Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta Główna gigabyte h81,-sh2 - Szalejąca płyta czy błąd sterowników?

21 Sty 2017 19:49 387 7
  • Poziom 2  
    Witam zgłaszam się do was z prośbą o rozwikłanie mojego problemu a mianowicie. Ostatnio zmieniłem sprzęt gdyż stary mi nawalił( Płyta główna i możliwe że procesor) i obecnie posiadam
    Procesor i5 4460 (wcześniej AMD FX-6300)
    Płyta główna gigabyte h81m-s2h( wcześniej jakaś z Asusa)
    Ram 8 gb ( nie ruszałem)
    Karta graficzna gtx 750 ( nie ruszałem ale w lutym zaopatrywuje się w inną ( swoją drogą możecie jakąś polecić do obecnego zestawu))
    Zasilacz corsair VS 450 ( wczesniej jakiś randomowy tracer bomba)
    Dysk 500 gb bez zmian planuje zmiane na ssd 240 gdyż więcej i tak nie wykorzystam.
    2 Monitory z LG ( 1360x768)
    Windows 7 (dziękuje za win 10 ale zostane przy 7)
    Dodam że komputer był kupowany jako gotowiec ( pewnie dlatego wytrzymał rok i komponenty które wymieniłem siadły albo siadły by w najbliższym czasie)
    Komputer został poskładany,zainstalowany system ,sterowniki itp.
    I tu zaczynają się schody ponieważ są dwa problemy.
    1. Komputer raz na jakiś czas przy większym obciązeniu karty wywala ekran na obu monitorach po czym po paru sekunda włącza się spowrotem i wyskakuje error sterowników do karty( Mam najnowsze zainstalowane geforce experiencem).
    2.Myszka co jakiś czas sama podłącza się i odłącza( raz na parę godzin)
    Zasadniczo chciałbym abyście udzielili mi rad co może być nie tak oraz czy może być spowodowane tym że sterowniki do płyty głównej zostały pobrane z internetu a nie z płytki dołączonej do płyty głównej.
    Bardzo dziękuje za pomoc i wyczerpujące odpowiedzi.
  • Poziom 34  
    Przyczyną większości problemów z komputerem jest zasilacz. Marka zasilacza choć dobra, to seria VS jest dość słabej jakości.

Proponuję zacząć od zmiany zasilacza na nowy. Jeżeli jest na gwarancji (a powinien) sprawa jest łatwa.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Wątpię że to wina zasilacza wszyscy go zachwalają i czytałem same dobre opinie o nim. Też obstawiam kartę która będzie wymieniana w lutym. Swoją drogą jaki model polecacie do tego zestawu? Do 900 zł
  • Moderator - Komputery Serwis
    Revitor napisał:
    Swoją drogą jaki model polecacie do tego zestawu? Do 900 zł

To pytanie proszę zadać w dziale https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum128.html podając konfigurację zestawu.
    W działach serwisowych nie rozmawiamy o doborze podzespołów komputerowych.

markovip napisał:
    Proponuję zacząć od zmiany zasilacza na nowy. Jeżeli jest na gwarancji (a powinien) sprawa jest łatwa.

Zbyt pochopna diagnoza.

Wpierw należało by dokonać pomiarów obecnego zasilacza =>
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

310artur napisał:
    A karta może się przegrzewać.

Zamieść screena z HWiNFO z zakładki "sensors" =>
    http://www.hwinfo.com/download.php
  • Poziom 34  
    Brakuje odczytów z karty graficznej. Proszę zostawić włączony HMinfo podczas półgodzinnej rozgrywki.