryb przerywany (bardzo sporadycznie pokazuje się na moment Automatic Wiping Active, w lato w duże upały zdarzyło się że czujnik działał przez pół minuty).
    Zakupiłem nowy, oryginalny, nieużywany czujnik, założyłem w miejsce starego - sytuacja bez zmian. PP2000 nie wykazuje żadnych błędów, czujnik jest zaprogramowany w BSI. Jedynie odłączając wtyczkę od czujnika, w dzienniku błędów BSI pokazuje się wtedy "błąd w komunikacji z czujnikiem światła".

W jakim kierunku iść dalej?
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    witam
    miałem podobny problem po wymianie szyby w moim 307sw 2.0 benzyna 16v. Przestały mi działać czujniki deszczu i zmierzchu. Oryginalną szybę miałem tzw fotochromową , a przyzgredowałem i założyłem szybę tańszą tzw zieloną.Wymieniali tę szybę w autoryzowanym serwisie fachowcy i w dodatku przy mnie.Było wszystko ok - podpięli czujnik ze starej szyby i wtedy okazało się ,że nie działa.Fachowcy twierdzili,że pierwszy raz spotkali się z takim zjawiskiem - wymienili już milion szyb i nigdy nie było takiego problemu.
    Pojechałem do elektronika, nadmieniam,że wycieraczki w trybie auto działały tylko w interwale czasowym co 5s, a czujnik zmierzchu nie działał w ogóle, tzn deska była podświetlana cały czas razem z włączonymi światłami. Wprawdzie tryb auto przy światłach działał,ale deska była podświetlana wtedy non stop, niezależnie od pory dnia.
    No i co elektronik zdziałał...? Wszedł do kompa bsi, próbował wszystkich wariantów pracy czujnika odnośnie typu szyby , a w bsi są trzy - w żadnym trybie czujnik nie zadziałał - tak jakby był uszkodzony.
    Podpięliśmy inny taki sam czujnik z takimi samymi numerami fabrycznymi i NIC po prostu nieme urządzenie.
    Pogodziłem się tym i jeździłem bez tych opcji, ale pewnego dnia.......... pekła mi znowu szyba ,jak pech to pech - kamyczek spod koła tira i bęc..
    Ale,że nie zawsze Polak mądry po szkodzie - wcześniej wykupiłem oc z wariantem autoszyby - i wymieniłem na taką jaka była w oryginale tzw solar/fotochrom . Warsztat wymienił ,podpiął czujnik, a ten jakby nic zaczął działać, tzn działa wszystko czujnik deszczu i zmierzchu
    Reasumując wersja szyby ma znaczenie, tylko nikt nie był w stanie mi wyjaśnić tego zjawiska
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Ja też założyłem nowy o tych samych numerach. Są czujniki z różnymi oznaczeniami i dobiera się je do rodzaju szyby, niestety nie jest nigdzie opisane jaki czujnik do jakiej szyby. Byłem pewien że chociaż po podłączeniu, czujnik światła będzie działać prawidłowo.