Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie dochodzi prąd do cewek zapłonowych laguna 1 1.8 8 V

20 Sty 2017 12:19 3171 31
  • Poziom 6  
    Witam od ponad miesiąca zmagam się z laguną 1 1.8 8v 1996 rok. Jeżdzę od mechanika do mechanika i każdy ręce rozkłada pod komputer nikt nie podłączy bo nie mają takiej przejściówki. Z początku raz chodziła dobrze a raz na 2 gary szarpała a teraz już nawet jej nie odpalę. Zmieniłem w niej kopułkę wraz z palcem przewody zapłonowe świecę i cewkę zapłonową. Sprawdziłem czy prąd dochodzi do cewki i niestety nie dochodzi ani do jednej jak i drugiej. Moje pytanie brzmi co odpowiada za dostarczenie prądu do cewek ? Proszę o pomoc może ktoś miał identyczny problem jak w mojej lagunie.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Napiecie idzie z przekaznika przez bezpiecznik(skrzynka na nadkolu). Ale pewnie zgnita wiązka lub kostka nie łączy w skrzynce.
  • Poziom 6  
    bezpieczniki dobre a ten przekaznik gdzie się znajduję???
  • Poziom 18  
    Dlaczego kolega głupoty piesze?Jak są dwie cewki to nie ma kopułki.
  • Poziom 20  
    Dwie cewki i kopułka?? co to za układ?? :D
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 6  
    Podstawowe rzeczy wiem są 2 cewki i kopułkę z palcem też mam. Wracając do tematu gdzie znajduję się ten przekaznik ?
    Moderowany przez Pawel wawa:

Kolego, naprawdę wystarczy tych bzdur. Kopułka z palcem, występuje jako rozdzielacz iskry, na poszczególne cylindry, w autach z jedną, pojedynczą cewką. Przewody zapłonowe wychodzą wtedy z kopułki i idą do świec.
    Proszę poprawić pisownię w swoich postach. Zdania zaczynamy wielką literą. Ten post poprawiłem.

Dodano po 1 [minuty]:

andrzej20001 napisał:
    Napiecie idzie z przekaznika przez bezpiecznik(skrzynka na nadkolu). Ale pewnie zgnita wiązka lub kostka nie łączy w skrzynce.

Kostka łączy a ten przekaźnik gdzie się znajduję ?

Dodano po 4 [godziny] 50 [minuty]:

Sprawdziłem przekaźnik znajduję się po prawej stronie w czarnej obudowie, sprawdziłem rezystancje i jest sprawny. Jaka może być jeszcze przyczyna braku prądu na 2 cewkach. Sprawdziłem jeszcze czujnik Halla który znajduje się w kopułce też sprawny. A dalej to już nie wiem.
  • Poziom 6  
    Dziwna sprawa ale dziś poszedłem sprawdzić czy prąd dochodzi do cewek i tu zdziwienie bo dochodzi ale nadal nie odpala pompa paliwa podaje bo słychać przez 2 sekundy po przekręceniu na zapłon. ale nie wiem już co dalej sprawdzać
  • Poziom 43  
    wyka90 napisał:
    podstawowe rzeczy wiem są 2 cewki i kopułkę z palcem też mam

Skończ już pisać bzdury, nie masz żadnej kopułki i palca, grzebałeś przy czujniku położenia wałka i stąd pewnie nie pali. Na cewkach ma być plus i sterowanie impulsami masy podczas kręcenia rozrusznikiem.
    Pytanie jest proste-jest zasilanie i impulsy sterujące podczas kręcenia rozrusznikiem?
  • Poziom 6  
    Na jednej cewce dochodzi prąd podczas kręcenia 0.5v i od niej daje iskrę na dwa cylindry a na drugiej nie wiem dlaczego jest 14.4v i nie ma iskry od tej cewki. Co do impulsu to nie wiem jak sprawdzić może jakieś porady jak sprawdzić ten impuls miernikem?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wypnij wtyczki i próbówką masz mieć napiecie na cewkach. Jak kręcisz rozrusznikiem.
  • Poziom 6  
    prąd dochodzi do 2 cewek z jednej daje iskrę a z nowej cewki nie daje iskry
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sprawdz ciągłość przewodu sterującego cewka-ecu jak ok, driver pewnie padł w ecu.
  • Poziom 6  
    Czyli przewód od cewki do komputera dobrze rozumiem ?? A jak sprawdzić ten Ecu miernikiem można to zrobić ?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Masz za prawą lampą przecież.Piny chyba 28,29.
  • Poziom 6  
    No tak jest za prawą lampą Ecu , ale to miernikiem mam sprawdzić pin 28,29 ?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Masz sprawdzić ciągłość przewodu miernik wystarczy prawda?
  • Poziom 6  
    Pod taśmą izolacyjną był przerwany przewód od impulsu jednej z cewek po złączeniu przewodu samochód odpalił ale dziwnie chodzi na benzynie jak dodam gazu taki dzwięk stłumiony słychać z pod maski dokładnie z tego Nie dochodzi prąd do cewek zapłonowych laguna 1 1.8 8 V
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    A kto to wie, sprawdź podciśnienia.Dolot czysty? Wydech drożny nie zamarzł ?
  • Poziom 6  
    Dolot czysty i wydech drożny. a co do podciśnienia to to jest te czarne Nie dochodzi prąd do cewek zapłonowych laguna 1 1.8 8 V i jak to można sprawdzić ?
  • Poziom 6  
    Na gazie chodzi normalnie a na benzynie do 3000 obrotów i więcej nie wejdzie. Jedno naprawiłem to teraz następny problem :/
  • Poziom 18  
    To trzeba by ciśnienie paliwa sprawdzić.To na zdjęciu to map sensor.Zasilanie 5v masa i sygnał.Miernikiem sprawdzisz.
  • Poziom 6  
    Witam sensor sprawny. Sprawdziłem ciśnienie na cylindrach i oto winiki:
    1- 15 bar
    2-15 bar
    3-4 bar
    4-15 bar
    Czy przyczyną tak niskiego ciśnienia na 3 cylindrze może być że przeskoczył mi rozrząd o jeden ząbek ??
  • Poziom 43  
    Zawór gniazdo wałek. Nie pasek
  • Poziom 6  
    We wtorek sprawdzę rozrząd czy przypadkiem od strzałów z gazu nie przeskoczył. Zrobię jeszcze raz pomiar ciśnienia z dolaniem oleju wtedy chyba wyjdzie jaka jest dokładna przyczyna . Mam taką nadzieję że to tylko pasek rozrządu bo jak coś w silniku to nie opłaca się tego robić.
  • Poziom 18  
    Zanim rozbierzesz cały motor razem z rozrządem sprawdź luzy zaworowe, dostęp super.Jak luzy ok a ciśnienia dalej brak to zawór albo właśnie gniazdo.Rozrząd zostaw w spokoju.
  • Poziom 6  
    A jaki może być koszt takiej naprawy? Bo jak coś w silniku to chyba się nie opłaca tego robić. Przez mechaników nie potrzebnie już tyle pieniędzy wsadziłem na marne takie u mnie są specjaliści :/
  • Poziom 18  
    Często w tych silnikach wypala gniazda i zawory na gazie.A że regulacja na płytkach i mało kto reguluje luz ot takie efekty.Głowicę to i za dwie stówy kupisz dobrą ale jeszcze uszczelki silikony itp.kilka stówek pójdzie.Żeby to wycenić trzeba rozebrać.Sprawdź wcześniej ten luz potem napisz.
  • Poziom 6  
    Silikon wysokotemperaturowy posiadam. We wtorek się zabiorę za to to napiszę co i jak jest
  • Poziom 6  
    Witam problem rozwiązany pasek rozrządu przeskoczył o jeden ząbek od strzałów z gazu w kolektor.Pasek był za słabo naciągnięty gdy strzelał z gazu mocno to pasek potrafi przeskoczyć. Jednak miałem nosa na ten rozrząd żeby sprawdzić :)