Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo 1.5 dci - czasem gaśnie na b. jałowym, spadki ciśnienia na rampie

19 Jan 2017 15:14 8751 16
 • Level 4  
  Od niedawna posiadam Kangura 2005r 1,5dci 82km osprzęt delphi. Mam z nim tylko jeden mały problem. Silnik czasem przygasa lub gaśnie tylko i wyłącznie podczas pracy na biegu jałowym. Nie zdarza się to jak silnik jest zimny, tylko od czasu jak się trochę ruszy temperatura. Czasem 30 razy dziennie (przeważnie stojąc na czerwonym) a czasem ani razu. Podejrzałem interfejsem, że podczas tego przygasania występuje spadek ciśnienia paliwa na rampie do jakiś 100 bar ale nie wiem czy ta wartość jest prawidłowa bo to badziewiasty interfejs. Ale na 100% są spadki ciśnienia. Poza tą przypadłością silnik chodzi super. Podczas jazdy żadnych problemów. Ma moc, nie dymi, na biegu jałowym żadnego falowania, odpala normalnie, spalanie w normie. Wymieniłem filtr powietrza oraz paliwa. W starym nie było opiłków. Doczytałem gdzieś na forum, że ktoś miał identyczne objawy i pomogła wymiana "regulatora ciśnienia paliwa" jednak ja mam osprzęt delphi i chyba nie mam tego regulatora. Ma ktoś jakieś pomysły co mogę sprawdzić?
  Pozdrawiam
 • Level 25  
  Zacznij od testu przelewowego wtrysków.
 • Level 4  
  okej wykonam test tylko muszę go przeprowadzić podczas tego przygasania czy nawet jak trafie że chodzi dobrze to mogę go zrobić?
 • Level 25  
  Zrób na gorącym silniku.
 • Helpful post
  Level 16  
  Kolega miał podobnie sprawdziliśmy co się dało winna była pompa wysokiego ciśnienia.Regulator masz właśnie w pompie koszt około 340zł.Ja mam rocznik 2002 i jest regulator paliwa w pompie.
 • Helpful post
  Level 25  
  Regulator też może być, ale ja zawsze zaczynam od testu przelewowego wtrysków, bo zaworki w systemie Delphi dość często padają. Regulator nie jest tani i wolę na darmo nie wymieniać jak się okaże , że wtryski górą puszczają ;)
 • Level 11  
  Podczas rozruchu silnika ciśnienie na szynie paliwowej powinno wynosić 150 bar, na biegu jałowym nie mniej niż 240 bar.
  Zdejmij wtyczkę z czujnika ciśnienia paliwa na szynie paliwowej i popraw piny (podoginaj) następnie zrób to samo na wtyczce zaworu regulacji dawki paliwa zamontowanym na tylnej ścianie pompy wysokiego ciśnienia.
 • User removed account  
 • Level 4  
  Dzięki Wszystkim za zainteresowanie.
  Ciśnienie na biegu jałowym wynosi około 280 bar. Spadki występują tylko w chwili gdy przygasa lub gaśnie. Gdy silnik chodzi poprawnie nie ma żadnych spadków na biegu jałowym. Zatankowałem ostatnio dwa razy to lepsze paliwo, pojeździłem trochę i jest trochę lepiej. Już tylko przygasa a nie gaśnie i zdarza się to coraz rzadziej. Dziś np. tylko dwa razy mi przygasł. Wygląda to tak jakby się coś wieszało. Też podejrzewałem czujnik ciśnienia ten w rampie lub regulator ciśnienia paliwa ale trafiłem na takie foto na jakimś forum i to mnie zmyliło prawdopodobnie:
  Renault Kangoo 1.5 dci - czasem gaśnie na b. jałowym, spadki ciśnienia na rampie
  1 Pompa wstępna
  2 Pompa wysokiego ciśnienia
  3 Czujnik temperatury
  4 Siłownik niskiego ciśnienia
  5 Głowica hydrauliczna
  6 Otwory mocujące
  7 Wejście oleju
  napędowego
  8 Układ zwrotny oleju
  napędowego
  9 Wyjście wysokiego
  ciśnienia

  Rozumiem, że nr 4 to ten regulator tak?
  A gdyby było coś nie tak z wtryskami, to czy nie było by innych objawów? Tak jak pisałem żadnych innych problemów nie ma, silnik chodzi naprawdę super.
 • Helpful post
  Level 11  
  Nr. 4 to zawór regulacji dawki paliwa, odpowiada za ilość paliwa dostarczonego do sekcji wysokiego ciśnienia.
  Podczas pracy silnika występują drgania, które powodują po pewnym czasie odkształcenie pinów wewnątrz wtyczki.
  Dlatego proponuję dogięcie pinów we wtyczce zaworu regulacji dawki paliwa (nr.4) i czujnika ciśnienia na szynie paliwowej.
  Uszkodzony lub źle działający czujnik położenia wału korbowego powoduje znaczne utrudnienia w rozruchu silnika, jeśli dodatkowo źle pracuje czujnik położenia wałka rozrządu sterownik silnika nie udzieli pozwolenia na wtrysk paliwa.
 • Level 4  
  Spoko. Podoginam i napiszę co i jak. Czujnika wału nie podejrzewałem, bo z doświadczenia z benzyniaków wiem, że właśnie byłyby problemy z rozruchem.
 • Helpful post
  User removed account  
 • Level 4  
  Witam. Problem już praktycznie nie występuje. Praktycznie, bo już przez dwa dni ani razu nie przygasł :) Profilaktycznie poprawiłem piny w czujniku i zaworze. Może jeszcze się skuszę na jakiś dodatek do paliwa tylko sobie doczytam jaki jest skuteczny. Także dziękuje Wszystkim za pomoc, w przyszłości gdyby problem powrócił będę wiedział gdzie szukać usterki.
  Co do interfejsu to ogarniam co oznaczają poszczególne parametry, tylko nie jestem pewny na ile on jest dokładny w live data. Ale chyba jest spoko. Błędów zapisanych żadnych nie ma ale muszę poszukać jakiegoś dobrego programu do renault na elm 327 to może tam coś będzie.
  Pozdrawiam
 • User removed account  
 • Level 11  
  Miałem okazję czyścic wtryskiwacze DELPHI po zastosowaniu kuracji 2T.
  Udał się uratować tylko 2 sztuki. Nagar ze spalonego oleju 2T unieszkodliwił je perfekcyjnie.
  Różnica wielkości dawki paliwa przy różnych prędkościach obrotowych dochodziła do 35%.
 • User removed account