Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Actros 2541 MP III - hamulec ręczny nie puszcza

agtrek 19 Jan 2017 18:19 4071 2
 • #1
  agtrek
  Level 10  
  Witam . Może ktoś zna problem lub miał taka usterkę. Po odpuszczeniu dźwigni hamulca ręcznego czasami hamulce nie puszczają i autem nie można ruszyć Piszę czasami bo auto potrafi dzień lub dwa jeździć bez problemu , a potem z nienacka blokuje oś napędową i nie ma jazdy. Żeby ruszyć trzeba kilkukrotnie zaciągnąć ręczny, popompować hamulcem nożnym , ale tak naprawdę to nie wiem co bardziej pomaga . Faktem jest że po paru takich akcjah hamulec nagle puszcza i auto jedzie bezproblemowo. Zegary ciśnienie pokazują w obu obwodach po 11,5
  w czasie jazdy żadne koło nie trzyma- nie czuć żeby się grzało . Problem jest tylko po zaciągnięciu ręcznego. Proszę o każdą sugestię może uda się rozwiązać problem.
 • #2
  Jacek79
  Level 37  
  Może któryś zawór się blokuje
 • Helpful post
  #3
  timo7
  Level 11  
  Pierwsza rzecz to czy czujesz że dźwignia ręcznego puszcza powietrze? Jeśli tak to trzeba zlokalizować zawór przekaźnikowy od ręcznego. Przy słownikach hamulców tylnych kół masz po 2 przewody, jeden to od hamulca roboczego (przychodzi od pedalu hamulca po przez korektor siły hamowania ) drugi to przewód od ręcznego który idzie do zaworu przekaźnikowy go a następnie łączy się ze zbiornikiem powietrza. Przewód z dźwigni ręcznego steruje zaworem przekaźnikowym, gdy jest spuszczony podaje ciśnienie na silowniki, gdy zaciągnięty spuszcza ciśnienie i sprężyna w słownikach blokuje hamulce. W skrócie do sprawdzenia działanie zaworu przekaźnikowy go.