Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nvidia gtx 1060- Pytanie

formad 20 Jan 2017 09:51 912 1
    formad
    Level 6  
    Dzień dobry, mam pytanie dotyczące karty graficznej gtx 1060, a mianowicie co dokładnie oznacza przestawienie w panelu nvidii ustawienia "optymalna moc" na "maksymalna wydajność" bo rozumiem że teoretycznie karta powinna być troszkę wydajniejsza, ale czy wie ktoś jak to dokładnie działa ? Bo z opisu wynika tylko to że może zwiększyć się zużycie energii, czyli co karta pracuje przy ustawieniu maksymalna wydajnośc cały czas na 100% ? Albo zegary są jakoś wyżej taktowane ?
    Warto zmieniać to ustawienie i czy ono tak na prawdę coś daje ? W internecie jedyne co to doczytałem że doradzają ustawić na max wydajnośc przy słabszych platformach jak np chcemy sobie pograc :/

Pozdrawiam ;)
    blazej222
    Level 13  
    Działa to mniej więcej tak samo jak ustawienia schematów wydajności w windowsie 7. Na twoim miejscu ustawiłbym na maksymalna wydajność - wydajnościowo rzeczywiście może coś pomóc a zużycie energi zmniejszy się niezauważalnie.
    Chodzi o to, że karta przy wysokim obciążeniu nie będzie zmniejszała taktowania zegarów i będzie mogła pracować na swojej maksymalnej mocy.
    Te opcje głównie są używane w laptopach, gdzie liczy się czas pracy na bateri. W PC - tak jak mówiłem, przeważnie ustawia się maksymalna wydajność,

Pozdrawiam :)