Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrozawór otwiera się, ale ciśnienie powietrza na wylocie bardzo słabe

20 Sty 2017 13:46 339 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Tak jak w temacie, mam problem z dwoma elektrozaworami sterującymi dopływem sprężonego powietrza pod ciśnieniem 7 bar. W obu przypadkach zawór otwiera się ale na wylocie ciśnienie jest niewielkie. Zawory w środku wyczyszczone, wszystko gładko chodzi, żadnych oznak uszkodzenia. Sprawdziłem napięcie dochodzące do cewek i też jest w porządku. Nie mam pojęcia ile lat mają te elektrozawory, ale może to być do 10 lat, jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że po tak długim czasie użytkowania cewki są za słabe aby całkowicie wciągnąć iglice do góry, czy istnieje taka możliwość?
  • Poziom 39  
    Zapytam inaczej - kiedyś przepływ po otwarciu zaworów był lepszy/większy? Sam elektrozawór ze względu na konstrukcję ma określony maksymalny przepływ i tutaj raczej nic się nie da zrobić.
    Wszystkie kanały i kanaliki są przeczyszczone i są drożne? Daj zdjęcie tych zaworów.
  • Poziom 9  
    Wcześniej działało dobrze, wszystko jest drożne, wyczyszczone, zdjęcia mogę wstawić jak dopłyne do Hong Kongu za jakieś 3 dni. Narazie awaryjnie wstawiłem inny elektrozawór, ale ze względu na inną średnicę połączeń wygląda to dość niefachowo. Jedyne co mi przychodzi na myśl to ta cewka, że po latach nie ma dość siły, tylko nie wiem czy takie coś jest w ogóle możliwe. Zauważyłem też ze czasem zdarza się że drga gdy jej dotykam. Cewka 8W 230 V
  • Poziom 39  
    No cóż drgać może, bo domyślam się, że zasilane jest to AC czyli napięciem przemiennym 50Hz. Po drugie dużo ona tam nie ma "do roboty" bo podnosi trzpień otwierający niewielki kanał (kanalik), przez który podawane jest ciśnienie nad/pod główny grzybek otwierający/zamykający zawór. Może grzybek gdzieś się blokuje mechanicznie, może ten kanalik jest nieco przytkany?