Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop się nie wyłącza - DELL

witusx93 19 Sty 2017 18:57 804 1
  • #1 19 Sty 2017 18:57
    witusx93
    Poziom 1  

Witam!
    Mam problem. Posiadam Laptopa DELL Inspirion 15 3000 Series. Od niedawna mam dwa dyski SSD oraz HDD(zamiast DVD-ROM). Używam Windowsa 10.
    Mój problem polega na tym, że od początku przy zamykaniu komputera poprzez Start->Zamknij komputer jakby nie do końca się wyłączał (Myszka diodowa świeci się po wyłączeniu go),a na drugi dzień bateria jest rozładowana. Dopiero dłuższe przytrzymanie przycisku POWER wyłącza całkowicie komputer.
    W przypadku uśpienia komputera nie mogę go ponownie uruchomić (nie działa ani poruszenie myszką, aani przyciśnięcie chwilowe przycisku POWER. ) Dopiero gdy długo przytrzymam POWER, a następnie włączę to system zaczyna się uruchamiać.
    Ponadto od niedawna borykam się z problemem, że przy uruchamianiu nowego programu (trochę wymagającego np IntelliJ, Android Studio) zasilanie się rozłącza. Muszę odczepić kabel zasilania od laptopa, wyciągnąć i włożyć wtyczkę, a następnie z powrotem podłączyć).
    Kompletnie nie wiem, co mam zrobic.
    Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

0 1
  • #2 19 Sty 2017 19:00
    miecho18
    Spec od komputerów

Na początek reset CMOS. Jeśli nie pomoże, to następnie wykonaj aktualizację BIOS.

0