Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane I lift. 1.9 dci - akumulator czy rozrusznik. Dziwne!

22 Sty 2017 12:49 906 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam dziwny problem z odpaleniem Renault megane I lift, 2002 r. 1.9dci. Problem polega na tym, że jak auto stoi długo bez odpalania (ok 10h, bez względu na temperaturę), to potem nie mogę go odpalić. Wygląda to tak, że jak przekręcam kluczyk, akumulator kręci jak szalony a silnik nie zaskakuje. Dziwne jest natomiast to, że jak podłącze kable rozruchowe do innego auta, mój samochód odpala od razu. Wymieniałem akumulator na inny i nie pomaga. bez względu na to jaki włożę akumulator, samochód nie odpali a jak podłącze kable do innego to zapala od razu. Następnie mogę auto gasić i odpalać auto i jest już wszystko ok. Problem pojawia się znowu kiedy samochód postoi dłuższy czas i trzeba ponawiać operacje z kablami. Wiecie może co to może być?
  • Poziom 2  
    A gdyby nawet paliwo cofało się do zbiornika, to czy auto odpalało by z kabli tak jak w moim przypadku?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Sprawdź wszystkie połączenia przy klemie plusowej.
  • Poziom 32  
    Majcher92 napisał:
    A gdyby nawet paliwo cofało się do zbiornika, to czy auto odpalało by z kabli tak jak w moim przypadku?

No czemu nie, wcześniej już "kręciłeś" swoim rozrusznikiem więc już "podpompowałeś" :D :D
  • Poziom 2  
    Problemem była faktycznie klema plusowa. Klema była pęknięta i powierzchnia styku między bolcem plusowym akumulatora a klemą była zbyt mała... Dogiąłem kombinerkami klemę do bolca i autko odpala normalnie! Jutro wymieniam ten element i wszystko gra. Dziękuję bardzo!