Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłączający się komputer po graniu w gry

kluszek 20 Jan 2017 19:53 720 21
Tespol
    kluszek
    Level 6  
    Witam,
    na sam start muszę podkreślić że moja wiedza na temat komputerów jest zerowa, a więc tak
    kupiłem niedawno taki zestaw (wraz z zamontowaniem przez sklep morele):
    https://www.morele.net/inventory/info/z6GjcP/
    zainstalowałem na nim windowsa 7 x64bit, wgrane wszystkie sterowniki, komputer przez 3-4h chodził cicho, płynnie.
    W międzyczasie ściągnąłem na szybko grę League of Legends by zobaczyć czy wszystko działa. Po jej uruchomieniu na wysokich detalach miałem ok 300~350fpsow gra chodziła płynnie, jednak komputer zaczął chodzić dość głośno, wręcz "piszczeć" w pewnym momencie po czym nagle się wyłączył.
    Następnie nie dało się go włączyć przez okres ok 10min. Potem po pewnym czasie gdy chciałem go odpalić włączał się on na chwilę, a następnie gasł i tak ciągle, w kółko. Czego to może być dokładnie wina? Karta graficzna była gorąca po otworzeniu przeze mnie obudowy, a pisk na 99% pochodził z zasilacza. Próbowałem podłączać go pod różne gniazdka w domu, oraz przy użyciu dwóch różnych kabli zasilających, efekt był ten sam włącza się on obecnie na chwile a potem gaśnie.

Specyfikacja:
    Zasilacz XFX Core TS 430W (P1-430S-XXB9)
    Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS
    Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz, 3MB, BOX (BX80662I36100)
    Płyta główna MSI H110M PRO-D, H110, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX (7996-019R)
    Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)
    Pamięć GoodRam PLAY DDR4, 8GB, 2400MHz, CL15 (GYR2400D464L15/8G)
    Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 2GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI, DP, BOX (GV-N1050D5-2GD)

Dołączam jeszcze filmik podglądowy: https://www.youtube.com/watch?v=EVoB_Kv7uWU

Spróbuję dać mu trochę więcej czasu i potem ponownie go włączyć.

Edit, Po odczekaniu pół godziny udało mi się włączyć komputer, dodałem do załącznika "zrzut" z programu "CPUID HWMonitor"
  • Tespol
    any56
    Level 39  
    Jakiej firmy i mocy jest zasilacz?
    kluszek
    Level 6  
    any56 wrote:
    Jakiej firmy i mocy jest zasilacz?

tak jak w linku który podałem:
    Zasilacz XFX Core TS 430W (P1-430S-XXB9)

udało mi się jeszcze odpalić na 2minuty grę i zrobić szybki pomiar temperatur, widzę że temperatura w grafice przekroczyła 50 stopni ale wiatrak nie działał wdg programu, na szybko otworzyłem komputer z boku i nawet nie drgnął. Jednak musze zauważyć że w filmie z pierwszego postu, gdzie komputer włączał się i wyłączał w cyklach to ten wiatrak działał
    atomic99
    Level 34  
    @kluszek Napisz w poście pełną specyfikację swojego komputera, nie wszystkim chce się klikać w linki i patrzeć co masz.
    Napisz listę zgodnie z regulaminem forum i będzie po problemie, link do koszyka to może być jako dodatek.

Odnośnie tematu, możliwe że coś jest na "odwal" złożone co dość często się zdarza w tym sklepie (już kilka osób na forum pisało że składają na szybko), ewentualnie może coś podczas transportu się stało.
    Zdejmij bok obudowy, i wszystko posprawdzaj, po dociskaj wtyczki, kartę graficzną, pamięci itp.
  • Tespol
    kluszek
    Level 6  
    Bok obudowy zdjąłem, docisnąłem wszędzie, za dużo to nie dało.

Teraz komputer wyłączył mi się podczas normalnego użytkowania, było słychać długi pisk (dołączam filmik podglądowy, który udało mi się zrobić na szybko), po czym komputer padł i nie dało się go od razu włączyć.
    https://www.youtube.com/watch?v=G7oLXizRC30

Udało mi się też wcześniej pograć nieco dłużej (ok 10min) wszystkie wiatraki działały poprawnie z tego co dało się zauważyć.
    atomic99
    Level 34  
    To się nie masz co bawić, tylko na zwrot. Cóż poradzić znowu panowie z moreli odstawili fuszere.
    kluszek
    Level 6  
    atomic99 wrote:
    To się nie masz co bawić, tylko na zwrot. Cóż poradzić znowu panowie z moreli odstawili fuszere.

Na zwrot jest 14dni, swój egzemplarz odebrałem 4tego stycznia (dziś 21rwszy, czyli 17dni różnicy) jednakże opcja zwrotu wciąż jest aktywna i tu jest pytanie, czy mi ją przyjmą? Zapewne dopiero w poniedziałek będę mógł zanieść do ich "netpunktu" komputer przez co ten czas wydłuży się do 19dni przez co obawiam ze mogą nie zgodzić się na zwrot.

Czy możliwe jest że może być to wina zasilacz? Mam jeszcze z starego komputera zasilacz: Tagan TG400-U33 400W BOX, czy nadawałaby się on pod moją specyfikacje komputera? Jednak by go przełożyć pod obecny komputer musiałbym poczekać ponieważ sam sie na tym nie znam a dopiero w poniedziałek znalazłbym kogoś kto by to zrobił
    atomic99
    Level 34  
    Komputer wyłączał Ci się od razu po odebraniu, czy po kilku dniach ?

Pisałeś coś do nich że coś się dzieje z komputerem ?
    kluszek
    Level 6  
    Komputer odebrałem 4tego, zainstalowałem win7, sterowniki, wszystko chodziło ładnie, płynnie, bez sygnalizacji jakichś błędów przez 1-2h (użytkowałem jedynie przeglądarkę plus programy do aktualizacji sterowników, bez żadnych gier czy wymagających programów), następnie wyjechałem na prawie 2tygodnie w góry przez co nie był on użytkowany. Nic też niestety do nich nie pisałem, 3dni temu wróciłem i wtedy pobierając gry i po ich użytku zaczęły pojawiać się problemy. Format był robiony też.
    atomic99
    Level 34  
    Jak wyjeżdżałeś to nie odłączyłeś przewodu zasilającego z gniazdka ?
    kluszek
    Level 6  
    Komputer przez ten czas był odłączony od źródeł zasilania (stał nieruszany w pudełku), w jego miejsce był wciąż podłączony mój stary komputer z którego korzystali rodzice gdyż nie potrzebują oni nic więcej niż przeglądarka, a do tego mój stary sprzęt jeszcze jakoś się nadaje.
    atomic99
    Level 34  
    To nie masz co kombinować, musisz oddać na gwarancję.
    kluszek
    Level 6  
    Spróbuję użyć opcji zwrotu pomimo iż mineło juz 14dni ale jeśli się ie uda to jeszcze jeśli można się dopytać, muszę reklamować każdą z części osobno? czy da radę jakoś zgłosić "całość"? (tej opcji z całością nigdzie nie mogę znaleźć)
    kluszek
    Level 6  
    enhanced wrote:
    Ja bym podmienił zasilacz bo wyglada ze cos z nim nie tak.

Jak się zatnie to odłącz kabel od zasilacza i tak go "włąćz pare razy" a potem podłącz kabel i sprobój odpalić już PC.

Rozumiem iż zasilacz Tagan TG400-U33 400W BOX dałby radę pociągnąć moją specyfikację sprzętu? kompletnie nie orientuje się co do poboru mocy przez urządzenia

atomic99 wrote:
    @kluszek Ale chyba Ciebie obowiązuje 1 miesiąc, bo brałeś z montażem, tak mi się wydaje. Zakładka "Gwarancja i zwrot"

https://www.morele.net/montaz-komponentow-zes...-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

Dziękuję trafną uwagę, jeśli podmiana zasilacza nic nie da bo to nie on byłby winowajcą problemu wtedy złożę reklamację na całość, dzięki wielkie za pomoc
    kluszek
    Level 6  
    No to w poniedziałek spróbuje sie przejechać do informatyka by mi podmienił zasilacze i zobaczymy co dalej, dzięki za pomoc
    atomic99
    Level 34  
    W sumie to nawet nie musisz starego wyjmować z obudowy, tylko odłączyć kilka kabli i podłączyć od tego drugiego zasilacza.
    kluszek
    Level 6  
    Panowie, tak prowizorycznie podłączyłem zasilacz z starego komputera, wygląda to jak wygląda ale działa.
    Komputer już chodzi ponad 3h, nic sie złego nie dzieje, zdążyłem w międzyczasie pograć ponad godzinę i zero problemów.
    Będę musiał w poniedziałek poddać reklamacji wadliwy zasilacz, mam nadzieje że w miarę sprawnie to załatwię.

Dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu
    atomic99
    Level 34  
    @kluszek Trzymam kciuki żebyś szybko to załatwił, bo ja mam kiepskie doświadczenia z morelą.