Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyklonowy odkurzacz LG - problem

magik2 19 Jul 2005 14:30 2059 1
    magik2
    Level 11  
    Mam taki prosty odkurzacz cyklonowy LG. Od jakiegoś czasu są z nim same problemy tzn. najpierw miał mniejszą moc ssania i po odkurzaniu cała obudowa oblepiona była warstewką kurzu. Otworzyłem goo i się okazało, że zbiornik w którym siedzi silnik jest nieszczelny tzn. odlepila się uszczelka i wydowstawało się powietrze na zewnątzr. Przykleiłem tą uszczelkę klejem superglue i było przez pare dni dobrze, ale potem znowu się zaczęło i na dodatek silnik się mocno przegrzewa i wyłącza już po 2 minutach nawet. Probowałem uszczelniac to taka gabka, ale tam jest duza sila i zawsze gdzies to wypycha i robi sie nieszczelnosc.

Do silnika dostało się dużo kurzu i iskrzyło trochę na szczotkach. Docisnąłem je trochę zaginając takie blaszki, które ograniczają sprężynki dociskające te elektrody węglowe. Przetarłem trochę te elektrody na wałku bardzo drobnym papierem ściernym, ale w sumie dużo to nie dało i silnik dalej się nagrzewa. Najgorsze jest to że ten silnik nie jest rozbieralny i nie mogę go wyczyścić z tego kurzu, bo może cos się dostalo do łożysk i przez to sie tak nagrzewa?
    Moze sprezonym powietrzem go jakos przedmuchac?

Czy można gdzieś dostać uszczelki do takiego odkurzacza albo inne części jak np. silnik?

Dodano po 55 [minuty]:

Model: V-CA241NT
    KrzychoMiki
    Level 21  
    Silnik można ale kosztuje ok 120zł :) nie wiem czy się opłaca. Jak obracasz ręką wirnik to chdzi lekko, nie ma luzów? Sprężone powietrze może pomóc ale nie zawsze, jak są już uszkodzone łożyska to nic nie pomoże.