Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook ZWE 9277 - Błąd D13, Przegrzanie, Rozwiązany.

falo22 20 Sty 2017 14:42 687 0
  • #1 20 Sty 2017 14:42
    falo22
    Poziom 25  

Witam, ostatnio trafiła do mnie zmywarka jak w temacie z błędem D13(przegrzanie).

Błąd D13 nie dał się skasować znanymi metodami, jedynie co pomogło to odczyt wartości eeprom 24c01 z modułu, a dane zapisałem na dysku HDD. Następnie skasowałem całość z eepromu 24c01 i pozostawiłem czystą w module.

Programator sam zaprogramował kość poprzez przekręcanie pokrętłem na każdy program po kolei, po czym wybranie dowolnego programu, start wciskamy, po czym reset i w tym momencie całość powraca do normy.

Przyczyna błędu D13 nie znika, trzeba wymienić czujnik temperatury, plastikowy bolec umieszczony w misie od spodu z dwoma przewodami szarymi, mocowany na przekręcanie o 180 stopni. Pomimo, że opór pokazywał w temp. pokojowej około 50KΩ (mniej więcej prawidłowy) to po zamontowaniu i puszczeniu programu potrafił gwałtownie zjechać przy zimnej wodzie do 9KΩ, a jest to NTC.

Ze względu na brak czujnika jako części zamiennej, zastosowałem czujnik z Whirpool ADG 5556/1, a trzeba przerobić wtyczkę tylko i sprzęt śmiga aż miło.

2 0