Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat/Ibiza/TDI - Samochód odpala i po chwili gaśnie

20 Sty 2017 11:31 1785 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    tak jak wyżej w temacie mam problem z uruchomieniem pojazdu. Wczoraj po przekręceniu kluczyka nie widać było żadnych kontrolek na desce rozdzielczej. Czytałem, że może być to wina z immobilizerem, jednak nie posiadam przy sobie drugiego kompletu kluczy. Do tej pory za pomocą pilota otwierałem drzwi w samochodzie. Dziś postanowiłem otworzyć auto kluczykiem bez pomocy pilota, wówczas przednie szyby samoistnie się opuściły. Auto odpaliło. Kolejne próby odpalenia bez pozytywnego efektu. Gdzie może tkwić błąd? Dodam, iż niedawno wymieniałem akumulator.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Arek1255 napisał:
    Seat/Ibiza/TDI

Może coś więcej o samochodzie ?
    Seat/Ibiza/TDI - Samochód odpala i po chwili gaśnie Seat/Ibiza/TDI - Samochód odpala i po chwili gaśnie Seat/Ibiza/TDI - Samochód odpala i po chwili gaśnie

Zdjęcia wersji Ibizy I nie zamieszczam, bo tam był tylko diesel 1,7 z wtryskiem pośrednim
  • Poziom 9  
    Seat Ibiza 1.4 TDI 2006r.

Arek1255 napisał:
    po przekręceniu kluczyka nie widać było żadnych kontrolek na desce rozdzielczej

Czy to znaczy "widzę ciemność" ?
  • Poziom 9  
    Dokładnie tak. Nawet kontrolki akumulatora.

Cokolwiek już sprawdziłeś ?
    Klemy akumulatora,
    punkt podłączenia [masy] do karoserii,
    zaciski śrubowe [30] na rozruszniku,
    kostka stacyjki,
    główne bezpieczniki na akumulatorze oraz ich zaciski śrubowe,
    ...
    Dodatkowe niefabryczne zabezpieczenie (autoalarm, immobilizer),...

Nie potrzebujesz do tego nawet miernika, wystarczy zwykła żarówka 12V, 21-55W z podłączonymi dwoma kawałkami przewodów.
    Jeden koniec przewodu łączysz na stałe do [masy], drugim sprawdzasz gdzie znika zasilanie.

Kolejnego posta napisz jak już cokolwiek zweryfikujesz
    i będziemy mogli tutaj dyskutować o konkretach.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Brak zasilania licznika = brak zasilania immobilisera.
    Objaw - silnik zapala i po jakiejś sekundzie gaśnie.
    Szukaj braku zasilania licznika: bezpiecznik, stacyjka itd.
  • Poziom 9  
    Do dnia dzisiejszego została rozwiązana połowa usterki, mianowicie samochód odpala i nie gaśnie. Problem z kontrolkami dalej pozostał, choć mechanik dalej z tym walczy. Jeśli ktoś jest zainteresowany przyczyną braku/odcięcia zasilania - sterownik i mikroprzekaźniki.