Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo s40 2005r - Autoalarm Can jaki wybrać?

22 Sty 2017 01:06 831 10
  • Poziom 17  
    Witam, Panów. Do swojego samochodu szukam alarmu na szynę Can. Lecz szukam takiego gdzie nie będzie trza ciąć żadnych przewodów jedynie przeciągnąć do komory silnika kable do syreny. Posiadam centralny zamek z możliwością domykania szyb oraz miganiem kierunkowskazami podczas otwierania. Co fajnego byście doradzili tak żebym nie musiał kolejnego pilota nosić.

Pozdrawiam

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Katoo napisał:
    nie będzie trza ciąć żadnych przewodów

...a jak zrealizujesz funkcję "blokady zapłonu" ?
    Poza tym obwodem, to żaden alarm CAN nie wymaga "cięcia przewodów"

Katoo napisał:
    miganiem kierunkowskazami podczas otwierania

Owszem potwierdzenie "uzbrojenia / zamknięcia" i "rozbrojenia/otwarcia" będzie realizowana przez mrugnięcie kierunkowskazów.
    Jeżeli nie podłączysz sterowania kierunkowskazami z centrali alarmowej, to podczas cyklu alarmowania będzie "wyła" syrena ale nie będą mrugać kierunkowskazy.

Ja bym zamontował to, co nie sprawia żadnych problemów:
    SEO Perfect CAN, Tytan DS400, Ster AS20CAN, ...
  • Poziom 15  
    Rozważałeś montaż fabrycznego?
  • Poziom 17  
    Tak myślałem o fabrycznym 1950zł a aso. Trza dograc oprogramowanie żeby działało jak należy.
  • Poziom 15  
    Można znacznie taniej to zrobić, poszukaj w swoich okolicach magików co zajmują się volvo i potrafią to zrobić.
  • Poziom 17  
    Założyć , to sam sobie bym założył lecz koszt oprogramowania jest drogi. Większość serwisów go niema poza Aso lub jakieś z cracowane wersje z których usuwa się vin.
  • Poziom 15  
    Nie będę reklamował firmy ale w Chorzowie masz taką która specjalizuje się w Volvo pytałeś ich jaki koszt u nich tego oprogramowania. Informacje o crakowanych wersjach z usuniętym numerem vin to jakieś plotki.
  • Poziom 17  
    Firma o której mówisz byłem u nich z przeglądem auta, a to że jest usuwany win z oprogramowania to normalka. Ta firma jak i więkoszość nie posiada podłączenia do serwerów w Szwecji , oprogramowanie jest z czytywane z komputera i odpowiednio przerabiane. Oprogramowanie jest generowane bezpośrednio pod numer Vin z Szwedzkiego serwera i jest ważne tylko 24H, nie da się go wgrać do innego komputera z innym Vinem. Więc jak możesz wytłumacz mi jak inaczej to robią? Mniejsza oto, rozmawiałem z nimi chcą w granicach 1000zł. Oczywiście że wolałbym oryginalny niż ciąć przewody. Z drugiej strony jesteśmy już na jakimś poziomie technologicznym , uniwersalna szyna Can to czemu nie zrobić alarmu który informacje będzie wysyłał po Can o wyłączeniu zapłonu czy o miganiu kierunkowskazami.

Pozdrawiam.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Katoo napisał:
    czemu nie zrobić alarmu który informacje będzie wysyłał po Can

.... bo alarmy konstruuje się w ten sposób aby dla Twojego bezpieczeństwa NIC nie wysyłały po CAN.
  • Poziom 36  
    Witam,

Katoo napisał:
    Do swojego samochodu szukam alarmu na szynę Can.
    Co fajnego byście doradzili tak żebym nie musiał kolejnego pilota nosić.

Zawsze lepszym zabezpieczeniem auta będzie dobrej firmy, prawidłowo zamontowany, alarm analogowy z dodatkowym pilotem lub alarm Can-owski ale nie sterowany fabrycznym pilotem, tylko dodatkowym.
    Niestety, albo wygoda, albo dobre zabezpieczenie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Katoo napisał:
    Firma o której mówisz byłem u nich z przeglądem auta, a to że jest usuwany win z oprogramowania to normalka. Ta firma jak i więkoszość nie posiada podłączenia do serwerów w Szwecji , oprogramowanie jest z czytywane z komputera i odpowiednio przerabiane. Oprogramowanie jest generowane bezpośrednio pod numer Vin z Szwedzkiego serwera i jest ważne tylko 24H, nie da się go wgrać do innego komputera z innym Vinem. Więc jak możesz wytłumacz mi jak inaczej to robią? Mniejsza oto, rozmawiałem z nimi chcą w granicach 1000zł. Oczywiście że wolałbym oryginalny niż ciąć przewody. Z drugiej strony jesteśmy już na jakimś poziomie technologicznym , uniwersalna szyna Can to czemu nie zrobić alarmu który informacje będzie wysyłał po Can o wyłączeniu zapłonu czy o miganiu kierunkowskazami.

Pozdrawiam.

Inna metoda to odczyt bezpośrednio procesora i modyfikacja zawartości . Myślałem że robią to bez problemu i to za mniejszą kasę. Jakbyś mieszkał bliżej to mógłbym pomóc za połowę ich ceny.