Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Surpresso Compact - Ekspres nie parzy kawy

Serniku 20 Sty 2017 12:29 1338 3
  • #1 20 Sty 2017 12:29
    Serniku
    Poziom 2  

Dzień dobry
    Od pewnego czasu ekspres do kawy przestał parzyć kawę. Podjąłem się już rozkręcenia go i prześledzenia całej drogi, którą pokonuje woda. Wszystkie przewody są drożne. Zauważyłem problem w miejscu, w którym woda dostaje się do bloku zaparzającego. Mianowicie jest ona kierowana do tacki zlewowej, zamiast do miejsca ze zmieloną kawą. Dodam, że blok zaparzający prawidłowo ustawia komorę z kawą w pozycji do zaparzania, a wraz z nią kieruje przewód, który ma skierować do niej wodę w pozycję, która powinna uniemożliwić zlewanie wody do tacki.

Jeżeli to co napisałem okaże się niezrozumiałe, to opisuję problem w pigułce: ekspres zamiast parzyć kawę zlewa wrzątek do tacki zlewowej, a następnie opróżnia się z suchej jak wiór kawy.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

0 3
  • #2 20 Sty 2017 17:25
    Przemy48
    Poziom 12  

Jeśli cała woda zamiast do zaparzacza trafia do tacki, to masz nieszczelny zawór spustowy. Jest zamontowany na obudowie napędu i poruszany białą krzywką. Wymień go na nowy, koszt ok. 80 zł. Wymiana samych uszczelek, które można do niego osobno kupić, np. na allegro, też na chwilę rozwiąże problem. Polecam jednak wymienić cały na nowy, jest o wiele trwalszy niż oferowane same uszczelki.

Dodano po 4 [godziny] 22 [minuty]:

Siemens Surpresso Compact - Ekspres nie parzy kawy

0
  • #3 20 Sty 2017 17:25
    BRum
    Poziom 21  

Szkoda bawić się w wymianę uszczelnień wargowych zaworu,zwykle jest pęknięcie obudowy zaworu,czasami nawet nie idzie go zauważyć,rozłazi się pod ciśnieniem.

0
  • #4 11 Gru 2017 12:40
    Serniku
    Poziom 2  

Problem został rozwiązany w serwisie.

0