Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP jako elektroniczna niania

19 Sty 2017 09:56 5955 14

• Poziom 31  
    Na dniach zostanę tatą i szukam kamerki IP do monitorowania dziecka w łóżeczku, ale i nie tylko.
    Postanowiłem kupić kamerkę IP WiFi ze względu na większe możliwości niż w przypadku elektronicznych niań. Dodatkowo później będę mógł kamerkę zainstalować w mieszkaniu do monitoringu.
    Wymagania co do kamery:
    - rozdzielczość minimalna 1280x720 (1Mpx)
    - PTZ ale nie koniecznie
    - podświetlenie IR (monitoring nocny)
    - możliwość podglądu na telefonach z androidem
    - mikrofon ewentualnie głośnik
    - WiFi
    - pamięć wewnętrzna do zapisywania nagrań
    - możliwość pełnej konfiguracji przez przeglądarkę i telefon
    Budżet do 500 zł

Przejrzałem sporo, poczytałem wiele testów i wstępnie zdecydowałem się na Foscam FI9821P. Podobają mi się również kamerki D-link (głównie ich oprogramowanie) ale za tę cenę dostanę tylko rozdzielczość 640x480.

Czy możecie cos doradzić. Słyszałem, że są problemy z działaniem aplikacji Foscam na telefonach z androidem, a będę potrzebował stałego i niezawodnego podglądu.
    Prosze o opinie i pomoc w wyborze kamerki.
  • Computer Controls
  • Poziom 26  
    Za 500 zł masz duży wybór.Ja używam chińskiej kamery za jakies $25 która kupiłem ze 3 lata temu. Ma wszystko czego potrzebujesz oprócz mikrofonu, ale można kupić z mikrofonem. Do podglądu używam pierwszego lepszego programu typu IP CAM Viewer. Po to właśnie jest kamera IP żeby mieć podgląd po IP a nie tylko przez jakieś dołączone przez producenta oprogramowanie.
  • Computer Controls
  • Poziom 18  
    Dzień dobry.
    Ja kupiłem i tu tytuł aktualnej aukcji:
    CKI ORCA HD P2P KAMERA IP 720p IR ONVIF WiFi
    zamontowałem nad łóżeczkiem i zasadniczo sprawdza się.
    - rozdzielczość minimalna 1280x720 (1Mpx) - TAK
    - PTZ ale nie koniecznie - chyba TAK, bo nie korzystam.
    - podświetlenie IR (monitoring nocny) - TAK, korzystam, do obserwacji sytuacji w łóżeczku wystarcza.
    - możliwość podglądu na telefonach z androidem - TAK, aplikacja producenta, raczej nie korzystam,
    - mikrofon ewentualnie głośnik - TAK, oba gadżety działają raczej słabo
    (używamy też przenośnej niani, z możliwościa zasilania akumulatorowego, tylko dźwięk, z IKEA ).
    - WiFi - TAK, 2,4GHz, ETH tez jest.
    - pamięć wewnętrzna do zapisywania nagrań - slot na microSD
    - możliwość pełnej konfiguracji przez przeglądarkę i telefon - TAK, używam ONIVF Managera.
    - Budżet do 500 zł czyżby 500+;-)

Tez ma plan wykorzystać ją potem do innych celów.
    Ma dwie pary styków do wykorzystania.

Powodzenia,
    i niech się zdrowo chowa.
    natenczas, e2e4.

• Poziom 31  
    e2e4 napisał:
    Dzień dobry.
    Ja kupiłem i tu tytuł aktualnej aukcji:
    CKI ORCA HD P2P KAMERA IP 720p IR ONVIF WiFi
    zamontowałem nad łóżeczkiem i zasadniczo sprawdza się.
    - rozdzielczość minimalna 1280x720 (1Mpx) - TAK
    - PTZ ale nie koniecznie - chyba TAK, bo nie korzystam.
    - podświetlenie IR (monitoring nocny) - TAK, korzystam, do obserwacji sytuacji w łóżeczku wystarcza.
    - możliwość podglądu na telefonach z androidem - TAK, aplikacja producenta, raczej nie korzystam,
    - mikrofon ewentualnie głośnik - TAK, oba gadżety działają raczej słabo
    (używamy też przenośnej niani, z możliwościa zasilania akumulatorowego, tylko dźwięk, z IKEA ).
    - WiFi - TAK, 2,4GHz, ETH tez jest.
    - pamięć wewnętrzna do zapisywania nagrań - slot na microSD
    - możliwość pełnej konfiguracji przez przeglądarkę i telefon - TAK, używam ONIVF Managera.
    - Budżet do 500 zł czyżby 500+;-)

Tez ma plan wykorzystać ją potem do innych celów.
    Ma dwie pary styków do wykorzystania.

Powodzenia,
    i niech się zdrowo chowa.
    natenczas, e2e4.

faktycznie ta kamerka ma prawie identyczne funkcje jak Foscam FI9821P. Moze jednak się skusze na tańszą alternatywę, to wszystko to i tak chińczyk :)

Niestety nie obejmuje mnie program 500+ :)
  • Moderator - Sieci, Internet
    Dorzucę jeszcze NC450 od TP-linka - Link - pracuje w chmurze więc potrzebuje tylko dostęp do internetu.

• Poziom 31  
    Ostatecznie zmieniłem trochę podejście. Zdecydowałem, że nie potrzebuję PTZ, zapisu na kartę pamięci i innych bajerów. Jak będę chciał wykorzystać kamerę do monitoringu mieszkania to kupię inną :)
    Kamera będzie wykorzytywana do zdalengo podglądu i zapis nie jest mi w ogóle potrzebny. Mam nieużywany tablem 7 cali który idealnie nada się jako wyświetlacz do tej kamery i podlgąd będzie cały czas na żywo. Zdecydowałem się na TP-LINK NC250 jest zaledwie 20 zł droższa od NC230 różnica jest tylko w transferze z 150Mbps na 300Mbps. Nie wiem czy w ogóle wykorzystam tę różnicę ale dla 20 zł nie chciałem ryzykować, że będę narzekał po zakupie. Kamera ma najważniejsze cechy których szukałem: rozdzielczość 1280x720, nagrywanie w nocy (diody IR), aplikację na telefon i komputer i to mi wystarczy. Mało kiedy mi się to zdarza, że jestem znacznie poniżej budżetu, planowałem wydać 500 zł a wydałem 250 :) prawie zawsze jest tak, że jak założe sobie budżet to wyciskam go na maxa lub nawet przekraczam tym razem wygrał rozsądek :)
  • Poziom 10  
    jestem tuż przed zakupem "niani". Czy rozwiązanie z kamerką IP pozwala na wybudzenie telefonu? Chodzi mi o to aby nie trzeba było non stop mieć odpalonego telefonu/smartofonu z podglądem i głosem. Czy są aplikacje, które działają w tle? Tak aby telefon normalnie był w nocy wygaszony, a w momencie kiedy dziecko się budzi/płacze to aplikacja wybudziła telefon i tym samym nas?
  • Poziom 14  
    Kamera IP jako elektroniczna niania Osobiście używam http://www.dahuasecurity.com/products/ipc-c15-5561.html
    Podgląd na Tablecie w sypialni i na starym telefonie w salonie :P
    Karta siedzi w kamerce ( czasami naprawdę fajne,figlarne wybryki małego można nagrać :)
    Fajna pamiątka
    Mega plus : podstawka, 3 opaski i kamerka trzyma się bez żadnego wiercenia :)

Niania najlepiej oddzielna ( żona będzie biegać z tabletem w rękach ?? ) nie praktyczne
    Niańka
    http://www.philips.pl/c-p/SCD505_00/avent-audio-monitors-elektroniczna-niania-dect
    Wiesza na szyje i latasz po chacie :)
    Nie wiesza się nie martwisz się czy będzie dziś w nocy działać czy nie.
    Solidna konstrukcja spadała już nie raz na ziemię.
  • Poziom 10  
    Ok. Ale mi chodzi o rozwiązanie z wifi. Tak żeby można było iść np. do sąsiada lub na wakacjach wyjść nad jezioro gdzie zasięg niani radiowej może nie wystarczyć. nie zależy mi (a nawet jest to niepożądane) aby mieć stały podgląd na tablecie. Chciałbym aby w sytuacjach kiedy dziecko się budzi aplikacja wybudzała telefon.
  • Poziom 14  
    Kamerka ma wifi.Łączysz się z ruterem ( odpalasz P2P-chumara)i masz podgląd audio-->( dwukierunkowe ) Oglądasz nawet w Japonii :)
    Z tym odpalaniem apki będzie problem
  • Poziom 10  
    tak patrzę po tych kamerkach i wiele z nich ma opcję typu "push" w momencie wykrycia ruchu. A szukam takiej, która będzie miała taką opcję "push" przy wykryciu dzwięku.
    Niestety, póki co, nie udało mi się znaleźć takiej aplikacji, która zaspokoiłaby nasze potrzeby (są kamery, aplikacje, które wysyłają e-mail w momencie wykrycia dźwięku, ale nie mam ochoty, za każdym powiadomieniem o e-mailu sprawdzać czy się dziecko nie wybudziło). Tak sobie myślę, że musiałaby to być kamera GSM, która po prostu zadzwoni przy wykryciu dźwięku, ale to chyba droższe rozwiązania są?

Więc odpuszczamy chyba i kupiliśmy zwykłą nianię i chcemy teraz kupić zwykłą kamerę za nieduże pieniądze.

namierzyłem kilka ale teraz zastanawiam się w jaki sposób te kamery łączą się z odbiornikiem (np. smartfonem).
    1. Proszę upewnijcie mnie czy w domu można połączyć się do domowej sieci WiFi i tym samym albo połączyć się bezpośrednio w sieci WiFi czyli bez internetu?

2. I drugie pytanie, jeżeli wyjeżdżamy na wakacje i
    a) nie ma w ośrodku w ogóle internetu - to jedyna szansa na skorzystanie z kamerki to zrobienie z jakiegoś telefonu routera WiFi?
    b) jeżeli w ośrodku jest sieć bezprzewodowa to można się w prosty sposób połączyć przez nią z kamerką IP ?

Dodano po 42 [minuty]:

wstępnie wybrałem poniższe kamerki:
    http://allegro.pl/kamera-obrotowa-bezprzewodowa-xblitz-isee-niania-i6892634172.html
    http://allegro.pl/kamera-hd-ip-xblitz-isee-wifi-obrotowa-niania-wawa-i6123769712.html

czy poza designem czymś konkretnym one się różnią?
  • Poziom 14  
    Trochę minęło czasu kiedy powstał ten temat.
    Czy możecie polecić coś ciekawego / godnego polecenia dotyczącego tego tematu ?
  • Moderator - Sieci, Internet
    MOTOROLA Niania elektroniczna MBP 36 SC - kupowałem ostatnio dla szefa i jest zadowolony.