Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak zasięgu wewnątrz mieszkania

limonkowyfaz 20 Sty 2017 16:15 318 2
  • #1 20 Sty 2017 16:15
    limonkowyfaz
    Poziom 5  

Witam.
    Pisze w sprawie problemu który mam odkąd mam telefon mianowicie brak zasięgu. Mieszkam w miejscowości Nowy Borek ok. 7 km od nadajnika sieci Plus (sam korzystam z PLAY) teren jest równy i bardzo słabo zalesiony. Według mapy operatora zasięg powinien być lecz go nie ma. Na polu potrafi dojść do 3 kresek na parapecie też. Chciał bym przenieść ten zasięg do swojego pokoju ok.25m2. Chciał bym to zrobić jak najmniejszym kosztem nawet domowymi sposobami. Na kominie mam maszt z anteną DVB-T na której ewentualnie mógł bym zamontować kolejną antenę. Wpierw myslałem o podłączeniu sie pod antene dvbt ale zakres max to 860 MHz a gsm zaczyna sie od 890MHz. Zasięg ma być na tyle dobry bym mógł wysłać sms.

• #2 20 Sty 2017 18:19
    hacker_ice

Poziom 23  

Są specjalne urządzenia z anteną które wzmacniają sygnał GSM wewnątrz pomieszczenia. Poszukaj znany portal aukcyjny a sprawdzisz ceny.

• #3 21 Sty 2017 11:29
    MobProSupport
    Poziom 2  

Możliwe iż Twój dom tak jak u mnie jeden pokój tworzy tzw klatkę faradaya i to jest przyczyna. A czy Wifi w domu działa dobrze np gdy przemieszczasz się po różnych pomieszczeniach? Napisz jaki masz model telefonu bo to też ma znaczenie. Np w moim przypadku Sony NeoV oraz Kazam nie dawały rady z zasięgiem nie tylko GSM ale WiFi. Jeśli telefonu używasz tylko do rozmów i sms a nie internetu to przełącz go w preferowanym typie sieci z Automatycznego lub 4G który powoduje osłabienie sygnału GSM na 2G lub 3G które nie są nastawione tak mocno na tryb dane.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME