Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura Bluetooth zwiększenie zasięgu

kryst85 21 Sty 2017 15:00 585 4
  • #1 21 Sty 2017 15:00
    kryst85
    Poziom 12  

Witam

Dostałem w prezencie klawiaturę RT-UMK-100-BT
    Klawiatura ma swój adapter bluetooth na usb wszystko działa dobrze, ale do max 1.5m potem przerywa sprawdzałem na TV Samsung i PC jest tak samo.

Pytanie czy jeśli bym kupił lepszy adapter usb czy pomoże to zwiększyć zasięg? potrzebuje co najmniej 3m

Pozdrawiam

0 4
  • #2 21 Sty 2017 17:51
    robig
    Poziom 18  

Nie. Tutaj podobnie jak pilot do TV, w dużym uproszczeniu oczywiście, nadaje klawiatura a "kluczyk" USB odbiera sygnał, więc "lepszy" kluczyk nie pomoże, pomijając inne aspekty techniczne.

Pozdr

0
  • #3 21 Sty 2017 23:08
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Dla zwiększenia zasięgu potrzebna będzie antena kierunkowa a ta niestety znajduje się na płycie w postaci ścieżek na PCB lub na kawałku ferrytu więc będzie trudno coś sensownego uzyskać mając antenę o charakterystyce dokólnej. Zmiana odbiornika jak pisał kolega wyżej też nic nie wniesie bo to tylko odbiornik a zmiana jego czułości też nie wiele zmieni. Tak reasumując gdyby wiadomo było jak zbudowana jest antena w nadajniku to można by było coś poradzić.

Innym rozwiązaniem było by zastosowanie przedłużacza USB i w niego wpiąć adapter odbiornika gdyż czasem jego umiejscowienie ma dość duży wpływ na zasięg.

0
  • #4 21 Sty 2017 23:47
    TvWidget
    Poziom 32  

Spróbuj z tym przedłużaczem USB. U mnie zastosowanie 20 cm przedłużacza zwiększa zasięg 10x.

0
  • #5 22 Sty 2017 16:40
    kryst85
    Poziom 12  

Witam

Dzięki za odpowiedzi i sugestie
    Mam mały 30cm przedłużacz do USB wyprowadziłem więc złącze na górę obudowy PC i to faktycznie pomogło mam zasięg w całym pokoju co prawda jest on tylko 3x3m :)
    Pozostaje jednak problem z TV odkryłem dzisiaj, że telewizor ma wbudowany bluetooth, a podpięcie tego na USB nie daje żadnego efektu.
    Czytałem te tematy z lutowaniem dodatkowej antenki chyba pójdę w tym kierunku, a co mi tam :)

0
  Szukaj w 5mln produktów