Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PIXMA MX475 - Bardzo powolne drukowanie po napełnieniu kartridża.

tomibmx 21 Sty 2017 16:48 1944 0
  • #1 21 Sty 2017 16:48
    tomibmx
    Poziom 1  

Witam.

Szukam pomocy w rozwiązaniu problemu. Posiadam urządzenie wielofunkcyjne Canon pixma mx475 od około roku. Do tej pory nie sprawiało mi żadnych problemów. Gdy skończyły się oryginalne tusze które dostałem z drukarką, używałem zamienników. Drukuję głównie czarno-białe dokumenty, czasem jakieś wykresy w kolorze, więc kolorowy atrament wymieniłem tylko jeden raz (na zamiennik).

Zaznaczę, że gdy drukarka stwierdzała wyczerpanie czarnego tuszu, stosowałem metodę opisaną tutaj: http : // w ww. tuszomania. pl/ reset_canon_pg540 . pdf . Po tych operacjach stan atramentu pokazywało jako pusty, a drukarka wyświetlała błąd 1686 lecz drukowała dalej bez zarzutu.

Gdy skończył mi się trzeci tusz czarny, postanowiłem trochę zaoszczędzić i napełnić pusty kartridż. Napełniałem kartridż zgodnie z instrukcją zawartą tutaj: http : // www . olinex . pl/ instrukcja-napelniania-kartridzy-czarnych-canon-cid-19 . html .

Po napełnieniu kartridża i zainstalowaniu go, drukarka zaczęła bardzo wolno drukować, tzn. wciąga papier, czeka około 10 sekund, wtedy przejeżdża głowicami jeden raz tam i z powrotem, znowu czeka chwilę, znowu jeden raz przejeżdża, znowu czeka, itd. wydrukowanie strony startowej na win7 trwa około 5 minut lub więcej.

Dodam, że drukarka jest podłączona po WiFi, lecz taki sam efekt jest przy drukowaniu z komputera PC z win7, laptopa z win8.1, oraz przy drukowaniu bezpośrednio z urządzenia (np druk informacji o atramencie z menu wewnątrz urządzenia).

Przeprowadziłem wszystkie możliwe procesy konserwacyjne dostępne z menu sterownika drukarki ( oczyszczania głowic, przetykanie dysz, wyrównywanie głowic, itp. )

Na wydrukach widać lekkie rozmazania, szczególnie z lewej strony druku, lecz nie zawsze one występują. (załączam skan wydruku strony testowej ) Canon PIXMA MX475 - Bardzo powolne drukowanie po napełnieniu kartridża.IMG_201701...1_0003.jpg Download (471.59 kB)

Gdy zainstalowałem stary kartridż (pusty) to prędkość wydruku była dokładnie taka sama (wychodziła pusta kartka oczywiście, lecz trwało to tyle samo). Niestety nie mam oryginalnego kartridża, aby sprawdzić czy po jego zainstalowaniu druk wróci do normy.

Przeglądałem pomoc techniczną producenta, szukałem w googlu, ale nie spotkałem nigdzie opisu podobnego problemu. Czy ktoś może ma pomysł jak można rozwiązać ten problem?

0 0