Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fabia - praca na LPG - Po przełączeniu na LPG chodzi na 3 cylindry.

patrix1211 19 Jan 2017 17:20 1485 6
Texa Poland
 • #1
  patrix1211
  Level 2  
  Witam . Pojazd to Skoda Fabia 1.4 16V 100KM. Instalacja gazowa jest sekwencyjna firmy Lovato. Problem pojawił się tej jesieni/zimy. Gdy występuje niska temperatura po przełączeniu na LPG, silnik nie ma pełnej mocy oraz szarpie na wolnych obrotach, lecz nie falują obroty. Po podpieciu do testera diagnostycznego wychodzi cos o zaplonie 3 cylindra, natomiast zostaly wymienione cewka, świece i przewody. Pragnę zaznaczyć że na benzynie na zimnym silniku chodzi poprawnie. Na gazie po rozgrzaniu silnika i odpaleniu po jakims czasie także jeździ normalnie.
  Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź. Obawiam się że do wymiany będą wtryskiwacze, natomiast dziwna jest sytuacja że po rozgrzaniu jeździ bardzo dobrze. Może ktoś spotkał się z taką sytuacją i jest w stanie pomóc.
 • Texa Poland
 • Helpful post
  #2
  waski821
  Level 17  
  Kleją się wtryskiwacze.
 • Texa Poland
 • #3
  patrix1211
  Level 2  
  Dziękuję za odpowiedź. Z tego co teraz wyczytałem jest to bardzo prawodopodobne. Auto miało przerwę w jeździe przez rok. Chciałbym zaznaczyć, iż gdy występuje spadek mocy, po przełączeniu na benzynę nie ma poprawy. Należy odczekać pewien okres czasu(domyślam się że komputer silnika się resetuje).
 • #5
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  patrix1211 wrote:
  po przełączeniu na benzynę nie ma poprawy.
  Po wykryciu wypadania zapłonów, sterownik odcina wtrysk. Żadnych błędów odnośnie obwodu wtryskiwacza nie pokazuje? Czym diagnozujesz?
 • #6
  patrix1211
  Level 2  
  Silnik to AUB. Instalacja montowana 5 lat temu. Na srode umowilem sie w serwisie LPG. Wczoraj spróbowalem wyczyścić wtryski benzyna ekstrakcyjna lecz zauwazylem ze posiadane wtryski sa nierozbieralne.