Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia Sorento 2005r. 2.5 CRDi - Nie Odpala, Brak Obrotów

19 Sty 2017 19:31 2145 6
  • Poziom 2  
    Witam!

Mam Problem z Kianką.
    Mianowicie Klient przyprowadził mi ją nie palącą, auto jechało i bez żadnego wcześniejszego ostrzeżenia, rzuciło palenie.
    I było do niej wcześniej 2 mechaników jeden pomacał miechem opukał i pojechał.
    Drugi wymienił czujnik położenia wału i powiedział że pompka podająca w kotle nie działa (pompki nie ma w tym aucie)
    Filtr paliwa wymieniony, paliwo do filtra dochodzi i z filtra do pompy wysokiego również i tu się kończy.

Ale co z obrotami gdzie szukać dalej problemu, czujnik wymieniony, akumulator nowy. Możliwe że nowy czujnik padnienty czy szukać usterki dalej po wiązkach do kompa itd... Może ktoś z was miał taki problem i rozwiązał go??

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź!
  • Poziom 30  
    Czujnik niby nowy ale nastepne co musisz sprawdzic to czy czujnik ma zasilanie bo z tego co pamietam jesst tam czujnik z 3 pinowa kostka.
    Ma byc masa zasilanie i sygnal wszystko znajdziesz w google ;-)
  • Poziom 2  
    Spoko zajze do niego jak wrócę z roboty.
    :)
  • Poziom 2  
    Napięcie do czujnika położenia wału dochodzi. Wrzuciłem stary czujnik jest to samo. Obroty podczas kręcenia na PLAKU podnoszą się do ok. 500 obr/min.
    Do pompy wysokiego ciśnienia z filtra paliwo dochodzi, zaś z pompy na rampę ciśnienia brak.
    Ktoś coś??
  • Poziom 33  
    Po ostatniej zabawie w mojej astrze 1.9CR czytałem wątek o-zawieszający się zawór regulacji ciśnienia CR .To jest tylko podpowiedż,nie jestem dobrym znawcą tematu.
  • Poziom 39  
    Przelewy, nawet na rozruszniku i na zimno.
  • Poziom 30  
    Wnioskuje ze nie masz sprzetu zeby sprawdzic czy jest synchronizacja rozrzadu lub chociaz bledy ?
    Masz tam tez czujnik na walku rozrzadu i jak bedzie mial sygnalu z walu lub walka rozrzadu to nie pusci cisnienia na listwe.
    Sprawdz go tak samo jak czujnik walu - sprawdz czy ma zasilanie.
    Na pompie WC jest zawor selenoid odlacz go i zakrec rozrusznikiem sprawdz czy wtedy pompuje cisnienie na listwe.