Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Filtr HBO

jdrozdzewski 19 Jul 2005 11:31 8281 15
    jdrozdzewski
    Level 19  
    Kto pomoże mi przetłumaczyc poniższy załącznik na prostrzy język?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mkos1
    Level 29  
    A co Ty chcesz aby Ci przetłumaczyć ?
    Wszystko pisze jak "byk" jak wykonać cewki, jakiego użyć drutu, jaki wykorzystać filtr.
    Więc ... nie wiem jako masz problem.
    jdrozdzewski
    Level 19  
    Ty jesteś profesjinalistą ja laikiem i dla mnie jest to problem, bo instrukcja jest po angielsku, ja prosiłem o pomoc, a nie komentarz!
    mkos1
    Level 29  
    CF1 is a ceramic filter, recoverable from OM Transceivers and CB.
    filtr p.cz 455kHz wyjęty z np. radia CB

L1 = 20 coils on graphite from 0.3cm
    cewka 20 zwojów na ferrytowym pręcie o średnicy min. 3mm

L3 = 4 direct coils on coaxial
    cewka 4 zwoje na żyle kabla koncentrycznego

L4 = 6 coils side 1cm
    cewka 6 zwojów - nawinięcie kwadrat 1x1cm - zwróć uwagę na dokładność nawinięcia

L5 = 10 coils 0.6cm, 3 coils separate of 2mm
    cewka 10 zwojów długość nawinięcia 6mm + 3 zwoje 2mm długości - cewka z odczepem

L6 = 4 direct coils on coaxial
    cewka 4 zwoje na żyle kabla koncentrycznego

The setting is performed by TC1, tuning in to it to have the signal in clear.
    stroić kondensatorem TC1 do uzyskania najlepszej jakości obrazu

Part List .....
    lista części - dalej chyba sam odczytasz

Powodzenia !

P.S. Sory (możliwe, że kogoś urażę) ale wku..a mnie jak ktoś nie wykazuje specjalnie chęci zrobienia czegoś i czeka na gotowe rozwiązanie
    Sylwester
    Level 19  
    Witam :)

A ja się nie dopatrzyłem nigdzie średnicy drutów użytych do wykonania cewek - może ktoś zna i poda ?? Pozdrawiam :)
    shg
    Level 35  
    Średnica drutu jest prawie nieważna, wszystko powyżej 0.3 mm powinno być dobre, bo sztywne :)

A w naskórkowość się nie bawimy, bo tu nie ma mocy rzędu kW.

Ciekawe:
    "L1 = 20 coils on graphite from 0.3cm"
    L1 = 20 cewek na graficie średnica >0.3cm
    :D

A co do zasady działania - bardzo możliwe, że chodzi o wycięcie jakiegoś sygnału, ale to nie zawsze (a raczej nie wszędzie) działa, zależy od operatora kablówki, zresztą teraz się już chyba tego nie stosuje?
    Gdzieś czytałem, że HBO było "kodowane" tak, że do oryginalnego sygnały dodawali dość silną podnośną 1MHz, co powodowało, że odbiornik TV nie łapał synchronizacji.
    julek_a
    Level 12  
    czy to jest do odkodowania hbo??:?::?::?:
    mariocopy
    Level 10  
    ja zrobiłem coś takiego i niema szans nic niedziała a dokładałem sie do tego bardzo dokładnie , także to ściema niemarnujcie czasu pozdrawiam tych normalnuch i naiwniaków
    krystii
    Level 16  
    Niedziała?! A jakiego masz operatora kablówki??
    Forest82
    Level 13  
    Ja powiem tak: nie może działać poniewarz ten układ jest zrobiony do odpowiedniej częstotliwości a twoj operator TV ma HBO na innej częstotliwości :P Zreszta nie warto sie bawić w takie sprawy szkoda czasu i pieniedzy !

Pozdro dla tych którzy by chcieli a nie mogą :D
    krystii
    Level 16  
    To by wystarczyło, że by się odpowiednio cewki przestroiło:) i podstosować go pod częstotliwość na której operator u każdego nadaje HBO. Fajnie by było żeby to zrobić na UPC.
    ctk24
    Level 16  
    Zgadzam się z przedmówcą, każdy operator przecież umieszcza ten kanał na swojej wolnej częstotliwości w kablu a do tego dochodzi jeszcze sposób kodowania, który jest różny w różnych sieciach kablowych.

Np UPC rozdziela hbo na kilka pasm, które po synchronizacji dają obraz i fonię

Vectra wprowadza szum (chyba różowy) w pasmo sygnału HBO i tam wystarczy zwykły filtr

A jak jest w innych to nie wiem.... POZDRO...