Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Desire 820 - Nie chce się odpalić po podmianie TWRP

20 Sty 2017 08:21 2730 2
  • Poziom 7  
    Hej.

Model telefonu jak w temacie - HTC Desire 820 (może mieć to znaczenie więc dodam, że NIE dual-sim). Android 6.0.1 (przy zakupie był lolipop z tego co pamiętam, a później upgradowałem do Marshmallow).

Zachciało mi się Roota. Udało mi się odblokować bootloadera dzięki instrukcji z tej strony. Następnie pobrałem (niestety nie pamiętam skąd) jakiś TWRP, który niestety miał być pod 816, a nie 820 (miał skrót a51). No i od tamtej pory system się nie chce odpalić.

Był czarny ekran cały czas i świecąca ciągłym blaskiem na pomarańczowo dioda. Przy resetowaniu power buttonem po 10s trzymania dioda na chwile gasła po czym znowu się zapalała (restart działał). Poczytałem trochę i dowiedziałem się o ADB i o fastboocie. Wtedy jeszcze miałem włączone debugowanie USB. Jeśli dobrze pamiętam to odpaliłem bootloadera i strzeliłem z HBOOT'a Factory Reset.

Pomogło i system się załadował. Zainstalowałem sobie jakąś apkę. Włączyłem na nowo debugowanie USB (bo po Factory Resecie się wyłączyło). Wszystko było ok. Postanowiłem znowu powalczyć z tym rootem. No i to był błąd.

Podegrałem znowu jakiś inny TWRP. Tym razem do 820. Myślałem, że to pomoże. Niestety teraz komórka zawieszała się na Logo HTC (takie zielone na białym tle). Na szczęście komputer wykrywał komórkę przez USB i komórka była widoczna przy wpisaniu w konsolce komendy "adb devices" oraz przy przełączeniu na fastboot była widoczna przy użyciu "fastboot devices". Zacząłem próbować różnych TWRP. Zadziałał tylko jeden: link do posta. Mówiąc, że zadziałał mam na myśli, że po wejściu w recovery (z bootloadera) nie pojawił się czarny ekran tylko normalne menu. Zainstalowałem sobie z jego poziomu SuperSU 2.45. Nic to nie dało.

No i popełniłem kolejny błąd. Mianowicie - nie wiedziałem co dalej robić, żeby odpalić system, to pomyślałem, że jak dam jeszcze raz Factory Reset, to tak jak za pierwszym razem, będzie format i system się odpali. Niestety tak się nie stało. Komórka zacięła się na Logo HTC. Tym razem komórka już nie była widoczna z poziomu "adb devices" (podejrzewam, że przyczyną był brak włączonego debugowania przez USB - ten zaś był domyślnie wyłączony po zrobieniu Factory Reset). Co więcej. Nie mogłem komórki, ani wyłączyć, ani zresetować, ani odpalić bootloadera, żeby przejść w fastboot. Do baterii też, się nie mogłem dobrać bo nie mam narzędzi, żeby odkręcić te małe śrubki. Zostawiłem, taką świecącą komórkę na noc, żeby się rozładowała. Rano była wyłączona. Podładowałem ją na maxa.

No i jesteśmy w końcu przy stanie rzeczywistym. Komórka zapewne dalej się zawiesza na ekranie HTC Logo (nie próbowałem włączyć systemu bo w zasadzie nic nie zmieniłem od ostatniego razu więc nie wiem czemu tym razem miałby się nie zawiesić). Jestem w stanie odpalić bootloadera. Komórka jest widoczna z poziomu "fastboot devices". Nie znam się, ale myślę, że właściwy plik TWRP załatwiłby sprawę.

Poniżej wypiszę jeszcze co widnieje na ekranie bootloadera:
    *** Software status: Modified ***
    *** UNLOCKED ***
    A51_UL PVT SHIP S-ON
    HBOOT-3.19.0.0000
    RADIO-01.01.010_U10305041_08.01.50512
    OS-
    eMMC-boot 2048MB OC
    Apr 11 2016,11:54:47.0

Jeśli mogę jeszcze coś zrobić w celu podania dokładniejszych informacji to proszę o instrukcje.

[EDIT]
    Jeszcze mi się przypomniało. Wcześniej jak wgrywałem te pliki .img (te TWRP) to w konsolce się pojawiały komunikaty (zdaje się, że związane z instalacją - była tam chyba waga jakiegoś pliku podana w kB i chyba jakiś status 1/1. No i na koniec zazwyczaj info, że pomyślnie zainstalowano). Jeśli dobrze pamiętam, to chyba wszystkie te TWRP instalowalem przez "adb install". Dzisiaj z racji tego, że nie mam dostępu do adb byłem zmuszony zrobić to przez "fastboot flash recovery <nazwa_pliku.img>". I tym razem były podobne informacje ale np wyrzuciła mi konsolka informację, że ten plik jest uszkodzony. I ostatecznie nie podmieniłem tego pliku.
  • Poziom 8  
    Możesz. Telefon nie jest uceglony. Musisz na kartę sd wgrać ROM RUU oryginał i uruchomić telefon wraz z kartą pamięci w trybie HBOOT. Karta sd powyżej 4 Gb ale najlepsza jest dość szybka 32, bo wywali błędy. Telefon sam znajdzie soft i go zainstaluje. Musi być naładowany minimum 70% i musisz poczekać, to potrwa około 20 min.Po instalacji jest zaktualizowany HBOOT oraz soft oryginał jak ze sklepu. Pamiętaj!!! W tej operacji bootloader musi być zamknięty!!! Look, relook nigdy otwarty UNLOK - jak masz wyżej/. A tak do wiadomości innych. Desire 820n posiada tylko jeden ROM alternatywny Diskovery i jest on o tyle dobry że można wywalić wszystko czego się nie chce przy instalacji ale można też za jego pomocą postawić oryginalny ROM w v.6.0 o ile dobrze pamiętam. Jest też tylko jedno nie powodujące problemów TWRP nie pamiętam numeru ale dedykowane właśnie dla Desire 820N. Jeśli chcesz mieć koniecznie TWRP oraz root to znajdź najpierw właściwe TWRP instalujesz go programem dołączonym 1 kliknięcie, wgraj super su. zip nie apk i odpal apk, do pro zaktualizuj po uruchomieniu telefonu. Pamietaj o ADB driver jeśli znajdziesz to właściwe TWRP to tam jest dołączone. Instalujesz w trybie Fastboot.I jeszcze jedno do TWRP wchodzisz z HBOOT wybierając opcję recovery a nie kombinacją przycisków!!! Ten TWRP wgrałeś doby i jeszcze jedno jak możesz wejść do tego TWRP to postaw Diskowery.zip. W Diskovery możesz wybrać co chcesz zainstalować czy ponownie custom ROM.Daj za każdym razem szanse aby telefon się uruchomił bo wgrywając zmieniasz pliki systemowe.Discovery sam zaproponuje czyszczenie pamięci ty tylko określisz co cię interesuje z apk systemowych i gaps.Jeśli komputer z jakiegoś powodu nie widzi telefonu zawsze doinstaluj ponownie ADB Drver.
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedź. Nie pamiętam już jak, ale udało mi się odpalić komórkę. Niby jest zrootowana (sprawdzałem rootChecker'em) ale mimo to apki typu Facebook nie chcą się odinstalować. Ogólnie postanowiłem już więcej nie kombinować. Za parę miesięcy kończy mi się umowa to sobie wymienię telefon na inny. O temacie zapomniałem bo nikt na niego nie odpisywał. Temat do zamknięcia.