Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Actros 2541 MP III - hamulec ręczny nie puszcza

agtrek 19 Jan 2017 18:19 3231 2
 • #1
  agtrek
  Level 10  
  Witam . Może ktoś zna problem lub miał taka usterkę. Po odpuszczeniu dźwigni hamulca ręcznego czasami hamulce nie puszczają i autem nie można ruszyć Piszę czasami bo auto potrafi dzień lub dwa jeździć bez problemu , a potem z nienacka blokuje oś napędową i nie ma jazdy. Żeby ruszyć trzeba kilkukrotnie zaciągnąć ręczny, popompować hamulcem nożnym , ale tak naprawdę to nie wiem co bardziej pomaga . Faktem jest że po paru takich akcjah hamulec nagle puszcza i auto jedzie bezproblemowo. Zegary ciśnienie pokazują w obu obwodach po 11,5
  w czasie jazdy żadne koło nie trzyma- nie czuć żeby się grzało . Problem jest tylko po zaciągnięciu ręcznego. Proszę o każdą sugestię może uda się rozwiązać problem.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Jacek79
  Level 37  
  Może któryś zawór się blokuje
 • Helpful post
  #3
  timo7
  Level 11  
  Pierwsza rzecz to czy czujesz że dźwignia ręcznego puszcza powietrze? Jeśli tak to trzeba zlokalizować zawór przekaźnikowy od ręcznego. Przy słownikach hamulców tylnych kół masz po 2 przewody, jeden to od hamulca roboczego (przychodzi od pedalu hamulca po przez korektor siły hamowania ) drugi to przewód od ręcznego który idzie do zaworu przekaźnikowy go a następnie łączy się ze zbiornikiem powietrza. Przewód z dźwigni ręcznego steruje zaworem przekaźnikowym, gdy jest spuszczony podaje ciśnienie na silowniki, gdy zaciągnięty spuszcza ciśnienie i sprężyna w słownikach blokuje hamulce. W skrócie do sprawdzenia działanie zaworu przekaźnikowy go.