Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PIC 16F84A] - poszukuję osoby która wgra mi przesłany program na układ

ssonicc 20 Sty 2017 11:30 2370 2
  • #1 20 Sty 2017 11:30
    ssonicc
    Poziom 5  

Witam
    Próbowałem pomóc komuś kto stworzył sobie układ (Single Digit Nixie Clock, http://www.electronixandmore.com/projects/nixieclocks/3.html) i w tym celu potrzebował PIC 16F84A z wgranym programem dostępnym na ww. stronie. Nie mając programatora ten ktoś zrobił JDM Programator. Jedyne czego tej osobie brakowało to umiejętności przy komputerze by to wszystko wgrać. Rzecz wydała się z pozoru banalna ponieważ na stronach były wszystkie instrukcje, więc chciałem tej osobie pomóc (nie znając się na elektronice i nie programując mikrokontrolerów) i wgrać potrzebny program na PIC 16F84A.
    Niestety z jakiegoś powodu podczas wgrywania programu otrzymuję błędy i próba dojścia do tego co jest nie tak i dokształcenie się tylko po to by wgrać komuś program jednorazowo mija się z celem imo.

Szukam dobrej i uczciwej duszy, której będę mógł wysłać PIC16F84A (w zasadzie zamówię nowy z dostawą do tej osoby, chyba że ktoś jest w posiadaniu i mu zalega), następnie ta osoba zaprogramuje mikrokontroler umieszczając na nim program z ww. strony dla wersji 24h, 4MHz) i odeśle na wskazany adres. Oczywiście wszystkie koszty + dobre piwo pokryję :)

Ja na tę chwilę próbowałem zaprogramować układ pod Windowsem 7 i Windowsem XP programami IC-Prog 1.06C oraz PICPgm, w przypadku tego pierwszego znalazłem informacje, że najlepiej byłoby to zrobić na starszym Windowsie (np 98) ale niestety nie udało mi się go zdobyć. Podczas próby zaprogramowania PIC z użyciem IC-Prog widać na programatorze, że coś się dzieje bo jest sygnalizacja diodami, że dane są wysyłane, niestety gdy program chce zweryfikować to co wgrał to otrzymuję błąd informujący o problemie odczytu z mikrokontrolera pod adresem 0000h, czyli w zasadzie jak sądzę nic nie może odczytać. Ten program ogólnie ma słabe komunikaty więc przestałem na nim nie polegać bo nawet gdy próbuję odczytać/zapisać bez wpiętego programatora to on udaje że coś robi i działa zupełnie tak samo jak z wpiętym programatorem. PICPgm wydaje się rozsądniejszy bo po pierwsze po podpięciu programatora wyskakuje informacja że podpięty programator to JDM Programator - czyli jakby coś działa, natomiast jest też komunikat, że nie może wykryć/rozpoznać mikrokontrolera co uniemożliwia jego zaprogramowanie. Wybranie go z listy też nie pomaga bo i tak twierdzi że nic nie jest podpięte. Nie znam się na tym + nie ja robiłem ten programator więc nie mam pewności czy ja robię coś źle (bardzo możliwe) czy coś z tymi elementami "homemade" lub schematy na podstawie których zostały one zbudowane są w porządku. Nie wiem czy nawet ten mikrokontroler jest sprawny bo może jest uszkodzony w jakiś sposób. W związku z czym łatwiej i szybciej będzie jeśli ktoś to wgra i mi wyśle gotowy mikrokontroler niż ja dojdę do ładu co jest nie tak, za dużo niewiadomych.
    Programator podpinałem pod gniazdo COM jeśli to ma znaczenie jakieś.

0 2
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • Pomocny post
    #2 20 Sty 2017 16:06
    Gienek
    Poziom 35  

Mogę pomóc. Procesor mam.
    Jak reflektujesz, to zapraszam na PW

0
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #3 25 Sty 2017 11:26
    ssonicc