Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica-Minolta Bizhup C250 - Kod błędu C - 3451

18 Sty 2017 20:12 1299 2
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam problem z KM Bizhup C 250, a mianowicie kodem C-3451 . Po wyświetleniu kodu skasowałam go poprzez "trouble reset", ale podczas nagrzewania błąd powraca. Pierwsze podejrzenie pada na termistor, ale tu zaczynają się schody jako, jak wiadomo " wychowana przy Ricohu" mam problem z dokładnym zlokalizowaniem usterki . Proszę Szanownych kolegów o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Cytat:

Code
    C3451
    Description
    Heat. Heater Trouble
     The Heating Roller Thermistor/1 (TH1) and the Heating Roller Thermistor/2 (TH3) fails to raise a given degree of temperature even after the lapse of a given period of time after the Heating Roller Heater lamp/1 (H1) is turned ON.  The detected temperature of the Heating Roller Thermistor/1 (TH1) is lower for a given level of degree than one of the Fusing Pressure Roller Thermistor/1 (TH2) after the Front Door is opened or closed, the Main Power Switch is turned ON or TROUBLE RESET is implemented.  The counter value of zero cross signal input is not updated for a given period of time.

To tak po krótce :) Do terrmistorów dość cieżko się dostać ... Jest z tym troche zabawy . Na początek zacznij od sprawdzenia obwodu lamp grzejnych (przejścia) i przyrostu temperatury w Level History .

C.
  • Poziom 23  
    Tem model ma minimum 10 albo i więcej lat. Jeśli fuser jest od nowości, może był kasowany to ma prawo się sypnąć.
    Wredna robota z tymi termistorami. Wyjmij cały fuser i zobacz w jakim jest stanie. Wrzuć zdjęcia.