Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV51E20EU/01 - Zmywarka zużywa cały pojemnik soli na jedno mycie

nuctel 19 Sty 2017 10:26 768 4
  • #1 19 Sty 2017 10:26
    nuctel
    Poziom 3  

Mam problem ze zmywarką Bosch SMV51E20EU/01. Po wsypaniu soli do zasobnika do pełna gaśnie lampka sygnalizująca brak soli. Nastawiam mycie naczyń i po jednym umyciu naczyń brak jest już soli, a naczynia pokryte są białym nalotem.

Ostatnio czyściłem zmywarkę bo nie pobierała wody. Czyściłem też zasobnik na sól, przepłukałem go parę razy wodą bo był bardzo czarny w jednym z pojemników. Zasobnik składa się z dwóch pojemników, jeden to ten gdzie wsypuje się sól, a drugi jest zamknięty. Przepłukałem tą część zamkniętą przez otwory znajdujące się przy nim podłączyłem wężyk pod kran i ciśnienie wody wypłukało jego zawartość, po płukaniu ubyło tam tej zawartości o połowę.
    Może nie trzeba było go płukać i wypłukiwać tej zawartości.
    Gdzie może tkwić przyczyna awarii?

0 4
  • #2 19 Sty 2017 11:06
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Prawdopodobnie elektrozawór przepuszcza i przy pobieraniu wody, idzie woda przez pojemnik z solą.

0
  • #3 19 Sty 2017 11:49
    zhudomel
    Specjalista AGD

nuctel napisał:
    Przepłukałem tą część zamkniętą przez otwory znajdujące się przy nim podłączyłem wężyk pod kran i ciśnienie wody wypłukało jego zawartość, po płukaniu ubyło tam tej zawartości o połowę.
    I prawie się pozbyłeś wymieniacza jonowego.
    nuctel napisał:
    Może nie trzeba było go płukać i wypłukiwać tej zawartości.
    Trzeba było pytać przed.

0
  • #4 19 Sty 2017 12:11
    nuctel
    Poziom 3  

Czy w takim przypadku trzeba zakupić nowy pojemnik na sól?

0
  • #5 27 Sty 2017 09:13
    nuctel
    Poziom 3  

Znalazłem źródło problemu. Okazało się, że silniczek przy zbiorniku uszkodził się. Wymieniłem go na inny i wszystko ładnie działa.

0