Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Yoga 500 / HP - Nie włącza sie.

20 Sty 2017 10:53 2325 7
  • Poziom 17  
    Witam, mam problem z dwoma laptopami Lenovo i HP.
    Oba nie reagują na Power, a jedyne co działa to dioda od ładowania po podłączeniu ładowarki.
    Najpierw padł mi Lenovo, więc zakupiłem drugi laptop HP i po jakiś 2-3 tyg użytkowania stało się to samo co z Lenovo, a mianowicie tez zero reakcji i tylko dioda od ładowania. :(
    Podejrzewam, że to przez kuchenkę elektryczną, którą mam w kuchni, a wpadłem na to gdy padł HP, bo używałem piekarnika, a laptop był podłączony do ładowania - gdy przełączam opcje w piekarniku to mi światło przygasa...
    Ładowarka do laptopa podłączona do gniazdka na innej ścianie i normalnie zawsze tam ładowałem, ale nie używałem piekarnika .
    Ktoś mi powie co jest grane? Czy faktycznie kuchenka może mi uszkadzać sprzęt? I co mogła uszkodzić w laptopach?
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    gdy przełączam opcje w piekarniku to mi światło przygasa...

To wskazuje na problem z instalacją elektryczną!

Co do reszty to opisz raz jeszcze
    - dokładnie nazwy obu laptopów
    - zasilacze obu sprawdzone pod obciązeniem i sa : złe czy dobre?
    - co masz jak podłączysz org. Dobry zasilacz
    *nie masz udaj się do sklepu z podobnym sprzętem i zapytaj o możliwość sprawdzenia sprzętu na ich zasilaczu do tego modelu laptopa/ lub serwis / lub zakup nowego zasilacza i sprawdzenie
  • Poziom 17  
    lisek napisał:
    Cytat:
    gdy przełączam opcje w piekarniku to mi światło przygasa...

To wskazuje na problem z instalacją elektryczną!

Co do reszty to opisz raz jeszcze
    - dokładnie nazwy obu laptopów
    - zasilacze obu sprawdzone pod obciązeniem i sa : złe czy dobre?
    - co masz jak podłączysz org. Dobry zasilacz
    *nie masz udaj się do sklepu z podobnym sprzętem i zapytaj o możliwość sprawdzenia sprzętu na ich zasilaczu do tego modelu laptopa/ lub serwis / lub zakup nowego zasilacza i sprawdzenie

Oba zasilacze 100% sprawne, sprawdzone na innych laptopach. Wiec opcja popsutego zasilacza odpada.

Modele to : Lenovo Yoga 500-14ISK i HP Pavilion x2 12-b101ng 2in1 Notebook 12" FHD

W obu przypadkach po podłączeniu ładowarki tylko świeci się dioda od ładowania nic pyzatym :(
  • Spec od monitorów
    Skoro jak piszesz zasilacze obu laptopów dobre (sprawdzone) to masz uszkodzenia na płytach gł.

Yoga500- .. to 14" platforma Skylake Link_ opis

Bios U2502 Winbond 25Q12QF/ W25Q128FV
    NV N16S-GT-S-A2
    kbc U2403 NPCE285pa00

Na razie czekam na SM
    Model Lenovo Ideal 500-15isk
    Cytat:
    AIWZ2/AIWZ3
    LA-C851P Rev:1.0

Ten drugi model: Pavilion x2 12-b101ng na Intel Core M3-6Y30 czyli Dual-Core-SoC
    *platforma Skylake
    Opis Link

Nie mam SM (też platforma Skylake) na ten czas

Co masz IC w ukł. charger_przeł. zasilania?
    - czy OZ8685 ?

podejrzewam, że rozwiązania jak w MSI na Skylake
    np. MSI GE62 6QD / CLEVO N240JU ( CLEVO N24xJU )_ i7-6500U/ i5-6200U
  • Poziom 17  
    Niestety brak możliwości na samodzielne naprawienie z powodu braku sprzętu i doświadczenia :(
    Jakieś namiary na serwis który podjął by się naprawy i mniej więcej jaki to był by koszt ?
  • Spec od monitorów
    To nowa platforma .
    - sam ukł. chargera OZ8685 to zależnie gdzie 5-9.$ (tylko Chiny, długo czekać) + coś jeszcze na płycie uszkodzone + robocizna= ?

Popytaj na forum (laptopy Hardware ), kol. się ogłaszają .
    Ten drugi (HP Pavilion x2 12-b101ng Link) to zupełna nowość i z tego co wiem tylko Niemcy ( HP serwis tam to robi), ale cena pewnie "kosmos"(podejrzewam , że zaczyna się od 160.Euro)
    * jak nie masz gwarancji
    * nowy na Amazon to ponad 570 euro
  • Poziom 17  
    Gwarancje powinna być bo oba kupowane na amazon.de bo aktualnie mieszkam w Niemczech i nie za bardzo z tym niemieckim u mnie aby zadzwonić do serwisu ale kogoś znajdę.
    Do Lenovo mam wszystko tylko ze do tego HP moja zona pozbyła się oryginalnego kartonu ktoś się orientuje czy potrzebuje oryginalne opakowanie aby wysłać do serwisu ?
  • Spec od monitorów
    U mnie wszystkie dane o zakupie laptopa sa w komputerze serwisu ( czasem wystarczy rach. z zakupu/ wydruk)
    czyli stawiasz sprzęt na ladę, serwisant zczytuje dane ze stickera _ czytnikiem na obudowie ... za chwilę ma wszystko (dane) na ekranie.
    Po zdiagnozowaniu dostajesz opcje:
    -albo wymiana na nowy/ lub datę do odbioru po naprawie