Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie dochodzi prąd do cewek zapłonowych laguna 1 1.8 8 V

20 Jan 2017 12:19 4398 31
  • Level 7  
    Witam od ponad miesiąca zmagam się z laguną 1 1.8 8v 1996 rok. Jeżdzę od mechanika do mechanika i każdy ręce rozkłada pod komputer nikt nie podłączy bo nie mają takiej przejściówki. Z początku raz chodziła dobrze a raz na 2 gary szarpała a teraz już nawet jej nie odpalę. Zmieniłem w niej kopułkę wraz z palcem przewody zapłonowe świecę i cewkę zapłonową. Sprawdziłem czy prąd dochodzi do cewki i niestety nie dochodzi ani do jednej jak i drugiej. Moje pytanie brzmi co odpowiada za dostarczenie prądu do cewek ? Proszę o pomoc może ktoś miał identyczny problem jak w mojej lagunie.
  • Helpful post
    Level 43  
    Napiecie idzie z przekaznika przez bezpiecznik(skrzynka na nadkolu). Ale pewnie zgnita wiązka lub kostka nie łączy w skrzynce.
  • Level 7  
    bezpieczniki dobre a ten przekaznik gdzie się znajduję???
  • Level 33  
    Dlaczego kolega głupoty piesze?Jak są dwie cewki to nie ma kopułki.
  • Level 20  
    Dwie cewki i kopułka?? co to za układ?? :D
  • Level 7  
    Podstawowe rzeczy wiem są 2 cewki i kopułkę z palcem też mam. Wracając do tematu gdzie znajduję się ten przekaznik ?
    Moderated By Pawel wawa:

Kolego, naprawdę wystarczy tych bzdur. Kopułka z palcem, występuje jako rozdzielacz iskry, na poszczególne cylindry, w autach z jedną, pojedynczą cewką. Przewody zapłonowe wychodzą wtedy z kopułki i idą do świec.
    Proszę poprawić pisownię w swoich postach. Zdania zaczynamy wielką literą. Ten post poprawiłem.

Dodano po 1 [minuty]:

andrzej20001 wrote:
    Napiecie idzie z przekaznika przez bezpiecznik(skrzynka na nadkolu). Ale pewnie zgnita wiązka lub kostka nie łączy w skrzynce.

Kostka łączy a ten przekaźnik gdzie się znajduję ?

Dodano po 4 [godziny] 50 [minuty]:

Sprawdziłem przekaźnik znajduję się po prawej stronie w czarnej obudowie, sprawdziłem rezystancje i jest sprawny. Jaka może być jeszcze przyczyna braku prądu na 2 cewkach. Sprawdziłem jeszcze czujnik Halla który znajduje się w kopułce też sprawny. A dalej to już nie wiem.
  • Level 7  
    Dziwna sprawa ale dziś poszedłem sprawdzić czy prąd dochodzi do cewek i tu zdziwienie bo dochodzi ale nadal nie odpala pompa paliwa podaje bo słychać przez 2 sekundy po przekręceniu na zapłon. ale nie wiem już co dalej sprawdzać
  • Level 43  
    wyka90 wrote:
    podstawowe rzeczy wiem są 2 cewki i kopułkę z palcem też mam

Skończ już pisać bzdury, nie masz żadnej kopułki i palca, grzebałeś przy czujniku położenia wałka i stąd pewnie nie pali. Na cewkach ma być plus i sterowanie impulsami masy podczas kręcenia rozrusznikiem.
    Pytanie jest proste-jest zasilanie i impulsy sterujące podczas kręcenia rozrusznikiem?
  • Level 7  
    Na jednej cewce dochodzi prąd podczas kręcenia 0.5v i od niej daje iskrę na dwa cylindry a na drugiej nie wiem dlaczego jest 14.4v i nie ma iskry od tej cewki. Co do impulsu to nie wiem jak sprawdzić może jakieś porady jak sprawdzić ten impuls miernikem?
  • Helpful post
    Level 43  
    Wypnij wtyczki i próbówką masz mieć napiecie na cewkach. Jak kręcisz rozrusznikiem.
  • Level 7  
    prąd dochodzi do 2 cewek z jednej daje iskrę a z nowej cewki nie daje iskry
  • Helpful post
    Level 43  
    Sprawdz ciągłość przewodu sterującego cewka-ecu jak ok, driver pewnie padł w ecu.
  • Level 7  
    Czyli przewód od cewki do komputera dobrze rozumiem ?? A jak sprawdzić ten Ecu miernikiem można to zrobić ?
  • Helpful post
    Level 33  
    Masz za prawą lampą przecież.Piny chyba 28,29.
  • Level 7  
    No tak jest za prawą lampą Ecu , ale to miernikiem mam sprawdzić pin 28,29 ?
  • Helpful post
    Level 33  
    Masz sprawdzić ciągłość przewodu miernik wystarczy prawda?
  • Level 7  
    Pod taśmą izolacyjną był przerwany przewód od impulsu jednej z cewek po złączeniu przewodu samochód odpalił ale dziwnie chodzi na benzynie jak dodam gazu taki dzwięk stłumiony słychać z pod maski dokładnie z tego Nie dochodzi prąd do cewek zapłonowych laguna 1 1.8 8 V
  • Helpful post
    Level 33  
    A kto to wie, sprawdź podciśnienia.Dolot czysty? Wydech drożny nie zamarzł ?
  • Level 7  
    Dolot czysty i wydech drożny. a co do podciśnienia to to jest te czarne Nie dochodzi prąd do cewek zapłonowych laguna 1 1.8 8 V i jak to można sprawdzić ?
  • Level 7  
    Na gazie chodzi normalnie a na benzynie do 3000 obrotów i więcej nie wejdzie. Jedno naprawiłem to teraz następny problem :/
  • Level 33  
    To trzeba by ciśnienie paliwa sprawdzić.To na zdjęciu to map sensor.Zasilanie 5v masa i sygnał.Miernikiem sprawdzisz.
  • Level 7  
    Witam sensor sprawny. Sprawdziłem ciśnienie na cylindrach i oto winiki:
    1- 15 bar
    2-15 bar
    3-4 bar
    4-15 bar
    Czy przyczyną tak niskiego ciśnienia na 3 cylindrze może być że przeskoczył mi rozrząd o jeden ząbek ??
  • Level 43  
    Zawór gniazdo wałek. Nie pasek
  • Level 7  
    We wtorek sprawdzę rozrząd czy przypadkiem od strzałów z gazu nie przeskoczył. Zrobię jeszcze raz pomiar ciśnienia z dolaniem oleju wtedy chyba wyjdzie jaka jest dokładna przyczyna . Mam taką nadzieję że to tylko pasek rozrządu bo jak coś w silniku to nie opłaca się tego robić.
  • Level 33  
    Zanim rozbierzesz cały motor razem z rozrządem sprawdź luzy zaworowe, dostęp super.Jak luzy ok a ciśnienia dalej brak to zawór albo właśnie gniazdo.Rozrząd zostaw w spokoju.
  • Level 7  
    A jaki może być koszt takiej naprawy? Bo jak coś w silniku to chyba się nie opłaca tego robić. Przez mechaników nie potrzebnie już tyle pieniędzy wsadziłem na marne takie u mnie są specjaliści :/
  • Level 33  
    Często w tych silnikach wypala gniazda i zawory na gazie.A że regulacja na płytkach i mało kto reguluje luz ot takie efekty.Głowicę to i za dwie stówy kupisz dobrą ale jeszcze uszczelki silikony itp.kilka stówek pójdzie.Żeby to wycenić trzeba rozebrać.Sprawdź wcześniej ten luz potem napisz.
  • Level 7  
    Silikon wysokotemperaturowy posiadam. We wtorek się zabiorę za to to napiszę co i jak jest
  • Level 7  
    Witam problem rozwiązany pasek rozrządu przeskoczył o jeden ząbek od strzałów z gazu w kolektor.Pasek był za słabo naciągnięty gdy strzelał z gazu mocno to pasek potrafi przeskoczyć. Jednak miałem nosa na ten rozrząd żeby sprawdzić :)