Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Scenic 2.0 PH1 - Odcięcie pompy paliwa przy pracy na LPG .

czolo81 19 Sty 2017 14:04 768 8
  • #1 19 Sty 2017 14:04
    czolo81
    Poziom 17  

Jak w temacie chcę założyć odcięcie pompy paliwa podczas pracy auta na LPG . Odcięcie rozwiązałem najprościej jak się da czyli na przekaźniku ze stykiem NC . Zasilanie cewki tego przekaźnika wziąłem z elektrozaworu na parowniku . W momencie przejścia pracy na gaz wszystko załącza się prawidłowo jednak silnik gaśnie . Podejrzewam że jest to coś związane wykryciem przerwy w obwodzie pompy a czujnikiem nie wiem czy dobrze nazwę ;wywróceniowym; gdzie przy jego zadziałaniu następuje przerwa w obwodzie i ECU gasi silnik . Miedzy styk 86 minus na cewkę a 87 wpoiłem rezystor 2 kiloomy w celu podania do ECU ciągłości obwodu jednak nadal gaśnie . Teraz pytanko jaka powinna być wartość rezystora i czy może on być zamontowany zaraz przy przekaźniku w komorze silnika czy musi być przy pompie . Z góry dzięki bo właśnie dokonałem wymiany pompy[ nie taniej] i chciał bym ją zabezpieczyć przed kolejnym zepsuciem .

0 8
  • #2 19 Sty 2017 14:13
    andrzej20001
    Poziom 43  

Jak nie tania pompa i jest 1/3 pb w baku to lataj. Odciecie powoduje zwłoke działania układu i np. w czasie ciasnego wyprzedzania na rezerwie lpg może ci sie przełączyć na pb i bedzie niewesoło

0
  • #3 19 Sty 2017 14:22
    czolo81
    Poziom 17  

Scenikiem jeździ żona wyprzedza jedynie traktory . Poziom paliwa staram się utrzymywać na min. 1/4 zbiornika . Zapomniałem dodać ze instalacja to BRC II generacji .

0
  • Pomocny post
    #4 19 Sty 2017 18:04
    manta
    Poziom 39  

Ale ecu nie monitoruje pompy, wygląda że coś innego jest problemem. Odciąłeś zasilanie pompy, czy wyłącznik bezpieczeństwa?

1
  • #6 19 Sty 2017 19:51
    milejow
    Poziom 42  

Najprawdopodobniej, żeby silnik przechodził miękko na gaz, ustawione jest przejście sekwencyjne(odcina wtrysk benzynowy i zapodaje gazowy i tak po kolei aż wszystkie cztery gazowe zaczną pracować) Odcięcie wziąłeś z zaworu gazowego i zaraz po załączeniu brakuje benzyny a procedura przejścia nie została ukończona. Poza tym niema powodu, żeby odcinać pompę, nic jej się nie stanie pod warunkiem, że będzie cała zawsze utopiona w benzynie

0
  • #7 20 Sty 2017 01:59
    czolo81
    Poziom 17  

Dzięki koledzy .Już widzę gdzie popełniłem błąd .Wpoiłem się przed wyłącznikiem bezpieczeństwa . Po południu przełożę przekaznik kolo pompki . Sygnał wyłączenia pociągnę z elektrozaworu na butli i powinno być dobrze . Dam znać co i jak 😊 .

0
  • #8 20 Sty 2017 12:27
    andrzej20001
    Poziom 43  

Jak masz sekwencyjne przełączanie z pl na lpg nie będzie ok.

0