Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I 1.8 16V Kombi 1999r - Laguna I -Dziura w gazie, nie dostaje paliwa?

20 Sty 2017 10:49 717 16
  • Poziom 4  
    Laguna jeździ ładnie, tylko ma taka jakby dziurę w gazie, która załącza się w różnych sytuacjach, najczęściej gdy chcę wyprzedzić:/

Rozpędza się dobrze aż w pewnym momencie objaw jakby ktoś " zakręcił kranik" dosłownie zwalnia jakby paliwa nie miała.Wtedy puszczam gaz i jakby pompuje pedałem, auto jedzie w dolnym zakresie obrotów, nie ma kopa w pełnym zakresie gazu. Jak wkręcę ją na obroty to znów " kranik zakręcony" Czasami odcina paliwo bez konkretnego przegazowania, czasem rozpędza się np do 100km/h i koniec, czasami już przy 80km/h. Nie raz gdy dotykam gaz " aby, aby" to nie czuje że cokolwiek jest nie tak i jadę do tych 120km/h, ale nigdy nie wiem kiedy znów zeświruje.Raz wyprzedzałem na 3x seicento jadące 50km/h Gdy byłem już równo z autem- dupa...

Myślę że zawory dobrze zamykają bo momentami lalka dostawała kopa takiego, że szła jak z procy, stawiam na jakies problemy z układem paliwowym, iskrowym, wtryskiwaczy czy powietrznym.Tyle, że jestem laikiem.

Mam drugą Lagunę sprawną z tym silnikiem więc mogę na próbę coś przełożyć.
  • Poziom 17  
    Gdybanie bo nic kolega nie sprawdził.Może być wszystko i nic.
  • Poziom 4  
    Dodam, że ta druga laguna którą mam ma o niebo lepsze " kopyto" Tyle że ma ok polowe mniejszy przebieg. Mam wrażenie jakby ciągle dostawała za mało paliwa, tak to odczuwam a co może być przyczyna nie wiem.Nie wiem też od czego zacząć sprawdzanie.

Może ktoś podpowie?
  • Poziom 40  
    Bez diagnostyki co mamy podpowiadać? Ciśnienie paliwa dobre?
  • Poziom 4  
    Nie jestem mechanikiem, myślałem, że ktoś miał podobnie i podpowie coś.Mam drugą identyczną więc mogę podmienić części na próbę.Spróbuje zamienić pompe paliwa bo dostęp powinien być łatwy, bo jest chyba pod tylną kanapą. Jak nie pomoże to zostaje mi oddać do mechanika, tyle, że tu często zabawa zaczyna się od " wymień to, wymień tamto...." a okazac sie może coś innego"

Powie ktoś jakie ciśnienie powinna wytwarzać pompka paliwa umieszczona w baku?
  • Poziom 40  
    Jeśli się nie mylę to coś około 3,5 bar.
  • Poziom 4  
    W wolnej chwili przełożę pompkę paliwa.W sedanie jest pod kanapą a w kombi pod matą w bagażniku blisko oparcia siedzeń. Proszę powiedzieć gdzie w tej lagunie znajduje się filtr paliwa? Chcę sam wymienić, a nie mogę go zlokalizować. Czy to to za prawą lampą na dole? Laguna jak w temacie 1.8 16V benzyna 1999r
  • Poziom 17  
    Za tylną belką na zbiorniku powinien być.
  • Poziom 4  
    Zamieniłem kompletną pompkę paliwa z dobrze działającego auta i o dziwo na tamtej jeszcze gorzej bo nawet nie wkręcil się na obroty na biegu jałowym. Szarpał, przerywał i gasł. Po załozeniu tej starej co była szok..Auto miało takiego kopa że aż się zaskoczylem.Pomyślalem że już jest ok, ale po przejechaniu 5km znów lipa.Auto dosłownie gaśnie, odpalam, przejadę 50m i znów gaśnie.Czasami jakoś jedzie ale jest jeszcze gorzej i ciągle objaw jakby ktoś odłaczał zapłon lub odcinał paliwo. Po każdej przegazówie masakra ...jak jadę bardzo delikatnie to powiedzmy dalej ujadę.
  • Poziom 4  
    Jaki smok? Ten od obudowy pompy paliwa w baku? tam pompa jest taka duża tzn sama pompka jest niewielka, ale wraz z budową to już kawał ustrojstwa. Chciałem sprawdzić czy podczas tego "zaniku paliwa" nie wystepuje czasem odcięcie iskry, ale ...wstyd się przyznać, nie wypatrzyłem świec patrząc z góry na silnik. Na wierzchu były tylko wtryski - kazdy miał po 2 dość cienkie kabelki.

Czy w tym modelu diagnostyka komputerowa powinna coś wykazac? Dodam, że często na biegu jałowym jest normalnie przegazuje do odcięcia zapłonu i wygląda na to że jest ok, potem przejade 2km i objawy wracają.
  • Poziom 7  
    JaEd napisał:
    Na wierzchu były tylko wtryski - kazdy miał po 2 dość cienkie kabelki.
    to cewki nad świecami
    JaEd napisał:
    Czy w tym modelu diagnostyka komputerowa powinna coś wykazac?
    oczywiście
  • Poziom 4  
    Zatem jutro pojadę do fachowca z kompem. Mam drugą taką lagunę z identycznym silnikiem, więc w razie " w" mogę coś przełożyć aby mieć pewność że to akurat ta część.

Dodam, że laguna czasem sama dodaje sobie gazu i falują czasem obroty ale bywa też tak że na biegu jałowym doda sobie tak że trzyma ciągle ok 5 tys i mega wycie aż ludzie patrzą...

Czy silnik krokowy ma jakiś wpływ na dawkowanie paliwa podczas jazdy czy tylko na biegu jałowym reguluje obroty?
  • Poziom 7  
    JaEd napisał:
    Czy silnik krokowy ma jakiś wpływ na dawkowanie paliwa podczas jazdy
    nie
  • Poziom 4  
    Miejscowy mechanik powiedział że mam postawić auto w przyszłym tygodniu bo zarobiony a na prośbę podłączenia pod komputer powiedział, że to auto jest zbyt stare i komputer raczej nie pokaże co mu dolega. :/ ( podobno jeden z lepszych elektryków samochodowych )
  • Poziom 34  
    JaEd napisał:
    Miejscowy mechanik
    to
    JaEd napisał:
    podobno jeden z lepszych elektryków samochodowych
    Więc zmień miejscowego mechaniko-elektryka na elektro-mechanika z prawdziwego zdarzenia bo ta Laguna ma wystarczająco dobrze rozbudowany komputer.
  • Poziom 4  
    Do Elbląga mam ok 38km - może tam znajdę kogoś. Ten u którego bylem to właśnie elektromechanik. Najzwyczajniej zbył mnie.:/ Klientów i tak ma dużo bo na placu auto przy aucie:/