Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung galaxy mini po zalaniu, działał i przestał, biały ekran

19 Jan 2017 03:39 942 1
  • Level 9  
    Niestety mój niezniszczalny Samsung Galaxy Mini, tego sylwestra jednak nie przeżył.
    Został zalany. Rozkręciłam go , wyczyściłam płytę główną spirytusem. Suszyłam go wszelako, na grzejniku.
    Po uruchomieniu pojawiał się biały ekran, ale po dźwięku było słychać jakby włączał się normalnie.
    Potem znowu go rozkręciłam, suszyłam. Nawet zanurzyłam w ryżu, bo ponoć ryż wyciąga wilgoć.
    Za którymś razem włączył się normalnie. Działał bez problemu 2-3 godziny. A potem znowu pojawił się biały ekran.

Obecnie. Po włączeniu ekran mina pulsacyjne na biało. Telefon reaguje na podłączanie do ładowarki, wygląda na to że się ładuje. Nie słychać już dźwięku uruchamiania.
    Mam pytanie, co mogło polecieć, wyświetlacz? Taśma łącząca wyświetlacz? Coś z płytą główną?

Niestety gdy chciałam podnieść wyświetlacz, bo między nim, a zewnętrzną osłoną ekranu pojawiła się plama po zalaniu, podnosząc go niestety rozwarstwił się, jak to widać na zdjęciu. Domyślam się, że przez to wyświetlacz zmoże być już uszkodzony całkowicie i może to przyczyna jest.

poniżej zdjęcia jak wygląda po rozkręceniu.
  • Helpful post

Level 24  
    Wygląda na korozję pod którymś układem. Dzięki ryżowi którego do takich rzeczy się nie stosuje i umyciu płyty zniszczyłeś poszlaki dzięki którym łatwo by się naprawiło telefon. Niestety w owym przypadku tylko mikroskop i szukanie korozji.

Pozdrawiam