Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SN56U590EU - Sprawdź dopływ wody, a woda jest

Lopico 20 Sty 2017 08:45 1023 8
  • #1 20 Sty 2017 08:45
    Lopico
    Poziom 10  

Witam,
    mam następujący błąd, odpalam zmywarkę wybieram program, start i po upływie minuty zmywarka informuje mnie o braku zasilania wody. Ciśnienie w sieci jest poprawne i słychać, że zmywarka nabiera wodę, zaś po wyświetleniu komunikatu nabraną wcześniej wodę wypompowuje. Poproszę o pomoc (ukierunkowanie) gdzie szukać usterki.
    Pozdrawiam Marcin
    PS.
    Sitka sprawdzone - zero brudu
    Po wciśnięciu programów 45°C i 65°C wyskakuje E18...

0 8
  • SterControl
  • #2 20 Sty 2017 09:44
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam. Niech kolega sprawdzi wąż dopływowy, ale wewnątrz zmywarki. Zmywarka może pobierać wodę zbyt wolno i sterownik odczytuje to jako błąd. Sam elektrozawór przy kranie też mógł się zakamienić i nie działa właściwie. Jeśli te zabiegi nie przyniosą rezultatu to może być jakiś problem z pompą myjącą.

0
  • SterControl
  • #3 20 Sty 2017 10:51
    kobra2000
    Poziom 14  

W płaszczu wodnym na dopływie wody jest wmontowany przepływomierz. Może nie podawać impulsów do sterownika. Trzeba sprawdzić sam przepływomierz i przewody od niego do sterownika.

0
  • #4 20 Sty 2017 11:30
    Skazony
    Poziom 9  

Ściągnij ściankę od strony płaszcza wodnego.
    Ostrożnie zdemontuj płaszcz wodny ( kompletny) - tak musisz odkręcić ten okrągły plastik w środku.
    W płaszczu wodnym nabierał się brud i zatkał otwór odpowietrzający - zalanie domestosem (nie polecam biedronkowego - jest za słaby) pomaga.
    Na "problemy" mechaniczno-elektryczne przyjdzie czas, najpierw to sprawdź.
    Pozdrawiam

0
  • #5 23 Sty 2017 07:54
    kobra2000
    Poziom 14  

Skazony napisał:
    W płaszczu wodnym nabierał się brud i zatkał otwór odpowietrzający
    Ten odpowietrznik nie ma wpływu na pobór i informację o poborze wody. Działa tylko przy opróżnianiu zmywarki z wody.

0
  • #6 24 Sty 2017 11:45
    Skazony
    Poziom 9  

kobra2000 napisał:
    Ten odpowietrznik nie ma wpływu na pobór i informację o poborze wody. Działa tylko przy opróżnianiu zmywarki z wody.

A konkretnie działa na hydrostat czyli ciśnienie wewnątrz układu.
    Ja podałem tylko jedno z możliwych rozwiązań i miejsc które należy sprawdzić (wyczyścić) a jednocześnie nie jest skomplikowane.

0
  • #7 24 Sty 2017 13:00
    kobra2000
    Poziom 14  

Skazony napisał:
    A konkretnie działa na hydrostat czyli ciśnienie wewnątrz układu
    W tej zmywarce nie ma hydrostatu. Czy jest odpowiednia ilość wody sprawdza pompa myjąca (opory na wirniku).

0
  • #8 31 Sty 2017 12:17
    Skazony
    Poziom 9  

I nie zapominajmy o przepływomierzu... Zwracam honor ponieważ w tej generacji już nie ma hydrostatu.

0
  • #9 16 Paź 2017 20:36
    Lopico
    Poziom 10  

Sprawa rozwiązana, problem tkwił w uszkodzonym przepływomierzu.

0