Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SR23215EU/18 Family 30 R - wymiana węża odpływowego

20 Sty 2017 19:44 1917 2
  • Poziom 7  
    Witajcie.
    Mam starą zmywarkę Siemens SR23215EU/18 Family 30 R i podziurawił mi się wąż odpływowy. Muszę go wymienić na nowy i mam tenże, ale nie wiem jak się za to zabrać, bo tam od spodu nie ma za bardzo dojścia. Czy byłby ktoś uprzejmy mnie jakoś objaśnić co z tym zrobić? Nie wygląda to prosto, bo wąż wchodzi do takiej dziury i tam zakręca w lewo, a miejsce, gdzie on wchodzi nie daje się rozebrać, czy rozkręcić, to cały dół zmywarki.

Obawiam się, że jak to zdemontuję, to się coś mi rozszczelni i cała zabawa przestanie mieć sens ekonomiczny - dla zabawy tego nie robię. Przewiozłem zmywarkę z innego miejsca i chcę ją tutaj uruchomić, a wąż też dokupiłem.
    Proszę o poradę o ile ktoś wie co z tym zrobić.
    Robert G.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zdemontuj boczne ściany i maskownicę pod drzwiami. Jeżeli to nie ułatwi wymiany węża, to trzeba odkręcić dno, położyć zmywarkę na plecy i oddzielić dno od reszty. Powinno wystarczyć przesunięcie o kilka centymetrów.
  • Poziom 7  
    Bardzo... stokrotnie :-) dziękuję za wskazówkę. Bawiłem się z tym chyba ze dwie godziny, ale dałem radę - niech licho weźmie tego niemieckiego inżyniera.
    Wymiana węża odpływowego to powinna być rutynowa czynność trwająca co najwyżej pięć minut, a nie rozkręcanie połowy urządzenia.
    Jeszcze raz dzięki wielkie.

pozdrawiam
    Robert G.