Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Dostarczenie kompletu - sterownik gry / teleturnieju

legro15 19 Sty 2017 12:54 1719 12
    legro15
    Poziom 7  
    Dzień dobry.
    Dokładny opis zlecenia.
    Zlecę dostarczenie i zaprogramowanie kompletu sterowania do gry takiej jak teleturniej jeden z dziesięciu.
    Stanowisk dla graczy ma być 10, plus jedno dla prowadzącego. Na swoich stanowiskach, gracze mieli by grzyba, który po naciśnięciu powodowałby zapalenie się światełka na danym stanowisku, oznaczającego oczywiście, że to właśnie stanowisko ma prawo odpowiedzieć na pytanie.
    Oprócz grzyba i światła na każdym stanowisku, powinien znajdować się licznik punktów oraz trzy szanse/życia które zanikały by przy błędnej odpowiedzi. Oczywiście dodawanie punktów do każdego stanowiska oraz odejmowanie żyć a także reset całego systemu miałby znajdować się na stanowisku prowadzącego.
    Zlecenie dotyczyłoby dostarczenia zaprogramowanego sterownika, wyświetlacza punktów, panelu sterowania. Światła informujące o ilości żyć i oznaczające stanowisko, które pierwsze nacisnęło grzyba a także sam przycisk po mojej stronie. Stanowisko będzie wykonane z plexi.

Określony czas realizacji. - 3 tygodnie
    Wysokość budżetu przewidzianego na wykonanie zlecenia - 3000,00 zł netto
    Forma płatności oraz rodzaj zawarcia umowy. - Umowa o dzieło, przelew.
    Forma kontaktu - PW na elektroda.pl
    Dziękuję.
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    danielpoland
    Poziom 13  
    legro15 napisał:
    Określony czas realizacji. - 3 tygodnie
    Wysokość budżetu przewidzianego na wykonanie zlecenia - 3000,00 zł netto
    Forma płatności oraz rodzaj zawarcia umowy. - Umowa o dzieło, przelew.

Witam.

Pewnie brakuje jednego zera w kwocie i mnożnika x1,5.

Mogę to zrobić za 45000zł netto.
    Czas realizacji 3 - 5 miesięcy.

Pozdrawiam.
    legro15
    Poziom 7  
    Może jestem w ogromnym błędzie i jest to nie do wykonania za takie pieniądze, jeśli tak rzeczywiście jest to bardzo przepraszam.
    Tak, potrzebuję panel operatorski, sterownik i 10 wyświetlaczy punktacji. Mam budżet 3000 zł.
    Panel może być wypełniony przyciskami "załącz". Np. Za każdym naciśnięciem odpowiedniego przycisku na panelu, na odpowiednim stanowisku ukaże się dodatkowy punkt na wyświetlaczu. Wyświetlacze też nie muszą być arcy nowoczesne, nie znam się dokładnie więc wybaczcie jeśli piszę bzdury, ale wyświetlacze takie jak np. na tablicach wyników sportowych (chyba diodowe tak) też będą ok. Wysokość cyfry max 10 cm. Tak samo z operowaniem świateł, które będą pokazywały ilość szans/żyć pozostałych dla zawodnika. Można przecież użyć włączników I/O ? Prawda? Ważne jest ten grzyb, który po naciśnięciu, wskaże jednoznacznie że to akurat ten zawodnik był pierwszy.
    danielpoland
    Poziom 13  
    atom1477 napisał:
    Same wyświetlacze pewnie przekroczą budżet. Bo te sportowe kosztują po kilkaset zł/sztukę.
    A tu trzeba ich 10.

Masz rację trochę kosztują wyświetlacze i potem jeszcze reszta czyli jakiś sterownik z odpowiednim algorytmem gry i zapalania poszczególnych światełek czyli "żyć". Wyświetlaczy kilka mam takich jak poniżej, zostało mi z innej gry, ale i tak trzeba by zrobić sterownik.

Także trochę roboty z tym, jest niby proste ale jednak trzeba przysiedzieć.

Pozdrawiam.
    c_04
    Poziom 21  
    Hmm może i głupotę zasugeruję ale nie można by tego zrobić na starych laptopach? Da się kupić takowe w okolicach 100pln. Kwestia to soft i spięcie ich np przez serial port.
    Dodatkowo zyskuje się możliwość animowania grafik i wyświetlania czego tylko się zapragnie. Co prawda te bardzo stare laptopy np z P133 czy wyżej pewnie wyświetlają obraz max 800x600 i to nie w pełnym kolorze, ale za to posiadają często wszystkie potrzebne porty. Mało tego - można to zrobić bezprzewodowo. Jedynie co to przycisk zrobiłbym na bramkach OR czy coś takiego. Nie zastanawiałem się specjalnie nad tym bo w końcu nic z tego nie mam ;)

Nie wiem do czego kolega tego potrzebuje ale jeżeli mówimy o telewizji to chyba należałoby zadać pytanie czy wyświetlacze, o których mowa powyżej są multiplexowane. A jeżeli tak to czy z latchem. Chyba nie muszę pisać jak wyglądają tylko multiplexowane wyświetlacze w kamerze tv (nie każdej).

Pozdrawiam
    C_04
    c_04
    Poziom 21  
    Coś kolega chyba źle policzył ;)
    To inaczej. Na Aliexpress można kupić coś na wzór netbooka ale oparte o Android, cena ok 25$. Przewody i przyciski i tak byłyby potrzebne, program również - co prawda jako wsad do mikrokontrolera ale też ktoś musiałby go napisać. W przypadku laptopów właściwie już wszystko jest gotowe.
    A nawet gdyby laptopy nie miały LPT czy seriala można użyć np FT232 czy CH341 , a wtedy przyciski są łatwe do podłączenia jak w przypadku LPT - wystarczy jeden pin np wejścia .

P.S. Albo jeszcze inaczej. W Katowicach jest firma sprzedająca używane monitory LCD 17' po 20pln. 19' są niewiele droższe. Do tego można podłączyć albo płytki Vortex za 60pln (sprzedaje gość na Allegro -NOWE), albo płyty laptopowe z wyjściem D-SUB, ew użyć starych płyt z komputerów stacjonarnych. Do tego Vortexa jest problem z softem, tzn wysłałem zapytanie do producenta i jedyne co mieli to dla WIN98 i to chyba Embeded. Za to wielkość tego komputerka przypomina dyskietkę. Posiada wszystkie wejścia i wyjścia jakie posiadały komputery stacjonarne, działa na 5V.
    Pozdrawiam
    C_04
    Quaki
    Poziom 20  
    Obawiam się ze taki budżet to zdecydowanie za malo policzmy po najmniejszej lini oporu czyli :
    jako wyświetlacze chinskie tablety z androidem 7" (bo są tanie można je łączyć w siec za pomocą tego co maja wbudowane i maja już ekran) plus grzybek podłączony przez USB wszystko spięte po wifi (bo tablety maja wbudowane) stanowisko operatora jako hotspot
    koszty
    - najtańszy nowy tablet z USB i wifi to na znanym portalu 130zl 11x130zl to 1430zl
    - grzybki plus jakieś arduino żeby podłączyć do tableta około 60-70zl za sztukę czyli 10 x 80zl to 800zl (teoretycznie można by pominąć arduino i tracąc gwarancje wykorzystać jakiś przycisk fizyczny w tablecie żeby podłączyć do grzybka czyli odchodzi nam około 10zl)
    czyli razem za sam hardware wychodzi 2230zl (bez przesyłek) a trzeba by jeszcze napisać oprogramowanie do tabletów (2 rożne sztuki bo operator i klient) i do arduino żeby działał jako grzybek do tego i sprawdzić w praktyce działanie czyli za taka prace oferujesz 770zl minus 19% podatku czyli na rękę wychodzi 623zl (i jako ze ja miałbym dostarczyć sprzęt ja za niego odpowiadam czyli gwarancja ewentualne naprawy, ewentualne zestawienie połączeń wifi lub nawet wytłumaczenie jak to zrobić, testowanie itp. Nie liczę tez jakichś dojazdów w przypadku awarii i innych problemów bo przecież jak się coś popsuje to będziesz chciał żeby to naprawić itp)
    Reasumując jeśli założymy ze wszystko pójdzie idealnie nie będzie żadnych problemów ani przy projektowani ani w przyszłościowi itp itd całość zajmie około 5 dni pracy po 8 godzin czyli wychodzi około 15zl/h
    Pozdrawiam
    danielpoland
    Poziom 13  
    Quaki napisał:
    najtańszy nowy tablet z USB i wifi to na znanym portalu 130zl 11x130zl to 1430zl
    - grzybki plus jakieś arduino żeby podłączyć do tableta około 60-70zl za sztukę czyli 10 x 80zl to 800zl

Po co zaraz tablety i arduino montować ( 10szt. ) można zastosować zwykłe wyświetlacze 7-segmentowe np: takie jak pokazałem wcześniej, do tego zwykłe przyciski mechaniczne z podświetlaniem (grzybki) i jakieś lampki wyświetlające szanse-życia.
    Przy stanowisku prowadzącego dodatkowo przyciski do dodawania punktów i odejmowania szans poszczególnym graczom i to wszystko podłączone do jakiegoś sterownika który będzie to wszystko kontrolował.
    Przykładowy z innej gry:

Ale autor widocznie nie jest już zainteresowany tematem
    albo składa to już ktoś w przysłowiowym "garażu" za "parę groszy".
    Pozdrawiam.
    neo_84
    Poziom 14  
    Witam , przede wszystkim za mało danych a wiec jak maja wyglądać owe stanowiska czy to ma być gotowe stanowisko obudowa wyświetlacza itp czy sama gola płytka a klient już sam będzie sobie dorabiał obudowę , następna sprawa czy sterowanie stanowisk ma być bezprzewodowo ? czy może lecieć kablem ??? rozmiar wyświetlaczy ?? max 10 cm ale czy mogą być na 2 cm ? bo są tanie ? bo jeśli maja być to wyświetlacze ok 10 cm to tak jak już ktoś wcześniej pisał cały budżet pójdzie na wyświetlacze i płytki :D .Chętne bym się podjął takiej pracy ale obawiam się ze budżet by nie wystarczył na cenę wyświetlaczy i wykonanie płytek w firmie ;)