Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Scenic 2 1.9 dci - Ciężko odpala przy mrozie i dymi

prezo1983 19 Jan 2017 10:59 4497 5
 • #1
  prezo1983
  Level 9  
  Witam. Problem polega na odpaleniu auta przy niskich temperaturach. Kiedy już odpali po około trzech próbach silnik pracuje nierówno a za autem kłąb śmierdzące go dymu przez parę sekund. Później jest już ok. Czy może to być objaw zużycia świec żarowych czy raczej gdzie indziej szukać problemu?
 • Helpful post
  #2
  sadek1979
  Cars specialist
  Albo zapowietrza się układ paliwowy albo świece żarowe się skończyły a może czujnik temperatury daje informację że silnik jest ciepły i świeczki nie grzeją .
 • #3
  prezo1983
  Level 9  
  Gdy trochę pojeździe to pali bez problemu. Jedynie problem jest przy dłuższym postoju i niskiej temperaturze. Jeżdżę większość na małych odcinkach. Świece założone nowe 4 lata temu i przejechane 50 tys km na nich. Do tej pory problemu nie było. Zaczęło się jak temperatura spadła poniżej 5 stopni.
 • Helpful post
  #4
  sadek1979
  Cars specialist
  Jak pisałem sprawdz czy grzeją świece i czy dochodzi do nich napięcie . Miałem też scenica i oringi pod wpływem temperatury się kurczyły i łapał lewe powietrze . To kiedy świece były zmieniane i ile przejechane nie świadczy o ich właściwym działaniu . Czasem nowe nie znaczy że dobre .
 • #5
  robi1133
  Level 6  
  Sprawdź bezpiecznik od podgrzewania świec :-)
 • #6
  prezo1983
  Level 9  
  Witam. Problem tkwił jednak w świecach. Jedna była sprawna. Po wymianie wszystko ok.