Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra II g - centralny zamek nie działa z kluczyka

kubi91 20 Jan 2017 12:54 2748 4
 • #1
  kubi91
  Level 9  
  Witam, posiadam Opla Astrę II, 3 drzwiową. Niestety mój problem polega na tym iż nie mogę zamknąć wszystkich drzwi oraz klapy z bagażnika z kluczyka, tylko zamykają się drzwi od strony kierowcy a resztę muszę ręcznie ryglować. Krótka historia z sytuacji. Posiadam uszkodzonego pilota więc zamykanie z niego jest niemożliwe. W zamku drzwi miałem w środku złamany grot od kluczyka. Nie mogłem w ogóle z zewnątrz zamykać auta. Gdy od środka wsiadałem i ryglowałem drzwi od strony kierowcy wszystkie słychać było się zamykały. Po wyciągnięciu złamanego grota z zamka, złożeniu wszystkiego w "kupę" i próbie zamknięcia drzwi od zewnątrz zadziałały tylko te od strony kierowcy. Nie wiem co jest grane czy coś mogłem źle złożyć. Dodam tylko że przed pracami miałem już jakiś czas odpięty moduł komfortu. Co może być przyczyną? Uciążliwe jest otwieranie oddzielnie poszczególnych drzwi jak i klapy bagażnika z kluczyka. Czekam na jakieś propozycje.
 • #2
  pusty20
  Level 25  
  Centralny zamek fabryczny czy "dokładany"?
  A jak wygląda teraz sytuacja "zamykania" samochodu guzikiem od wewnątrz?
 • #3
  kubi91
  Level 9  
  Ja nic nie wymienialem wyjątkiem tylko złamany kluczyk. Teraz zamykam od zewnątrz kluczykiem tyle ze zamykają mi sie tylko drzwi kierowcy a pasażera muszę ręcznie zaryglowac.
 • #4
  pusty20
  Level 25  
  pusty20 wrote:
  A jak wygląda teraz sytuacja "zamykania" samochodu guzikiem od wewnątrz?

  Pisałeś ,że wcześniej zamykało się wszystko.
 • #5
  kubi91
  Level 9  
  Tak jak złamany kluczyk był w zamku. Gdy siedziałem w środku auta i zaryklowalem drzwi od strony kierowcy to wszystkie sie zamykały było widać i słychać taki specyficzny dźwięk. A teraz nawet od środka nie działa zamykanie sie wszystkich drzwi pylko pojedynczo trzeba. Jak i z kluczyka tylko zamykają sie kierowcy drzwi.