Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Scenic 2.0 PH1 - Odcięcie pompy paliwa przy pracy na LPG .

19 Sty 2017 14:04 1065 8
 • Poziom 17  
  Jak w temacie chcę założyć odcięcie pompy paliwa podczas pracy auta na LPG . Odcięcie rozwiązałem najprościej jak się da czyli na przekaźniku ze stykiem NC . Zasilanie cewki tego przekaźnika wziąłem z elektrozaworu na parowniku . W momencie przejścia pracy na gaz wszystko załącza się prawidłowo jednak silnik gaśnie . Podejrzewam że jest to coś związane wykryciem przerwy w obwodzie pompy a czujnikiem nie wiem czy dobrze nazwę ;wywróceniowym; gdzie przy jego zadziałaniu następuje przerwa w obwodzie i ECU gasi silnik . Miedzy styk 86 minus na cewkę a 87 wpoiłem rezystor 2 kiloomy w celu podania do ECU ciągłości obwodu jednak nadal gaśnie . Teraz pytanko jaka powinna być wartość rezystora i czy może on być zamontowany zaraz przy przekaźniku w komorze silnika czy musi być przy pompie . Z góry dzięki bo właśnie dokonałem wymiany pompy[ nie taniej] i chciał bym ją zabezpieczyć przed kolejnym zepsuciem .
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 43  
  Jak nie tania pompa i jest 1/3 pb w baku to lataj. Odciecie powoduje zwłoke działania układu i np. w czasie ciasnego wyprzedzania na rezerwie lpg może ci sie przełączyć na pb i bedzie niewesoło
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 17  
  Scenikiem jeździ żona wyprzedza jedynie traktory . Poziom paliwa staram się utrzymywać na min. 1/4 zbiornika . Zapomniałem dodać ze instalacja to BRC II generacji .
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Ale ecu nie monitoruje pompy, wygląda że coś innego jest problemem. Odciąłeś zasilanie pompy, czy wyłącznik bezpieczeństwa?
 • Poziom 43  
  Najprawdopodobniej, żeby silnik przechodził miękko na gaz, ustawione jest przejście sekwencyjne(odcina wtrysk benzynowy i zapodaje gazowy i tak po kolei aż wszystkie cztery gazowe zaczną pracować) Odcięcie wziąłeś z zaworu gazowego i zaraz po załączeniu brakuje benzyny a procedura przejścia nie została ukończona. Poza tym niema powodu, żeby odcinać pompę, nic jej się nie stanie pod warunkiem, że będzie cała zawsze utopiona w benzynie
 • Poziom 17  
  Dzięki koledzy .Już widzę gdzie popełniłem błąd .Wpoiłem się przed wyłącznikiem bezpieczeństwa . Po południu przełożę przekaznik kolo pompki . Sygnał wyłączenia pociągnę z elektrozaworu na butli i powinno być dobrze . Dam znać co i jak 😊 .
 • Poziom 43  
  Jak masz sekwencyjne przełączanie z pl na lpg nie będzie ok.