Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Electrolux ENA34935X - Lodówka nie chłodzi/bulgocze brak czynnika.

20 Sty 2017 21:31 960 2
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich serdecznie,
    Mój pierwszy temat,jakbym coś pomylił to proszę o wyrozumiałość.
    Lodówka ma obecnie 6lat, była naprawiana pogwarancyjnie poprzez 3krotne płukanie całego układu, napełnienie gazem i wlutowanie króćca do napełniania.
    Funkcjonowała może z miesiąc,przez ten okres sprężarka chodziła głośniej i słychać było jakby przelewanie się płynów itp.Co mnie najbardziej zdziwiło,to fakt iż po naprawie przywieziono ją w pozycji leżącej.
    Fachowiec skasował 350zł,i kazał ponownie przywieść ją do siebie.Do czego nie doszło ze względu na koszta i możliwości,oraz wątpliwą naprawę.
    Mam pewne doświadczenie z elektroniką,mechaniką a z zawodu jestem spawaczem. Postanowiłem do niej zajrzeć i spróbować swoich sił.
    Przeczytałem podobne tematy i z tego co zrozumiałem szanse na naprawę są 50/50.
    Ponieważ rozszczelnienie może być w miejscu technicznie niedostępnym tj.ścianki.
    Zazwyczaj jest ono w miejscu połączeń rurek.

Jakie było moje zdziwienie,kiedy rozkręciłem osłonę parownika w zamrażarce gdzie zobaczyłem że nawet nikt tam nie zaglądał.
    Sprawdziłem każde połączenie i natrafiłem na podejrzane łączenie parownika alu-miedź na zaciskach.
    Włączyłem ja i każde widoczne łączenie namydliłem,bez efektów.
    Wyczytałem,że nieszczelność objawia się oleistym nalotem bądź syczeniem czego nie zaobserwowałem.

Jak namierzyć nieszczelność? Czy jest szansa na jej odnalezienie?

Za wszelkie sugestie dziękuję.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    Sprawa zakończyła się kupnem nowej lodówki.