Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Dysk z kieszenią zawiesza komputer

18 Sty 2017 19:34 810 4
  • Poziom 7  
    Witam Ostatnio zakupiłem kieszeń na dysk Icy-Box (IB-AC640), żeby wymienić napęd DVD na dysk w Laptopie Lenovo G510 (i7, 8Gb ram). Mój problem jest następujący. Jako główny dysk używam SSD Kingston 128 Gb. Po zamontowaniu kieszeni z dyskiem HDD WD 1TB (WD10JPCX) komputer zawiesza się po uruchomieniu pokazuje się tylko napis Lenovo czasami uda się przejść do wczytywania windowsa. Próbowałem już różnych kombinacji ( Dysk ssd w kieszeni a HDD jako dysk główny nic nie pomaga). Na początku myślałem że to wina dysku wiec podłączyłem sam Dysk hdd jako dysk główny (bez dysku ssd) wszystko działa bardzo dobrze zrobiłem skan w poszukiwaniu Bad sektorów nic nie znalazło, Sprawdziłem dysk programem CrystalDyskInfo Dysk jest w dobrym stanie program nic nie znalazł. Więc uznałem, że dysk jest sprawny. Na samym SSD też jest wszystko wporządku. Problem pojawia się gdy którykolwiek z dysków jest podłączony przez zakupioną kieszeń.
    Jakieś propozycje ? Wadliwa kieszeń? Komputer blokuje kieszeń z dyskiem? Proszę o jakieś pomysły i rozwiązania bo już zbaraniałem.
    Dziękuję i Pozdrawiam :)
  • Poziom 43  
    Wymienić kieszeń na inny tego samego modelu i sprawdzić; jeżeli nie to inna kieszeń.
  • Poziom 7  
    Odświeżam temat. Wymieniłem ramkę na ICY BOX (IB-AC642) okazało się, że ramka powinna mieć grubość 12,7 mm moja poprzednia ramka miała 9 mm. Myślałem, że problem jest rozwiązany po wymianie ramki jednak się myliłem. Na SSD mam zainstalowany W10 w miejscu napędu jest dysk HDD który jest po formacie. Po wymianie ramki na 12,7 mm udało się załadować windows myślałem, że jest wszystko ok jednak nie. Po pewnym czasie dysk HDD w kieszeni tak jakby tracił komunikację z komputerem. Windows nie wykrywał dysku mimo, że w Biosie były wykrywane oba dyski. Czasami również występowało zawieszanie komputera, windows nie chciał się wczytywać (podobnie jak przy poprzedniej ramce).
    Postanowiłem spróbować zamienić dyski. W ramce włożyłem dysk SSD z windowsem a w miejscu na dysk, dysk HDD. Po uruchomieniu komputera pojawił się komunikat "Checking Media " następnie pojawił się kolejny komunikat screan - Dysk z kieszenią zawiesza komputer
    po wciśnięciu Enter - Dysk z kieszenią zawiesza komputer
    kolejny raz Enter - Dysk z kieszenią zawiesza komputer
    Następnie przeniosło mnie do Boot Menu wybrałem dysk SSD na którym jest zainstalowany Windows 10
    po wybraniu następny komunikat - Dysk z kieszenią zawiesza komputer
    Proszę o jakieś propozycję bo nie mam pomysłu.
  • Poziom 7  
    Problem rozwiązany przyczyną była ramka. Kupiłem ramkę dedykowaną do laptopów Lenovo i teraz wszystko działa. Temat można zamknąć.